امروزه با فراگیر شدن پدیده ای به نام امواج ذهنی یا اصطلاحاَ سابلیمینال، اغلب افراد در مورد سابلیمینال آشنایی دارند اما فقط تعداد کمی از شما می دانید که عوارض سابلیمینال چیست . همان طور که می‌دانید استفاده از هر نیرویی نیازمند آگاهی لازم است در این مقاله بررسی می کنیم که آیا پیام های ناخودآگاه ممکن است بر تصمیم گیری ما تاثیراتی بگذارد؟ به خصوص اگر پیام ها حاوی چندین بخش از اطلاعات جدید باشند.

آیا سابلیمینال عوارضی دارد؟

سابلیمینال عبارت است از جملات تاکیدی مثبت که بر ناخودآگاه تاثیر می گذارد، پیام های سابلیمینال را به عنوان یک نوع میانبر ذهنی در نظر بگیرید که می تواند در رسیدن به اهداف کمک کند و سریع تر به اهداف خود برسید. پیام های سابلیمینال را می توان با استفاده از نوارها و فایل های صوتی مورد استفاده قرار داد.

انواع مختلفی از سابلیمینال موجود است که با توجه به هدفتان از آن ها استفاده می کنید. در این مقاله سابلیمینال لاغری و سابلیمینال زیبایی را از نظر معنا و مفاهیم مورد بررسی قرار می دهیم.

پیام های سابلیمینال همانطور که بر ناخودآگاه تاثیر می گذارند می توانند تاثیر منفی هم بگذارند. زمانی که برای اولین بار به سابلیمینال گوش می دهید ممکن است احساس گرم، طراوت در قسمت هایی از بدن خود داشته باشید. همچنین ممکن است دردهای مغزی، دلسردی یا ضعف ذهنی و حالت تهوع را احساس کنید.

یکی از عوارض سابلیمینال این است که چشم انسان و ذهن انسان هست که بیشتر به پیام های ناخودآگاه منفی واکنش نشان می دهد. یک مطالعه ای که در بریتانیا انجام شده نشان می دهد که عوارض سابلیمینال فقط به این موارد ختم نمی شود بلکه مغز انسان بیشتر کلمات منفی مانند عذاب، قتل، ناامیدی را ثبت میکند اما کلمات مثبت مانند شادی، آرامش را تاثیر معکوس نشان می دهد. حال ما می خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا این مسائل عوارضی ندارد؟

مهم ترین عوارض سابلیمینال سردردی است که حین گوش کردن به آن احساس می کنید.تا زمانی که ذهنتان با امواج سازگار شوند این سردرد ها ادامه خواهد داشت. در واقع سردرد یک واکنش مغزی به امواج مغزی جدید است.

برعکس عمل کردن سابلیمینال از مهم ترین عوارض سابلیمینال است. ممکن است خواسته ی شما کاملا برعکس چیزی که هدفتان بود رخ دهد و این به دلیل استفاده از سابلیمینال نامعتبر است زیرا ذهن ما کاملا پیچیده است و اگر سابلیمینال باعث مقاومت در ناخودآگاهمان بشود شاهد عوارض سابلیمینال منفی خواهیم بود.

بسیاری از مردم در زمینه های مختلف از سابلیمینال استفاده می کنند در اینجا به دو نوع آن می پردازیم:

سابلیمینال زیبایی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید از سابلیمینال زیبایی استفاده کنید، شاید در کوتاه مدت متوجه عوارض سابلیمینال روی ضمیر ناخودآگاه نباشید ولی در حقیقت در مدت طولانی اثر معکوس بر زندگیتان می گذارد. در رابطه با سابلیمینال زیبایی هم این موضوع دلالت دارد.
در برخی منابع علمی مطرح شده که شنیدن اصوات مبهم یکی از عوارض سابلیمینال است که در آن از شما می خواهند در حین گوش دادن به سابلیمینال زیبایی ضمیر ناخودآگاهتان را رها کنید تا به آرامش برسید! ولی این ادعاها هیچ گونه مبنای علمی موثقی ندارد.

چطور باید از سابلیمینال زیبایی استفاده کنیم؟

از طریق باور، ایمان به خود و جذب خواسته ها می توانید از سابلیمینال زیبایی در جهت مثبت استفاده کنید. این یک قانون کائنات است که با تاکید جملات مثبت و فرکانس های مثبت ذهنی در خود و اطرافیانتان احساس خوب و باطراوتی ایجاد می کنید.

