در این مقاله سعی داریم تا شما را با زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های آزاد و شرایط ثبت نام در این دانشگاه‌ها آشنا کنیم. به راحتی میتوان گفت که دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه‌های معتبری بوده که هزینه تحصیل در آن نسبت به سایر دانشگاه‌های دیگر بسیار پایین بوده و اینکه هنگام فارغ التحصیلی اگر شما به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شده باشید مساله مربوط به ورود بدون آزمون در مدرک شما درج نخواهد شد.

دانشگاه‌های آزاد یکی از دانشگا‌ه‌های مورد تایید وازرت علوم ، تحقیقات و فناوری هستند، این دانشگاه مانند سایر داشنگاه‌های دیگر به صورت بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دانشجو دریافت میکنند، که زمان پذیرش در این داشنگاه سالی دو مرتبه برای نیمسال اول و نیمسال دوم است. داوطلبانی که خواستار پذیرش سال 1401 در این دانشگاه ها هستند، باید ابتدا دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور یا بدون آزمون را مطالعه کنند و نسبت به رشته‌ها و محل پذیرش در این دانشگاه اطلاعاتی را کسب نمایند. در مرحله بعد داوطلبان واجد شرایط می توانند در زمان تعیین شده ثبت نام خود را برای دانشگاه مورد نظر انجام دهند.

در این مقاله زمان ثبت نام در ورودی مهر و بهمن را به شما ارائه خواهیم کرد و نسبت به آن اطلاعات لازم را به شما خواهیم داد.لطفا برای اطلاعات بیشتر به سایت سامانه مشاوره صدای سنجش به نشانی sanjeshmoshaveran.ir مراجعه بفرمایید یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

 

02166837359-02166868571

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

 

در کل میتوان گفت که تنوع در رشته‌های موجود و ظرفیت پذیرش بالا در دانشگاه آزاد سبب گردیده تا نظر داوطلبان زیادی را به خود جلب کند. دانشگاه های آزاد در برخی رشته های مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بصورت بدون آزمون در تمامی شهرها نسبت به پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی اقدام مینمایند.

انتخاب رشته داروسازی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

 

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد  نیز همانند سایر دانشگاه‌های موجود در کشور دارای شرایط خاص خود برای پذیرش دانشجو هستند. در هر دوره از پذیرش سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه و دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را نیز اعلام می کند. پذیرش بدون آزمون این دانشگاه ها در دو نوبت ورودی مهر و بهمن برگزار می شود و داوطلبان موظفند پیش از ثبت نام این شرایط را مطالعه کرده و سپس برای ثبت نام اقدام کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401

پس از انتشار و بررسی هر دوره نسبت به پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در ورودی‌های مهر ماه زمان ثبت نام بدون آزمون اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش منتشر میشود. داوطلبان میبایست در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش نسبت به دانلود دفترچه اقدام نمایند و از جزئیات ثبت نام مطلع شده و جهت تکمیل فرایند ثبت نام خود اقدام نمایند. در طی سال‌های اخیر ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه‌های آزاد ورودی مهر در محدوده زمانی مرداد ماه انجام میشد. لذا با توجه به نکات قابل توجه در دفترچه کنکور 1401، ثبت نام جهت پذیرش حدالمکان با سوابق تحصیلی و بدون آزمون در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال 1401 بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور و از مرداد ماه سال آینده شروع خواهد شد.

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دوره بدون کنکور سال 1401 دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون آزمون مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه آزاد به صورت زیر میباشد:

کاردانی پیوسته-14 تیر لغایت 21 تیر ماه

کارشناسی ناپیوسته- 29 خرداد لغایت 5 تیر ماه

همانطور که در این مقاله نسبت به زمان پذیرش اشاره کرده ایم، دانشگاه های آزاد علاوه بر ورودی نیمسال اول، یعنی مهر ماه سال جاری برای ورودی نیمسال دوم یعنی بهمن ماه سال ۱۴۰۱ نیز بصورت بدون آزمون و تنها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان شروع به پذیرش میکند.

با توجه به سنوات گذشته ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه که از تاریخ 14 آذر ماه آغاز شده بود، میتوان گفت که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های آزاد بهمن 1401 نیز در این محدوده زمانی و از نیمه آذر ماه آغاز شود.

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

02166837359-02166868571