امروزه تنوع محصولات سیسمونی نوزاد به قدری زیاد شده است که والدین در خرید آن، دچار سردرگمی می‌شوند و برای تسهیل فرآیند انتخاب و خرید محصولات نوزاد، وسایل سیسمونی نوزاد را می‌‌توان به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم کرد. محصولاتی مثل صندلی ماشین، کالسکه، صندلی غذاخوری نوزاد، تخت نوازد، مینی واش و … از اقلام ضروری سیسمونی محسوب می‌شوند چراکه رابطه‌ای مستقیمی با سلامت و آسایش کودک دارند. از طرفی دیگر، محصولاتی وجود دارند که خریدشان چندان هم ضروری و مهم نیست چراکه بدون آنها، سلامت و راحتی کودک دلبندتان دچار مشکل نمی‌شود. در ادامه این مقاله ما به معرفی ضروری‌ترین وسایل سیسمونی نوزاد خواهیم پرداخت تا بدین ترتیب هزینه خرید سیسمونی شما را به کمترین مقدار ممکن کاهش دهیم، با ما همراه باشید؛

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، تنوع اقلام سیسمونی نوزاد بسیار بالاست. در زیر لیستی از ضروری‌ترین اقلام سیسمونی نوزاد آورده شده است؛

  1. صندلی غذاخوری
  2. کالسکه
  3. صندلی ماشین
  4. تخت نوزاد
  5. مینی واش

صندلی غذاخوری نوزاد؛ ایجاد محیطی آرام و ایمن برای غذادادن به کودک

غذا دادن به کودکان زیر ۴ سال، یکی از مشکل‌‌ترین کارهای دنیا به شمار می‌‌آید. کودکان در چند سال اول زندگی‌شان سرشار از شور، شوق و انرژی هستند و علاقه زیادی در کشف دنیا پیرامون‌شان از خود نشان می‌دهند. این موضوع گاهی اوقات موجب به وجود آمدن دردسر‌های زیادی برای والدین می‌شود؛ مثلا غذا دادن به کودک را به کاری سخت و دشوار تبدیل می‌کند چراکه نشاندن آنها در یک جای ثابت، تقریبا بسیار سخت می‌شود! اما هیچ جای نگرانی نیست چراکه با استفاده از صندلی غذاخوری نوزاد، می‌توان تمام این مشکلات را به طور کامل حل کرد. همچنین با استفاده از صندلی غذاخوری نوزاد، شما می‌توانید از همان سال‌های اولیه، آداب و رسوم صحیح غذاخوردن را به فرزندتان بیاموزید تا در آینده فرزندی اجتماعی‌تر داشته باشید.

صندلی‌های غذاخوری نوزاد موجود در بازار را می‌توان به شش دسته مختلف تقسیم کرد؛ پرتابل، چوبی، تاب‌شو، ساده، قابل تنظیم و تاشو که شما بسته به سبک‌ زندگی‌تان و نیاز‌هایتان، می‌توانید اقدام به تهیه یکی از آنها برای فرزند دلبندتان کنید. یک صندلی غذاخوری با کیفیت و استاندارد، باید دارای خصوصیاتی مثل پشتی و زیرپایی قابل تنظیم باشد تا متناسب با رشد کودک، بتوان آن را تنظیم کرد. روکش ضد تعریق با قابلیت شست و شو، کمک زیادی در آرامش و آسایش کودک حین استفاده از صندلی غذاخوری نوزاد می‌کند. صندلی غذایی که دارای کمربند باشد، ایمنی نوزاد یا کودک را تضمین می‌کند.

انواع مینی واش؛ لباس‌هایی تمیز و سلامت پوست کودک

نوزادان و کودکان در سنین پایین، پوست بسیار لطیف و حساسی دارند و اگر لبا‌س‌هایشان به صورت مکرر شسته نشود، ممکن است به بیماری‌های مختلفی دچار شوند. به همین دلیل است که امروزه بیشتر پزشکان و متخصصان اطفال، اصرار زیادی به شست و شوی مکرر لباس‌های نوزادان و کودکان دارند. اما باید بدانید که شست و شوی دائم لباس‌های کودکان، موجب مستهلک شدن ماشین لباس‌شویی‌تان و مصرف زیاد برق می‌شود. به همین دلیل امروزه والدین لباس‌های فرزندشان را با استفاده از مینی‌واش می‌شویند.