با گوش دادن به سابلیمینال زیبایی ، چهره شما زیباتر و درخشان تر می شود.

این تغییر را خودتان زمانی که به صورت آگاهانه به تصویرتان نگاه کنید و بیندیشید متوجه خواهید شد همچنین گوش دادن به این اصوات به شما کمک می کند که احساس پیر شدن در شما کاهش یابد.

در مرحله ی اول ممکن است احساساتی از جمله لغزش در بدن خود احساس کنید، این اصلا نگران کننده نیست چون نشان دهنده ی این است که سابلیمینال زیبایی به خوبی بر شما تاثیر گذاشته است.

با گوش دادن به سابلیمینال زیبایی می توانید ذهنتان را به جهت هدف خود هدایت کنید، می توانید تغییراتی که مدنظرتان است را تصور کنید و از تغییرات لحظه ای خود لذت ببرید.

نکته حائز اهمیت این است که سابلیمینال را می توانید در طول روز و شبانه روز به طور مکرر گوش کنید.

سابلیمینال لاغری

امروزه با توجه به راهکارهای سخت کاهش وزن و رژیم غذایی طاقت فرسا مردم از فرایند ذهنی خود در رسیدن به هدف لاغری استفاده می کنند. با شنیدن سابلیمینال لاغری در طول روز همراه با تمرکز بالا می توانید در کوتاه مدت به هدف خودتان یعنی کاهش وزن دست یابید.

این فایل ها طوری طراحی شده اند که ما زمزمه هایی کوتاه را می شنویم و به درک واقعیت جسمی و روحی خود می رسیم.

نکته قابل اهمیت این است که سابلیمینال لاغری به تنهایی تاثیرگذار نیست و باید در کنار آن در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کنید.

لذا در شنیدن سابلیمینال هایی مانند سابلیمینال لاغری یا سابلیمینال زیبایی و یا هر سابلیمینال دیگری، اگر دقت نکنید و از منابع معتبر استفاده نکنید پیامدهای منفی دارد زیرا این فایل های صوتی حاوی کلماتی هستند که متناسب با هدف های متنوع ضبط شده اند و اگر به طور مثال هدف سابلیمینال لاغری باشد اما به طور اشتباهی فرد سابلیمینال افزایش وزن را گوش دهد علاوه بر عوارض سابلیمینال که به آن اشاره کردیم دچار تاثیرات معکوس می شود. یکی از مهم ترین عوارض سابلیمینال کم اشتهایی است که در دراز مدت باعث مختل شدن اندام های حساس بدن می شود ولی بسیاری از افراد به عنوان سابلیمینال لاغری از آن استفاده می کنند برخی ها به علت بیماری هایی که دارند چه جسمی یا روحی به پزشک مراجعه نمی کنند و به جای آن سابلیمینال گوش می دهند که می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

پیام های سابلیمینال عموما شامل بصری، شنیداری هستند. پیام های بصری در اطرافمان هستندو مردم آن را نمی بینند و به طور ناخودآگاه تاثیر می گذارند، پیام های شنیداری که افراد آن را در قالب موسیقی دریافت می کنند.

پیام هایی که برای هدفمان تکرار می کنیم در مدت زمان کوتاه اثرگذار خواهند بود زیرا این پیام ها قدرت آنچنانی ندارند و باید به طور مرتب و در ساعات خاص تکرار بشوند که همین موضوع هم خود تاثیرات جسمی و روحی بدی بر فرد خواهد گذاشت اما سابلیمینال لاغری یک سری مزایا دارد که به آن ها در ادامه می پردازیم:

– انرژی مثبت حاصل از تکرار کردن کلمات مثبت که از اطراف خود و شخص خودمان دریافت می کنیم

– به وجود آمدن احساس خوب در کوتاه مدت بابت گوش دادن به سابلیمینال

– تغییراتی که در ذهن به وجود می آید باعث شادمانی لحظه ای می شود.

جمع بندی

همه چیز در ذهن ما اتفاق می افتد و باید به آن باور داشته باشیم و قدرت ذهن و تمام انرژی های مثبت و منفی به نوع فرکانس ها و امواج ذهنی بستگی دارد تا به هدفی که می خواهید برسید. امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم در درک مزایا و معایب سابلیمینال کمکتان کنیم.