در پروازهای بین المللی به  ایران، پرواز ایران ایر استانبول به تهران پرتقاضا‌ترین بلیط‌های پروازی است‌.  شرکت ایران ایر (شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران) بلیط‌ پرواز تهران به استانبول زیادی صادر می‌کند. میزان سفر ایرانیان به استانبول ترکیه به دلیل افزایش ارتباطات تجاری با این کشور و نزدیک بودن به ایران (همسایگی) رونق فراوانی دارد.

به همین دلیل خرید بلیط تهران به استانبول افزایش چشمگیری پیدا کرده است. در این مقاله به بررسی امکانات پرواز ایران ایر استانبول به تهران پرداخته‌‌ایم.

خرید بلیط تهران به استانبول

در چند سال گذشته ایرانیان بسیاری به کشور ترکیه مهاجرت کرده‌اند، علاوه بر این بسیاری از افراد برای تفریح یا کار به این کشور سفر می‌کنند.

به همین دلیل خرید بلیط تهران به استانبول افزایش چشمگیری پیدا کرده است. همواره تقاضای فراوانی برای خرید بلیط پرواز به استانبول از شرکت ایران ایر وجود دارد. به همین دلیل خرید چنین بلیطی به دلیل شلوغی می‌تواند، دشوار و سخت باشد.

برای کاهش هزینه سفر و سردرگمی توصیه می‌شود، افرادی که قصد دارند به استانبول سفر کنند، بلیط رفت و برگشت را به طور همزمان خریداری نمایند. شرکت ایران ایر نه تنها در بین شرکت‌های هواپیمایی؛ بلکه در بین مسافران محبوبیت فراوانی دارد و این به دلیل تجربه و امکاناتی بوده که در اختیار مسافران می‌گذارد.

پروازهای ایران ایر تهران به استانبول به صورت روزانه و رفت و برگشت

مسافرانی که قصد دارند از تهران به استانبول بروند، می‌توانند به صورت آنلاین خرید بلیط خود را انجام دهند. خرید بلیط به استانبول به صورت 24 ساعته انجام خواهد شد. همچنین می‌توانید به صورت رفت و برگشتی بلیط پرواز تهران به ترکیه را خریداری کنید. تا هزینه سفر شما کاهش یابد.

طول مدت زمان پرواز ایران ایر استانبول

همان طور که قبلا گفته شد پرواز ایران ایر استانبول به صورت روزانه انجام خواهد شد. در زمان خرید بلیط پرواز این مسیر همواره مسافران سوال می‌کنند که طول مدت پرواز چه قدر است. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که طول مدت پرواز این مسیر سه ساعت و پانزده دقیقه است.

جدیدترین امکانات پرواز ایران ایر استانبول به تهران

بار رایگان پرواز ایران ایر استانبول

یکی دیگر از امکانات پرواز ایران ایر استانبول بار رایگان مسافر است. روی بلیط هواپیما میزان بار رایگانی که مسافر می‌تواند با خود حمل کند، نوشته شده است. برای حمل بار بیشتر داخل هواپیما در هنگام پرواز مسافر باید مبلغی را پرداخت کند. شرکت ایران ایر برای پرواز تهران به استانبول بین 20 تا 30 کیلوگرم میران بار رایگان را تعیین نموده است. در پرواز استانبول ایران ایر در مسیر رفت و برگشت میزان بار رایگان مسافر به ترتیب 30 کیلوگرم و 35 کیلوگرم است.

انواع کلاس‌های پرواز شرکت ایران ایر استانبول

مسافران می‌توانند بسته به میزان راحتی که انتظار دارند در طول سفر داشته باشند و بر اساس بودجه از سه کلاس پرواز ایران ایر استانبول که شامل موارد زیر هستند، استفاده کنند:

  • فرست
  • بیزینس
  • اکونومی

در هر یک از کلاس‌های پرواز بالا خدمات متفاوتی به مسافران داده می‌شود. به عنوان نمونه خرید بلیط بیزینس نسبت به بلیط اکونومی خدمات متنوع‌تری دارد. از مزایا خرید بلیط پرواز تهران به استانبول ایران ایر به گزینه‌های زیر می‌توان اشاره نمود:

  • تنوع کیفیت غذا
  • سرو نوشیدنی و خوش آمدگویی هنگام ورود مسافر
  • استفاده از ظروف چینی، قاشق و چنگال استیل به جای ظروف پلاستیکی
  • صندلی‌های تختخواب شو

پرواز سیستمی شرکت ایران ایر تهران به استانبول

بلیط سیستمی، بلیطی است که به صورت مستقیم شرکت ایران ایر قیمت آن را مشخص می‌کند. این نوع بلیط بیشتر توسط مسافرانی خریداری می‌شود که قصد دارند در تاریخ معینی در استانبول باشند. این بلیط در تمام روزهای سال فروخته می‌شود. در هنگام خرید بلیط پرواز تهران به ترکیه توجه کنید که اگر کودک با شما باشد، قیمت بلیط افزایش پیدا می‌کند.

پرواز چارتری ایران ایر تهران به استانبول

پرواز چارتری ایران ایر تهران به استانبول

بلیط چارتری بلیطی است که توسط یک آژانس مسافرتی خریداری می‌شود. قیمت این نوع بلیط برای تمام سنین یکسان بوده و نسبت به بلیط سیستمی قیمت ارزان‌تری دارد. در این جا توجه کنید که در صورت انصراف از خرید این بلیط مبلغ آن عودت داده نخواهد شد.

بلیط لحظه آخر ایران ایر استانبول

شرکت‌ ایران ایر برای این که صندلی‌های خالی هواپیما را پر کند، اقدام به فروش بلیط لحظه آخر می‌نمایند. مسافران برای کاهش هزینه‌های سفر خود می‌توانند این نوع بلیط را با قیمت مناسبی خریداری کنند.

فرودگاه مبدا و مقصد ایران ایر پرواز تهران به استانبول

در ترکیه فرودگاه‌ زیادی وجود دارد؛ ولی تمام پروازهای استانبول به تهران در فرودگاه جدید آن انجام می‌شود. فرودگاه امام خمینی در تهران، از جمله فرودگاه‌هایی است که تمام پروازهای خارجی به اقصی نقاط جهان در آن انجام می‌شود.

سخن پایانی

شرکت هواپیمایی ایران ایر هر روز بلیط‌ زیادی برای پرواز تهران به استانبول صادر می‌کند. ایران با کشور ترکیه روابط تجاری خوبی دارد. علاوه بر این نزدیک بودن این کشور به ایران باعث شده سفرهای روزانه تهران به استانبول افزایش یابد. در این مقاله به بررسی تمام امکاناتی که شرکت هواپیمایی ایران ایر پرواز تهران به استانبول دارد،  پرداخته شده است.