با استفاده از انواع محصولات جوان کننده پوست مانند کرم ضد چروک، کرم دور چشم، کرم ضد چروک و … می توان درخشندگی و لطافت را به پوست هدیه داد. علاوه بر استفاده از این محصولات داشتن رژیم غذایی سالم، پرهیز از مصرف دخانیات، شستشوی منظم و مناسب صورت و … می تواند در ایجاد لطافت و جوانی به پوست کمک کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین کرم جوان کننده و ضد چروک پوست تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع محصولات جوان کننده و ضد چروک

به منظور جوانسازی پوست می توان از انواع روش ها و محصولات استفاده کرد. برخی از محصولات جوان کننده و ضد چروک شامل موارد زیر هستند:

 • کرم ضد چروک: کرم ضد چروک با در اختیار داشتن مواد مغذی مانند روغن بادام شیرین، سویا، آرگان، اسیدهای چرب ضروری و … از طریق کمک به تقویت کلاژن سازی پوست، قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود داده و سبب رفع افتادگی و چین و چروک می گردد.
 • کرم مرطوب کننده ویتامین سی: کرم ویتامین سی از محصولاتی است که با ترکیبات مغذی و آبرسان خود، اثرات مرطوب کنندگی و روشن کنندگی بر پوست خواهد داشت. این کرم با وجود ویتامین سی و هیالورونیک اسید موجود در خود به کلاژن سازی و جوانسازی پوست کمک می کند.
 • کرم دور چشم: چشم از اعضای مهم بدن است که اطراف آن بسیار حساس بوده و مستعد چروک است. کرم دور چشم مناسب سبک و بدون چربی، پوست اطراف چشم را ترمیم کرده و از ایجاد چروک های عمیق در اطراف چشم جلوگیری می کند.
 • سرم آبرسان: سرم های آبرسان محلول هایی هستند که با استفاده از ترکیبات خود علاوه بر باز کردن منافذ پوستی و جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه، از ایجاد چین و چروک بر سطح پوست نیز جلوگیری می کند.
 • کرم ضد چروک: کرم های ضد چروک با استفاده از مواد مغذی و ترکیبات موجود در خود، به پوست بدن جهت کلاژن سازی پوست کمک کرده و از این طریق از چین و چروک حاصل از بالا رفتن سن جلوگیری می کند.

araskharid.com

کاهش چروک چین و چروک‌های پوست

به منظور کاهش چین و چروک های پوست می توان از راهکارهای زیر استفاده کرد:

 • استفاده از کرم ضد آفتاب: آفتاب اگرچه برای بدن مفید است، اما استفاده از آن می بایست تحت شرایطی صورت گیرد تا پوست دچار آسیب های ناشی از اشعه ماورا بنفش خورشید نشود. اغلب استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF بالای 30 از آسیب های نور خورشید بر پوست جلوگیری می کند.
 • کاهش مصرف قند در رژیم غذایی: قند در بدن سبب فرایندی به نام گلیکاسیون می شود که محصول نهایی این فرایند AGE شناخته می شود که برای پوست مضر است. از آثار مخرب AGE بر پوست تجزیه کلاژن های بدن است که به پیری زودرس پوست منجر خواهد شد.
 • پرهیز از مصرف دخانیات: دخانیات مضرات زیادی دارند که یکی از آنها ایجاد چین و چروک بیشتر و پیری زودرس است. حتی در معرض دود حاصل از مصرف دخانیات قرار گرفتن نیز مضرات زیادی به دنبال خواهد داشت.
 • استفاده از روغن نارگیل: روغن نارگیل علاوه بر رفع چین و چروک صورت و نرم شدن پوست، سبب ماندگاری رطوبت نیز در پوست می شود و از این طریق با نگهداری حالت ارتجاعی پوست از خشک شدن آن جلوگیری می کند.
 • افزایش مصرف بتاکاروتن: استفاده از محصولات حاوی بتاکاروتن و ویتامین A از چشم و پوست در برابر اشعه های ماورا بنفش محافظت کرده و از ایجاد چین و چروک بر پوست جلوگیری می کند. برای مثال هویج از محصولات حاوی ویتامین A است که مصرف آن سبب کاهش چین و چروک صورت می شود.
 • تغییر نحوه خوابیدن:خوابیدن با فرم نادرست، زمانی که صورت بر رختخواب قرار گیرد، فشار زیادی را بر پوست وارد کرده و سبب چین و چروک پوست خواهد شد.
 • شستشوی منظم صورت با شوینده مناسب و نحوه صحیح: خوابیدن با مواد آرایشی بر پوست صورت تاثیرات مخربی دارد. اغلب این مواد آرایشی دارای مواد شیمیایی نامناسب پوست هستند. این مواد استرس اکسیداتیو بر پوست ایجاد می کنند، لذا شستشوی مناسب صورت پیش از خوابیدن از ایجاد چین و چروک بر پوست جلوگیری می کند.
 • استفاده از انواع آنتی اکسیدان ها: استفاده از ضد آفتاب، کرم ضد چین و چروک و یا استفاده از سرم ویتامین سی، در کنار استفاده از محصولاتی مانند توت فرنگی، تمشک، بلوبری، زغال اخته و … سطح آنتی اکسیدان بدن را بالا برده و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.
 • ماساژ پوست صورت: ماساژ مناسب پوست صورت با استفاده از انگشتان، خون رسانی به پوست صورت را تقویت کرده و سبب درخشندگی پوست می شود.
 • مرطوب نگه داشتن پوست: با افزایش سن، سطح پوست خشک شده و در پی آن، چین و چروک بر پوست ایجاد می شود. استفاده از کرم مرطوب کننده مناسب یکی از بهترین راهکارهای برای مقابله با چین و چروک است.

بهتری برند های کرم جوان کننده و ضد چروک موجود در بازار؟

اغلب بهترین کرم جوان کننده و ضد چروک ، به خاطر ترکیبات موجود در خود به عنوان ضد آفتاب نیز استفاده می شوند. علاوه بر خاصیت ضد آفتاب، کرم جوان کننده بر پوست های خشک نیز موثر است و سبب آبرسانی به پوست می گردد. بهترین کرم ضد چروک، علائم قدیمی پیری پوست شامل چین و چروک، تغییر رنگ، لکه های پوستی و … را از بین می برد.

آیا کرم جوان کننده چروک های کهنه پوست را هم برطرف می کند؟

کرم جوان کننده و ضد چروک، لکه ها و چین و چروک های قدیمی پوست را از بین می برند، اما میزان اثرگذاری آن ها به ترکیبات کرم جوان کننده و عمق چین و چروک ایجاد شده، بستگی خواهد داشت.