تلویزیون هوشمند یا معمولی، انتخاب شما چیست؟ اگر شما هم قصد دارید برای خرید تلویزیون های هوشمند اقدام کنید و یا در مورد قیمت تلویزیون دوو، اسنوا و برندهای دیگر اطلاعاتی را کسب نمایید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به این موضوعات بپردازیم. همچنین تلاش می کنیم در ادامه به بررسی تفاوت تلویزیون هوشمند با معمولی بپردازیم و ارزش خرید این نوع کالاها را برای افراد مختلف بیان کنیم.

آشنایی با تلویزیون هوشمند

تلویزیون هوشمند بهتر است یا معمولی؟ این سوال، یکی از پرسش های متداول در ذهن بسیاری از کاربران است که قصد خرید نسل جدید تلویزیون ها را دارند. برای آنکه بتوانیم به این موضوع به صورت کامل پاسخ دهیم، لازم است ابتدا به آشنایی با تلویزیون های هوشمند و امکانات آن بپردازیم. در کل مفهوم تلویزیون هوشمند زمانی پیش آمد که پیشرفت تکنولوژی به خصوص فراگیری اینترنت، سبب شد تا نسل جدیدی از دستگاه ها که قابلیت اتصال به فضای مجازی را دارند ایجاد شوند. به همین خاطر این تجهیزات عموما با پسوندی به نام “هوشمند” شناخته می شدند که نام تلویزیون هوشمند نیز از همینجا نشات می گیرد. تلویزیون های هوشمند، دستگاه هایی هستند که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و در کنار این توانایی، می توان از آنها برای نصب اپلیکیشن ها استفاده کرد. بدین معنا که آنها دارای یک سیستم عامل بوده، قادرند با کاربر تعامل داشته باشند و برنامه های توسعه داده شده را در خود نصب کنند. به همین خاطر است که قیمت تلویزیون های هوشمند برندهای معتبر داخلی و خارجی در نسخه های جدید بالاتر است. این موضوع باعث شده تا تلویزیون‌های هوشمند یک قدم از مدل‌های معمولی پا را فراتر گذاشته و ویژگی های بسیار جذابی را ارائه کنند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی تفاوت ها، مقایسه و ارائه نکات خرید تلویزیون های هوشمند بپردازیم.

آشنایی با تلویزیون هوشمند

آشنایی با امکانات تلویزیون هوشمند یا معمولی، انتخاب شما چیست؟

برای آنکه بتوانید تصمیم درستی را در مورد خرید تلویزیون های جدید یا معمولی بگیرید، می خواهیم فرق تلویزیون هوشمند یا Smart TV با مدل های معمولی را برای شما بیان کنیم. در این خصوص می توان به چند مورد مهم اشاره کرد که عبارتند از: دسترسی به اینترنت که اولین و مهم ترین مورد از امکانات تلویزیون های هوشمند می باشند. در این حالت شما می توانید تلویزیون های خود را به اینترنت متصل نموده و از برنامه های مختلف آن نظیر یوتیوب، آمازون پرایم، نتفلیکس و غیره استفاده کنید. این مورد در تلویزیون های معمولی اصلا وجود ندارد. دومین بخش از امکانات این نمایشگرهای هوشمند، قابلیت نصب برنامه درون آنها است. در این حالت شما می توانید برنامه های موردنظر خود را از طریق app storeها نصب کرده و با اتصال آنها به اینترنت، نسبت به مشاهده آنلاین فیلم، اجرای بازی و بسیاری از فعالیت های دیگر اقدام کنید. کنترل صوتی سومین مورد از امکاناتی است که نقطه تمایز تلویزیون معمولی با هوشمند خواهد بود. در این حالت شما می توانید از طریق فناوری تشخیص صدا، به تلویزیون خود دستور بدهید. توجه کنید که چنین فیچرهای پیشرفته تری می توانند قیمت تلویزیون اسنوا، دوو و سایر برندها را در مدل های هوشمند بیشتر کنند. در نهایت شما می توانید مزیت های دیگری را نیز در این نوع دستگاه ها بیابید که از مهم ترین آنها می توان به امکان اتصال تلویزیون به دستگاه های خارجی، امکان دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ها به صورت آنلاین و غیره اشاره کرد که می توانند دسترسی به محتوای تصویری را با کیفیت بیشتری برای شما ارائه کنند.

نکات خرید تلویزیون هوشمند و معمولی

تصمیم گیری برای خرید تلویزیون هوشمند یا معمولی، انتخاب شما چیست؟

با توجه به قیمت بالای این نوع تلویزیون ها و امکانات بیشتری که ارائه می کند، ممکن است برای شما هم این ابهام ایجاد شود که آیا باید این وسیله را تهیه کنیم یا خیر؟ آیا تهیه تلویزیون های هوشمند امروزی ارزش خرید دارند یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال، یک جمع بندی کلی را ارائه می کنیم که هر دسته از افراد می توانند بسته به وضعیت خود با کمک این راهنما اقدام کنند. در صورتی که نیاز به نصب اپلیکیشن ها، اجرای بازی و یا نمایش ویدیو و فیلم از سرویس های آنلاین را دارید، لازم است از تلویزیون های هوشمند استفاده نمایید. معمولا مدل های معمولی تلویزیون برای افراد مسن و یا کسانی که وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند پیشنهاد می شود. با این حال حتی این دسته از افراد نیز می توانند از مدل های ارزان و یا خرید اقساطی برای بهره مندی از امکانات چنین دستگاه هایی استفاده کنند. با توجه به این نکات، حال شما می توانید پاسخ دهید که برای خرید تلویزیون هوشمند یا معمولی، انتخاب شما چیست؟ ما در مجموعه انتخاب سنتر تلاش کردیم بهترین مدل از تلویزیون های هوشمند را برای شما از برندهای معتبر داخلی و خارجی جمع آوری کنیم که می توانید آنها را با تخفیف از ما تهیه کنید.

راهنمای خرید تلویزیون هوشمند و معمولی

پرسش های متداول

در انتها نیز برخی از سوالاتی که ممکن است همچنان در مورد موضوع مقاله یعنی تلویزیون هوشمند یا معمولی، انتخاب شما چیست؟ بیان کرد را نیز به اطلاع شما می رسانیم. مزیت های تلویزیون هوشمند چیست؟ در پاسخ باید به امکانات پیشرفته آن یعنی امکان اتصال به اینترنت، اجرای اپلیکیشن ها و نصب برنامه ها اشاره نمود. معایب تلویزیون هوشمند چیست؟ در پاسخ می توان به قیمت بالا، نیاز به راه اندازی توسط متخصص و نیز وجود اینترنت پایدار برای آن اشاره کرد. شما کاربران می توانید برای خرید و یا آگاهی از قیمت تلویزیون جی پلاس، دوو، اسنوا، سام الکترونیک و غیره از فروشگاه اینترنتی انتخاب سنتر اقدام کنید. به این نکته توجه کنید که این محصولات همگی با ضمانت اصالت و وارانتی (در صورت ذکر در صفحه محصول) ارائه می شوند. همچنین ما متعهد هستیم این کالا را در صورت انتخاب ارسال فوق سریع، زیر 4 ساعت به شهروندان تهرانی تقدیم کنیم. کاربران می توانند برای تهیه لوازم خانگی دیگر خود اعم از یخچال ها، ماشین لباسشویی و غیره، به سایت entekhabcenter.com مراجعه کنند.