زمان ثبت نام لاتاری 2025 گرین کارت 2025 آمریکا که سوال خیلی از کاربران نام نویسی لاتاری آمریکا از موسسه ایرانیان لاتاری است را در این مقاله بصورت کامل بررسی کرده ایم و به سوالات متداول شما پاسخ داده ایم.

تاریخ ثبت نام لاتاری 2025

در این مقاله ابتدا توضیحاتی راجب لاتاری خواهیم داد و سپس تاریخ ثبت نام لاتاری 2025 را اعلام خواهیم کرد.

لاتاری چیست

دولت آمریکا به صورت سالیانه نسبت به ارائه تعدادی گرین کارت‌ های خاص برای متقاضیان اقدام می‌ کند. این گرین کارت با هزینه‌ ای نزدیک به صفر طراحی شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌ گیرند.

همه این گرین کارت‌ ها بر اساس یک برنامه خاص و با نام لاتاری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. به خاطر داشته باشید که لاتاری دریافت گرین کارت آمریکا را با خود به دنبال دارد.

شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که چرا دولت آمریکا این ویزا را به افراد مختلف در سراسر جهان می‌ دهد. علت این موضوع تلاش برای حفظ تنوع نژادی در کشور آمریکا است؛ به همین دلیل به برخی از کشورها که در حال حاضر مهاجرین زیادی در آمریکا دارند، سهمیه ویزای لاتاری تعلق نمی‌ گیرد.

این موضوع در نامگذاری لاتاری هم نمود دارد و به همین دلیل به این برنامه مهاجرتی لاتاری DV می‌گویند که مخفف کلمه Diversity است.

هر سال کشور آمریکا به 55 هزار نفر در سراسر جهان ویزای لاتاری ارائه می‌کند. زمانی که افراد در برنامه لاتاری شرکت کنند، دیگر نیازی به داشتن رزومه‌ های سخت، پیچیده و ابزار‌های قوی نخواهند داشت.

آن‌ ها می‌ توانند با شرایط فعلی و ساده خود نسبت به شرکت در لاتاری اقدام کنند. لازم به ذکر است که پروسه شرکت در لاتاری یک پروسه پر سود به حساب می‌ آید؛ پروسه‌ ای که تا به امروز زندگی افراد زیادی را به صورت کامل متحول کرده است.

تاریخچه پیدایش لاتاری آمریکا

برنامه ویزای مهاجرت تنوع نژادی که به عنوان قرعه کشی گرین کارت شناخته شده است، یک برنامه قرعه کشی دولتی آمریکا برای دریافت کارت مقیم دائمی آمریکا است. این برنامه بر اساس قانون مهاجرت سال 1990 برپا شد.

برنامه اولیه این قرعه کشی در سال 1986 شروع شد با چندین برنامه موقت برای ویزای مهاجرت خارج از دسته بندی های معمول مهاجرت (اعضای خانواده یا اشتغال).

این برنامه ها به ترتیب NP-5 (از سال 1987 تا 1989), OP-1 (از سال 1989 تا 1991), و AA-1 (از سال 1992 تا 1994) بودند.

این برنامه ها به افرادی که از کشورهایی با سطح پایین مهاجرت اخیر به آمریکا بودند، فرصت می دادند تا به این کشور مهاجرت کنند.

قانون مهاجرت سال 1990، که با حمایت دو حزبی و امضای رئیس جمهور جورج H. W. بوش تصویب شد، برنامه دائمی و فعلی ویزای تنوع (DV) را برپا کرد، که در آن 55,000 ویزای مهاجرت در یک قرعه کشی سالانه ارائه می کرد.

این قرعه کشی با هدف تنوع جمعیت مهاجر در ایالات متحده، بیشتر از کشورهایی که تعداد کمی از مهاجران به آمریکا در پنج سال گذشته داشتند، را انتخاب می کند.

از سال 1999 تا 2020، 5,000 ویزا از برنامه DV برای استفاده توسط برنامه NACARA رزرو شد، بنابراین تعداد ویزاهای مهاجرت در قرعه کشی به 50,000 کاهش یافت.

از سال 2005، تلاش هایی برای پایان دادن به این برنامه انجام شده است.

اما همچنان این برنامه در حال اجرا است و هر ساله تعدادی از مهاجران را از طریق قرعه کشی به آمریکا می فرستد.

ثبت نام خانوادگی در لاتاری آمریکا

مزایای برنده شدن در لاتاری

داشتن گرین کارت آمریکا به شما امکان کار و زندگی در آمریکا را به طور قانونی خواهد داد. علاوه بر این می‌ ‎توانید از خدمات تحصیلی و بهداشتی آمریکا استفاده کرده و اقدام به خرید ملک در این کشور نمایید.

ضمن این که بعد از مدتی امکان این را خواهید داشت تا برای تبدیل شدن به شهروند کشور آمریکا اقدام کنید.

امکان درخواست ویزا برای خانواده نیز از دیگر مزایای گرفتن گرین کارت آمریکا است.