مینی واش‌های موجود در بازار را می‌توان به دو دسته دوقلو یا تک قلو دسته‌بندی کرد. تفاوت بین انواع مینی واش‌ مانند دوقلو با تک قلو، در وجود سبد خشک کن است. اگر تعداد لباس‌های نوزاد شما زیاد نیست، بهتر است اقدام به تهیه مینی واش دوقلو کنید تا بتوانید سریع‌تر لباس‌های فرزندتان را خشک کنید. یک مینی واش با کیفیت، دارای امکاناتی مثل رله حراراتی، بدنه از جنس کامپوزیت، پایه‌های ضد لغزش و سیستم حباب‌ساز است. بدین ترتیب شما می‌توانید از آن در محیط‌های مرطوب و شیب‌دار بدون خطر برق‌گرفتگی استفاده کنید. به این نکته نیز باید توجه کرد که علت خرابی بیشتر مینی واش‌های موجود در بازار، عدم رعایت تحمل وزن دیگ محصول است.

صندلی ماشین؛ تضمین کننده امنیت کودک حین استفاده از ماشین شخصی

به جرئت می توان گفت که صندلی ماشین کودک، از مهم‌ترین و ضروری‌ترین اقلام سیسمونی نوزاد است که استفاده از آن به نوعی تضمین کننده امنیت کودک است. همچنین کودکان به دلیل جثه کوچکی که دارند، نمی‌توانند به راحتی بر روی صندلی خودرو شخصی بنشینند و به وسیله‌ای مثل صندلی ماشین کودک احتیاج دارند. یک صندلی ماشین خوب و ایمن به گونه‌ای طراحی شده است تا از امکانات و قابلیت‌هایی مثل SPS، ایزوفیکس، کمربند بالایی و پایه تثبیت کننده و … برخوردار باشد.

در بازار سه مدل از صندلی ماشین کودک وجود دارد(کریر، بوستر و قابل حمل) که والدین متناسب با نیاز و سن فرزندشان، اقدام به تهیه یکی از آنها برای فرزند خود می‌کنند.

کالسکه؛ بالا بردن امنیت و آرامش کودک در محیط‌هایی بیرون از خانه

یکی دیگر از ضروری‌ترین اقلام سیسمونی نوزاد، کالسکه است که تعداد زیادی از والدین در دنیا، اقدام به تهیه آن می‌کنند. با استفاده از کالسکه، می‌توانید بدون کوچکترین زحمتی ساعت‌ها به پیاده‌روی و خرید با کودکتان بروید بی‌آنکه از در آغوش گرفتن او خسته شوید. همچنین کالسکه کمک زیادی به بالا رفتن امنیت و آسایش کودک می‌کند. در بازار انواع مختلفی از کالسکه کودک و نوزاد مثل جاگر، مسافرتی، مبله، دوقلو و … وجود دارد که شما بسته به نیازتان می‌توانید اقدام به تهیه یکی از آنها برای فرزندتان کنید.

تخت نوزاد؛ مهیا کردن محیطی آرام و ایمن برای خواب و استراحت کودک

محل خواب و استراحت کودکان و نوزادان باید دارای شرایط خاصی باشد تا سلامت و آرامش ‌آنها را به خطر نیندازد. شرایطی مثل تشک سفت، لبه های گرد و … موجب از بین رفتن خطر خفگی می‌شود. تخت نوزاد با داشتن شرایط ذکر شده، بهترین محل خواب و استراحت برای کودکان محسوب می‌شود. تخت‌های نوزاد موجود در بازار را می‌توان به دو دسته تخت کنار مادر و تخت و پارک تقسیم کرد. تخت و پارک‌ها از دو بخش بالایی و پایینی ساخته شده‌اند که از بخش پایینی آن می‌توان به عنوان محلی ایمن، برای بازی کودک استفاده کرد. همانطور که از نام تخت‌های کنار مادر مشخص است، این تخت‌ها به تخت والدین متصل شده تا رسیدگی به نوزاد را آسان‌تر کند.

خرید سیسمونی از نی نی لیست

شعار شرکت نی‌نی لیست “با نی‌نی‌لیست پدر و مادر شدن راحت‌تره!” است و در راستای تحقق این شعار، به شما تضمین اصالت و کمترین قیمت تمام محصولات از برندهای مختلف ایرانی و خارجی، در تمام استان‌های ایران را می‌دهد. با مراجعه به سایت ninilist.com، می‌توانید تمام محصولات سیسمونی نوزاد را تهیه کنید. همچنین با استفاده از مشاوره رایگان متخصصان نی‌نی لیست، می‌توانید تجربه بسیار خوبی در خرید سیسمونی از نی نی لیست انواع داشته باشید. با خرید از فروشگاه نی‌نی لیست، لوازم کوچکترین عضو خانواده را به صورت رایگان در سراسر ایران تحویل بگیرید.