همان‌طور که می‌دانید این روزها معامله‌ی ارزهای دیجیتال از محبوب‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری و کسب درآمد است. در این میان، تقاضا برای خرید بیت کوین، پادشاه رمز ارزها، به‌حداعلا رسیده است. با وجود تقاضای زیاد برای این ارز هنوز هم هستند اشخاصی که به دلایل خاصی جهت خرید بیتکوین بدون احراز هویت علاقه‌مند می‌باشند.

همچنین در این مقاله قصد داریم شما را با احراز هویت در شرایط متفاوت آشنا کنیم و ممنوعیت‌ها را مشخص نماییم. درصورتی‌که به این مطالب نیاز دارید یا به آن‌ها علاقه‌مند هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خرید بیتکوین بدون احراز هویت

احراز هویت (Authentication) یا سنجش اصالت به چه معنا است؟

احراز هویت یا سنجش اصالت فرایندی است که طی آن هر کس که در بازار بورس و سهام، بازار ارزهای دیجیتال و … قصد ثبت‌نام و فعالیت دارد، پس از وارد کردن اطلاعات فردی، باید هویت خود را اثبات کند.

از کدام کارگزاری‌ها برای خرید بیتکوین بدون احراز هویت اقدام کنیم؟

برای معاملات رمز ارز دیجیتال بیتکوین باید به صرافی‌های غیرمتمرکز مراجعه کنید. توجه داشته باشید که از این طریق می‌توانید بدون احراز هویت خرید خود را انجام دهید اما این کار مزایا و معایبی دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید. پیش از هر اقدامی درباره‌ی تمام جوانب بررسی‌ها و مطالعات لازم را در دستور کار خود قرار دهید.

دلایل اهمیت احراز هویت

با گسترش بازار ارزهای دیجیتال و افزایش کاربران، همچنین اوضاع اقتصادی ناپایدار و نامناسب مردم جامعه، کاربران بیشتری برای ورود به بازار رمز ارزها تشویق می‌شوند. اما همین شرایط موجب شده است تا سارقان ارزهای دیجیتال و کسب‌وکارهای اینترنتی بیش‌ازپیش مرتکب سرقت شوند. احراز هویت کاربران یکی از راه‌های پیشگیری از جرم‌ها است؛ حتی درصورت وقوع جرم با استفاده از اطلاعات افراد می‌توان به‌راحتی شخص خطاکار را دستگیر کرد. در این بخش موارد نشان‌دهنده نیاز به احراز هویت را برای شما عزیزان نام برده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

خرید بیتکوین بدون احراز هویت

چگونه هویت خود را احراز کنیم؟

برای ورود به بازار ارز از طریق کارگزاری بایستی هویت شخصی شامل مواردی که در شناسنامه و کارت ملی ذکر شده‌اند و اطلاعات بانکی را وارد سامانه کرده سپس هویت خود را اثبات کنید.

دلایل خرید بیتکوین بدون احراز هویت

با وجود تمام سختی‌ها، برخی افراد بدون احراز هویت خود سعی در ادامه معاملات ارز دیجیتال بیتکوین دارند. یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که در این زمینه پرسیده می‌شود این است که چطور امکان خرید ارز بدون احراز هویت وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم به‌دلیل اینکه هیچ شخص، شرکت یا نهادی ارزهای دیجیتال را کنترل و حمایت نمی‌کند، درنتیجه امکان فعالیت بدون فرایند سنجش اصالت نیز وجود دارد.

1.     شناسایی هویت سارقان بیتکوین

بیتکوین مانند پول‌های غیر دیجیتال قابل سرقت هستند. اگر هویت اشخاصی که بیتکوین شما را دزدیده‌اند ثبت و احراز نشده باشد نمی‌توان بیتکوین‌های مسروقه یا شخصی که سرقت کرده است را پیدا کنیم. بنابراین لازم است تا هویت‌ها احراز شوند.

2.     احتمال هک ‌شدن کارت یا حساب بانکی

اگر سارقین ارزهای دیجیتال، کارت شخص دیگری را همراه با رمز به‌صورت فیزیکی یا مجازی دزدیده باشند، می‌تواند در سایت‌های نامعتبر از کارت مسروقه سوءاستفاده کند. اینجا لزوم احراز هویت کاربران بازار ارزهای دیجیتال احساس می‌شود.

3.     فرار مالیاتی

احراز هویت موجب می‌شود تا اطلاعات اشخاص در دسترس صرافی‌ها قرار بگیرد تا درصورتی‌که کاربران متهم به فرار مالیاتی شدند، کیف پول‌هایشان موردبررسی و استعلام قرار گیرد. در این صورت درستی یا نادرستی اتهامات روشن می‌شود.