به طور کلی مزایای برنده شدن در لاتاری در زیر لیست شده است:

  1. در هر نقطه از ایالات متحده آمریکا به صورت دائمی سکونت داشته باشید.
  2. در آمریکا کار کنید.
  3. ملک بخرید.
  4. در مدارس دولتی و عمومی ثبت نام کنید.
  5. گواهینامه رانندگی را در ایالت محل سکونت خود اخذ کنید.
  6. به نیروهای مسلح ایالات متحده ملحق شوید.
  7. از بیمه تأمین اجتماعی، بیمه بیکاری و خدمات درمانی در صورت واجد شرایط بودن برخوردار شوید.
  8. زمانی که واجد شرایط بودید، برای شهروندی اقدام کنید. این پروسه در آمریکا Naturalization نام دارد.
  9. برای همسر یا فرزندان مجردتان درخواست ویزا و اقامت در آمریکا بدهید.
  10. تحت شرایط معینی آزادانه آمریکا را ترک یا به آمریکا بازگردید.

آیا روشی برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد؟

اجازه دهید بدون هیچ مقدمه‌ ای بگوییم که شانس همه افراد برای انتخاب شدن در برنامه لاتاری یکسان است. یعنی یک شخص نمی‌ تواند کاری انجام دهد که مورد توجه‌ تر باشد و سیستم قرعه‌ کشی نسبت به او ارفاق قائل شود.

اولین چیزی که برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا باید رعایت کنید، ثبت نام صحیح در لاتاری امریکا است.

برخی افراد به دلیل عکس لاتاری نامناسب یا ورود اطلاعات اشتباه در فرم لاتاری، در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت داده نمی‌ شوند و به همین دلیل شانس خود در لاتاری را از دست می‌ دهند. متأسفانه سایت اصلی لاتاری به افرادی که اطلاعات خود را اشتباه ثبت می‌ کنند، هیچ اخطاری نمی‌ دهد و سالانه افراد زیادی به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح ثبت نام لاتاری شانس خود را از دست می‌ دهند.

بنابراین توصیه می‌ کنیم که به عنوان اولین قدم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، ثبت نام خود را با مشورت افراد با تجربه و دقت زیاد انجام دهید. کارشناسان ما در موسسه ایرانیان لاتاری می توانند بهترین راهنمای ثبت نام شما باشند.

زمان ثبت نام لاتاری 2025

زمان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا

ثبت نام در لاتاری آمریکا یکبار در سال و به مدت حدود یک ماه امکان پذیر است. سایت لاتاری E-DV، در بازه اوایل ماه اکتبر (اواسط مهرماه) تا اوایل ماه نوامبر (اواسط آبان ماه) پذیرای درخواست های ثبت نام است و پس از این بازه مشخص، سایت لاتاری بسته می شود.

ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا، اوایل مهر ماه 1402 فعال خواهد شد. پیش ثبت نام لاتاری 2025 در موسسه ایرانیان لاتاری از اواسط شهریور ماه آغاز شده و متقاضیان محترم می توانند با تکمیل فرم ثبت نام لاتاری، از مزایایی چون تخفیف ثبت نام و اولویت ثبت نام در سایت اصلی لاتاری در روزهای نخست، بهره مند گردند.

از آن جا که زمان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا قابل تمدید نیست، توصیه می شود تا افرادی که قصد شرکت در لاتاری آمریکا را دارند در روزهای اولیه برای ثبت نام اقدام نموده و آن را به روزهای آخر موکول نکنند.

افرادی که در تاریخ مقرر ثبت نام لاتاری 2025 را تکمیل نموده و رسید ثبت نام خود را دریافت کرده اند، باید تا اواسط اردیبهشت ماه سال 1403 منتظر اعلام نتیجه لاتاری 2025 آمریکا بمانند.

علاوه بر ثبت نام صحیح و ارسال رسید رسمی به ثبت نام کنندگان محترم، پیامک اعلام نتیجه نیز به متقاضیان محترمی که ثبت نام خود را با موسسه ایرانیان لاتاری انجام داده اند، ارسال خواهد شد.

زمان دقیق ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا، از طریق راه های ارتباطی موسسه ایرانیان لاتاری یعنی پیج اینستاگرام و سایت و کانال تلگرام نیز اطلاع رسانی می شود.

جمع بندی

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، اصلی ترین شرطی که برای اسم نویسی لاتاری وجود دارد، داشتن تحصیلات به میزان حداقل دیپلم دوازده ساله دبیرستان در زمان ثبت نام است.

افرادی که حداقل شرط تحصیلی یعنی دیپلم دوازده ساله دبیرستان را ندارند، با ارائه مدارکی که نشان دهد در زمان ثبت نام، حداقل دو ترم را در دانشگاه تحصیل کرده اند، می توانند واجد شرایط لاتاری باشند.

البته برای افرادی که نتوانند واجد شرط تحصیلی باشند، یک امکان دیگر نیز وجود خواهد داشت و آن هم استفاده از شرط شغلی است. شرط شغلی لاتاری، این گونه تعریف می شود:

داشتن سابقه کار به میزان حداقل 2 سال در 5 سال گذشته در یک شغل با نمره SVP هفت و بالاتر. مدارک مورد نیاز برای شرط تحصیلی و شغلی، پس از برنده شدن باید ارائه شوند و مورد تایید افسر کنسولی در جلسه مصاحبه قرار بگیرند.

بعد از اعلام نتایج لاتاری و در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا می توانید از مشاوره لاتاری ما نیز استفاده کنید.

تیم کارشناسی موسسه ایرانیان لاتاری بهترین مشاوره را به شما در راه ثبت نام لاتاری 2025 خواهند داد، پس با ما همراه باشید.