راه های خرید بلیط ارزان سفر خارجی

هزینه خرید بلیط هواپیما یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سفر خارجی است. اگر دوست دارید سفری خارجی داشته باشید و می‌خواهید بلیط خود را با بهترین قیمت بخرید، حتما این‌مقاله را مطالعه کنید. در این‌مطلب می‌خواهیم درباره راه‌های خرید بلیط ارزان سفر خارجی صحبت کنیم.

هنگامی که می‌خواهیم برای سفری خارجی برنامه‌ریزی کنیم باید درباره قیمت‌ها هوشیار و دقیق باشیم. قیمت هتل و قیمت بلیط از مهم‌ترین قسمت هزینه‌های شما هستند. از آن‌ها که بلیط و هتل را قبل از حرکت رزرو می‌کنید باید درباره آن‌ها مطالعه کنید و بدانید که چگونه می‌توان بلیط ارزان هواپیما خارجی خرید.

اگر مدیریت خوبی روی قیمت‌ها نداشته باشید، ممکن است سفر شما از آن تاثیر بپذیرد. بسیاری از سفر‌های خارجی به علت قیمت‌های زیاد بلیط هواپیما کنسل می‌شوند یا به تعویق می‌افتند. اما با راهکارهایی ساده شما امکان خرید بلیط هواپیما را با قیمت‌های مناسبی دارید. قبل از این‌که بخواهیم این‌راهکار‌ها را بررسی کنیم بهتر است اطلاعاتی کلی درباره انواع بلیط‌ها و قوانین قیمت‌گذاری آن‌ها داشته باشیم. عوامل زیادی اهم روی تعیین قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارند که بهتر از قبل از خرید بلیط، آن‌ها را بدانید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

هنگامی که می‌خواهید به کشور‌های خراجی سفر کنید، بهتر است درباره نحوه خرید بلیط هواپیما و انواع آن تحقیق کنید. بلیط‌های هواپیما را معمولا کشور‌ها با قوانین خود تعیین می‌کنند و به همین دلیل ممکن است قیمت‌های متفاوتی را برای ایرلاین‌های ایرانی و خارجی برای یک مسیر ثابت ببینید. البته قیمت بلیط‌های خارجی با عوامل زیادی تعیین می‌شوند که به سیاست‌های داخلی ایرلاین‌ها و شرکت‌های چارتر‌کننده بستگی دارد. بلیط‌های چارتر از انواع بلیط‌ها هستند که برخی شرکت‌ها آن‌ها را با قیمت و شرایط متفاوتی نسبت به بلیط‌های سیستمی می‌فروشند. شما هنگام خرید باتید به همین موارد دقت داشته باشید و درباره آن‌ها بدانید. در قسمت بعد درباره عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما صحبت خواهیم کرد. اگر بلیط ارزان هواپیما خارجی بهتر است همه این‌عوامل را بشناسید و نحوه و میزان تاثیر آن‌ها بر قیمت بلیط را بدانید.

راه های خرید بلیط ارزان سفر خارجی

شناخت عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما

یکی از راه‌های خرید بلیط ارزان هواپیما این است که عوامل موثر بر قیمت بلیط را بشناسید. موارد زیادی هستند که باعث می‌شوند شما قیمت بلیط هواپیما برای مسیر ثابتی را با اعداد متفاوتی ببینید. قیمت خرید بلیط هواپیما متناسب با زمان سفر، نوع هواپیما و ایرلاین، کلاس پروازی و نوع هواپیما است. مثلا معمولا ایرلاین‌ها داخلی ارزان‌تر از ایرلاین‌های خارجی هستند. اگر دوست دارید سفری خارجی داشته باشید، حتما قیمت بلیط را در روز‌های قبل و بعد تاریخی که می‌خواهید بررسی کنید. زمان سفر تاثیر زیادی بر قیمت بلیط دارد. ممکن است با سفر چند روز دیرتر امکان صرفه‌‌جویی خوبی در قیمت بلیط داشته باشید. قیمت بلیط‌های چارتری با تعداد تقاضا برای سفر متناسب است. در قسمت‌های بعد ترفند‌‎های ساده‌ای را بیان می‌کنیم که بتوانید بلیط هواپیما را با قیمتی مناسب‌تر بخرید.

سفر در روز‌های خلوت

در قسمت قبل گفتیم یکی از عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما، زمان سفر است. هر‌چه روزی که برای سفر انتخاب می‌کنید خلوت‌تر باشد، امکان دریافت تخفیف و یافتن بلیط‌ها ارزان‌تر بهتر است. اگر برای مراسم یا جشنواره خاصی سفر می‌کنید، بلیط خود را در روز‌های قبل آن بخرید تا با ازدحام مسافران مواجه نشوید. سعی کنید در روز‌های تعطیل و روز‌های خاص سفر نکنید. معمولا در این‌روز‌ها مسافران بیشتر هستند و برای سفر باید هزینه بیشتری بپردازید. روز‌های میانی هفته برای خرید بلیط بهتر هستند. اگر برای شما ممکن است روز حرکت را روز‌های دوشنبه یا سه‌شنبه انتخاب کنید. البته این‌موارد همیشه صادق نیستند. شما با تقویم قیمتی سایت علی بابا قیمت خرید بلیط هواپیما را در روزهای قبل و بعد می‌بینید. این‌تقویم کار شما را برای مقایسه روز‌های دیگر، آسان و سریع می‌کند.

راه های خرید بلیط ارزان سفر خارجی

توجه به بلیط‌های لحظه آخری

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای خرید بلیط ارزان هواپیما خارجی توجه به بلیط‌های لحظه آخری است. بلیط‌های لحظه آخری در‌واقع صندلی‌های خالی هواپیما در ساعات پایانی فروش است. اگر به سایت علی بابا مراجعه کنید و شهر مقصد را جستجو کنید، معمولا بلیط‌هایی با این‌اصطلاح را پیدا می‌کنید. شما با خرید بلیط‌های لحظه آخری خدمات مشابهی با دیگران دریافت می‌کنید. تنها تفاوت این‌نوع از بلیط‌ها، میزان زمان باقی‌مانده برای شما تا پرواز است. اگر چمدان خود را بسته و آماده سفر باشید، بهترین نوع بلیط از نظر قیمت، بلیط‌های لحظه آخری هستند.

خرید از سایت معتبر و مناسب

یکی از بهترین سایت‌ها برای خرید بلیط هواپیما، سایت علی بابا است. شما با خرید از علی بابا نیازی به بررسی انواع و اقسام عوامل موثر ندارید. این‌سایت معتبر سعی کرده بهترین قیمت‌ها را به مشتریان خود ارائه دهد. شما با خیال راحت می‌توانید بلیط خود را جستجو کرده و با علم به این‌که ارزان‌ترین بلیط با این‌شرایط و امکانات را می‌خرید، خرید خود را انجام دهید.

نکات پایانی

برای مشاهده قیمت‌ها و مقایسه آن‌ها از سایت علی بابا استفاده کنید. معمولا ممکن است بلیط‌هایی که توقف در مسیر دارند، ارزان‌تر از بلیط‌های مستقیم باشند. اگر دوست دارید قیمت کم‌تری برای بلیط بپردازید، این‌بلیط‌ها را نیز بررسی کنید. برای پرواز‌های کوتاه شما فرصتی برای استفاده از خدمات کلاس‌های لوکس ندارید و بهتر است برای کاهش هزینه بلیط از بلیط‌های اکونومی استفاده کنید.