قدیمی ترین هتل های 5 ستاره تهران + هتل سبز چیست؟

به عقیده بسیاری، قدمت باعث اعتبار می‌شود و در نتیجه در زمینه خدمات و امکانات، تجربه بیشتر خواهد بود. این موضوع برای انتخاب و رزرو هتل نیز به کار می‌رود و بسیاری معتقدند قدمت، تجربه بیشتر در هتلداری و ارائه خدمات را به همراه دارد.

در این مقاله سفرانه، قصد داریم تا دو مورد از قدیمی ترین هتل های 5 ستاره تهران، که جزو باشکوه‌ترین و بزرگ‌ترین هتل‌های تهران محسوب می‌شوند را معرفی کنیم و در آخر، توضیح کوتاهی درباره هتل سبز خواهیم داد.

 

هتل استقلال تهران

دو برج سفید که در زمان گذر از چهار راه پارک وی حتما آن‌ها را دیده‌اید، برج های هتل استقلال تهران هستند. هتل استقلال در گذشته و در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی، با نام دیگری و با هتل رویال هیلتون شناخته می‌شد. این هتل، در سال 1341 به عنوان شعبه تهران مجموعه هتل‌های بین‌المللی هیلتون افتتاح شد؛ در دهه 70 این هتل به مجموعه هتل‌های پارسیان اضافه شد.

نکته جالب توجه درباره هتل استقلال، دوقلو بودن آن است که البته برج غربی قدیمی‌تر از برج شرقی آن است. برج غربی هتل استقلال در سال افتتاح، 1341 مورد استفاده قرار گرفت و بعد از گذشت 10 سال، برج شرقی آن نیز آماده شد. هتل پارسیان استقلال تهران در مجموعه 552 باب واحد اقامتی در دو برج غربی و شرقی دارد که کلیه اتاق‌های آن دارای تراس هستند.

قدیمی ترین هتل های 5 ستاره تهران + هتل سبز چیست؟

موقعیت مکانی هتل استقلال نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت این هتل 5 ستاره قدیمی است. این هتل در تقاطع بزرگراه شهید چمران و خیابان ولیعصر قرار گرفته است که به نمایشگاه بین‌المللی تهران، باشگاه انقلاب، سالن اجلاس سران، مرکز همایش‌های صدا و سیما و جاذبه‌های گردشگری تهران مانند باغ فردوس، کاخ موزه سعدآباد و پل طبیعت نزدیک است.

 

هتل آزادی تهران

یکی از بهترین هتل‌‎های 5 ستاره و لوکس تهران هتل هایت سابق است که در سال 1356، به عنوان عضوی از مجموعه هتل‌های بین‌المللی هایت، در تهران ساخته شد. این هتل پس از انقلاب اسلامی به هتل آزادی تغییر نام داد و در سال 1386، ساختمان 28 طبقه آن مورد بازسازی قرار گرفت تا به عنوان اولین هتل سبز ایران آماده ارائه خدمات از مهمانان باشد.

شاید در زمان رزرو هتل آزادی تهران، تصور کنید موقعیت مکانی آن از مرکز تهران بسیار دور باشد؛ اما لازم است بدانید که هتل در تلاقی بزرگراه‌های چمران و یادگار امام قرار گرفته که دو شاهراه اصلی و مهم شهر محسوب می‌شوند. همچنین هتل به نمایشگاه بین‌المللی تهران، مرکز همایش‌های صدا و سیما، سالن اجلاس سران نزدیک است و مناطق تفریحی و توریستی تهران مانند تله کابین توچال، بام تهران، کاخ سعدآباد، فرحزاد و درکه در نزدیکی هتل قرار گرفته‌اند.

قدیمی ترین هتل های 5 ستاره تهران + هتل سبز چیست؟

درباره اتاق‌های هتل آزادی باید بگوییم که از بالاترین سطح استانداردهای بین‌المللی صنعت هتلداری برخوردار هستند و در نتیجه، اقامتی عالی در این هتل خواهید داشت. اتاق‌ها به صورت سوئیت‌های جونیور، رویال، دوبلکس و پرزیدنتال قرار گرفته‌اند که سوئیت پرزیدنتال یکی از لوکس‌ترین و مجهزترین سوئیتی است که در بین هتل‌های پنج ستاره ایران وجود دارد.

 

هتل سبز چیست؟

هتل سبز، طبق استانداردهای محیط زیستی فعالیت می‌کند و از بسیاری از روندهای نادرست در مصرف منابع انرژی استفاده نمی‌کند و منابع تجددپذیر را جایگزین کرده است. درواقع این هتل‌ها علاقه‌مند به شرکت و اجرای برنامه‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی دارند و مواد زائد جامد را کم‌تر مورد استفاده قرار می‌دهند.

معمولا در یک هتل سبز از شوینده‌های غیرشیمیایی و دوستدار محیط زیست و از شوینده‌های بدن ارگانیک با سایز بزرگ به جای شوینده‌های کوچک یک بار مصرف استفاده می‌شود؛ در نتیجه از اسراف جلوگیری می‌شود. همچنین مواد غذایی مورد استفاده ارگانیک و محلی هستند و از ظروف یک بار مصرف استفاده نمی‌شود.