4.     پول‌شویی و اختلاس

پول‌شویی و اختلاس جزء آن دسته از جرم‌های اقتصادی است که درصورت احراز هویت اشخاص می‌توان صحت اتهامات را بررسی کرد.

5.     کلاهبرداری و عدم ارسال بیتکوین خریداری‌شده

با افزایش خدمات اینترنتی به‌خصوص بعد از به وجود آمدن اپیدمی کرونا خریدهای اینترنتی در هر زمینه‌ای به‌طور چشمگیری افزایش یافت. شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام منبع درآمد بسیاری از افراد و شرکت‌ها است که متأسفانه درصدی از این افراد، سودجویان و کلاهبرداران هستند. درنتیجه بهتر است هویت‌ها احراز شوند تا درصورت بروز خطا یا نقض قوانین و کلاهبرداری با فرد خاطی یا شرکت مجرم برخورد شود.

خرید بیتکوین بدون احراز هویت

مزایای خرید ارز بدون احراز هویت

مالیات

اکثر افرادی که خرید ارزهای دیجیتال بدون احراز هویت را انتخاب می‌کنند، آن را وسیله‌ای برای فرار از مالیات‌های دولتی می‌دانند.

محافظت از حریم خصوصی کاربران

بسیاری از افراد ثروتمند و شرکت‌های بزرگ می‌خواهند سود خالص خود را مخفی کنند.

محافظت در برابر قوانین موجود در کشور

معاملات ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورها هنوز هم ممنوع است. از این رو، شهروندان این کشورها سعی می‌کنند با خریدوفروش از صرافی‌های مختلف به‌صورت ناشناس، تحریم‌های دولتی را دور بزنند.

معایب خرید ارز بدون احراز هویت

پول‌شویی را ترویج می‌کند

یکی از دلایل اصلی که به‌نظر می‌رسد دولت با تأمین مالی غیرمتمرکز مخالف است، این است که پول‌شویی را ترویج می‌کند. مردم تمایل دارند منابع درآمد خود را با استفاده از امور مالی غیرمتمرکز پنهان کنند.

محدودیت‌های مقدار خرید

اکثر صرافی‌ها تمایل دارند پلتفرم‌های خود را با اعمال محدودیت‌هایی بر روی مقدار ارزی که می‌توان به‌صورت ناشناس بدون تأیید هویت خریداری کرد، پاک‌سازی کنند.

ریسک بالا

خرید ارزهای دیجیتال به‌صورت ناشناس خطر زیادی برای خریدار و فروشنده دارد، به‌خصوص زمانی که هر دو به‌صورت ناشناس معامله می‌کنند. بنابراین، هیچ راهی برای یافتن طرف درگیر قرارداد وجود ندارد.

خرید بیتکوین بدون احراز هویت در ایران

کارگزاری‌های ایرانی شرایطی را فراهم کرده‌اند که کاربران ایرانی می‌توانند بدون احراز هویت اقدام به معاملات رمز ارز بیتکوین و دیگر ارزها نمایند. برای مثال صرافی‌های بیتکس 24 (Bitex24) و نوبیتکس (Nobitex) و … این امکان را برای ایرانیان فراهم آورده‌اند.

کشور ایران جزو آن دسته کشورهایی است که خریدوفروش ارزهای دیجیتال بدون احراز هویت در آن مجاز نیست. بااین‌حال امکان دارد برخی صرافی‌‌ها این قانون را زیر پا بگذارند؛ در این صورت با کارگزاری‌ها و افراد خاطی به‌طورجدی برخورد خواهد شد.

روش‌های خرید ارز دیجیتال بیتکوین بدون احراز هویت

برای این منظور روش‌های متفاوتی وجود دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت با پول نقد

این روش یکی از ساده‌ترین روش‌ها است. در این شیوه شما و فروشنده ارز مذاکره می‌کنید و پس از رسیدن به توافق مبلغ موردنظر را واریز کرده، در عوض مقدار بیتکوین موردتوافق به کیف پول دیجیتال شما واریز خواهد شد.

خرید مستقیم از صرافی‌ها

در این روش می‌توانید از طریق کارگزاری‌های خارجی اقدام کنید. ابتدا صرافی موردنظرتان را انتخاب نموده سپس بدون فرایند احراز هویت اقدام به خرید بیتکوین می‌کنید.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت از طریق خودپرداز

برای خرید بیتکوین به این روش باید از طریق خودپردازهای مخصوص بیتکوین استفاده کنید؛ اما متأسفانه این خودپردازها در ایران وجود ندارند. در این صورت باید به روش‌های دیگر اکتفا و اقدام نمایید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود و می‌خواهید بیتکوین موجود در کیف پول خود را به فروش برسانید پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی آموزش فروش بیت کوین را مطالعه بفرمایید.