در هیاهوی بازاریابی موبایلی و پیام رسانی فوری، انتخاب بهترین پنل اس ام اس در کانون توجهات قرار دارد. بسیاری از کسب و کارها از روش های مختلفی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند؛ که یکی از آنها استفاده از بهترین پنل پیامکی است. اما برای انتخاب بهترین سامانه پیامک چه نکاتی را باید مورد توجه قرار داد؟

گارتنر پیش بینی کرده بود که تا سال ۲۰۱۹، ۲۰٪ از برند های بزرگ بین المللی، برنامه‌های بازاریابی خود را به نفع یک سیستم ارتباطی ساده و مستقیم رها می‌کنند. در حالی که گوگل قصد دارد اس ام اس ها را از طریق پروتکل RCS (خدمات ارتباطات غنی) با استفاده از تصاویر و فیلم ها، ایجاد گروه ها و موارد دیگر احیا کند.

در این مقاله می‌خواهیم ویژگی های بهترین ارائه دهنده خدمات پیامکی را به شما معرفی کنیم.

چرا انتخاب بهترین پنل ارسال پیامک موضوع مهمی است؟

برای درک اهمیت این موضوع، کافیست فقط نگاهی به صندوق ورودی پیامک‌‎های خود بیاندازید، تا خودتان نتیجه را ببینید. رایج ترین روش ارسال پیامک که باعث شده برندها و کسب‌و‌کارهای بزرگ همچنان به پیامک نیاز داشته باشند، ارسال پیامک وب سرویسی است. این مدل از ارسال پیامک مانند سایر روش های ارسال پیامک انبوه از طریق پنل اس ام اس ارسال می‌شود.

اگر شما نیز به واسطه‌ی کسب‌و‌کاری که در آن فعالیت دارید، می‌خواهید از تبلیغات پیامکی استفاده کنید، احتمالا یکی از دغدغه های عمده‌تان انتخاب بهترین پنل پیامک است. انتخاب پنل پیامکی موضوع حائز اهمیتی است و تنها زمانی به اهمیت آن پی خواهید برد که یک سامانه پیامک نامناسب را انتخاب باشید. در این صورت اضافه کردن تمام اطلاعات مشتریان به پنل جدید و ساخت دفترچه تلفن و انتقال این اطلاعات به پنل دیگر زمان‌بر و مشکل خواهد بود.

از طرفی این خوشبینانه ترین حالت است، چرا که اگر پیامک مهمی از شما در زمانی مقرر به دست کاربرانتان نرسیده باشد، اعتبار خود را نیز تقریبا از دست داده اید! حتما می‌دانید که از چه صحبت می‌کنیم؟! عدم ارسال پیامک های مهمی مانند کد فعالسازی، otp، رمز یکبار مصرف و …

ویژگی هایی برای انتخاب بهترین پنل اس ام اس

یکی از ویژگی های اولیه پنل های پیامکی، امکان ارسال و دریافت پیامک است. با استفاده از پنل های پیامکی می‌توانید در لحظه برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید یا از آنها با دریافت پیام متنی نظر سنجی کنید.

اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که شرکت های نوپایی که در حال حاضر مشتری های محدودی و به تبع آن شماره های محدودی دارند، چه باید کنند؟ پاسخ ساده است: برخی سامانه ها امکان دسترسی به بانک شماره تماس مخاطبین هدف مورد نیاز شما را طبق دسته بندی های متفاوت در اختیارتان می‌گذارند.

یکی از ویژگی‌های بهترین پنل پیامک داشتن روش های متفاوتی برای ارسال پیامک است که مهم‌ترین آن ها عبارتند از:

 • بر اساس منطقه جغرافیایی
 • ارسال بر اساس سن و جنسیت
 • وضعیت شغلی
 • ارسال از طریق فایل اکسل
 • ارسال پیام کوتاه BTS
 • ارسال از طریق Google Maps
  پنل ارسال پیامک میبایست از لحاظ امکانات و پیشرفته بودن خدمات و از لحاظ فنی، بروزترین شرایط را داشته باشد. با توجه به پیشرفت و بروز رسانی سریع نرم افزارها و وبسایت هایی که به سامانه پیامکی متصل هستند، آپدیت مستمر فیچرها و امکانات، اصلی ترین رویکرد است.

بنابراین باید با تحقیق و بررسی دقیق، سامانهای را انتخاب کنید که پشتیبانی فنی متخصص در پشت صحنه خود داشته باشد، تا از بروز رسانی های جدید برای سامانه غافل نباشند. شما باید بتوانید یک سامانه قوی را از دیگر سامانه های پیامکی تفکیک کنید تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

19 ویژگی یک پنل اس ام اس حرفه‌ای

 1. یک سامانه پیامک حرفه ای، دارای یک تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته است
 2. یک سامانه پیامکی تخصصی، دارای یک تیم فنی قدرتمند و اختصاصی است
 3. پنلی که نرم افزارها و امکانات آن به روز باشد، بهترین پنل پیامک است
 4. بهترین پنل پیامک، ارزان ترین پنل پیامک نیست
 5. یک پنل اس ام اس حرفه ای، دارای وبسایتی معتبر با مجوزهای مربوطه است
 6. پوشش دهی تمام اپراتورهای مخابراتی از ملزومات یک پنل پیامک حرفه ای است
 7. بهترین سامانه پیامکی دارای بانک شماره تلفن قدرتمند، به روز و قابل اعتماد است
 8. بهترین سامانه پیام کوتاه امکان گزارش دهی دقیق و قابل فهم از کمپین های پیامکی را دارد
 9. یک پنل اس ام اس حرفه ای ثبت نام سریع و آسان دارد و محیط کاربری آن ساده و دلنشین است
 10. بهترین پنل اس ام اس برای تمامی مراحل کار آموزش های لازم را در نظر گرفته است
 11. سابقه فعالیت یک پنل پیامک می‌تواند نشانه تجربه کافی در زمینه روبرویی با اتفاقات پیش بینی نشده باشد
 12. یکی از ویژگی های بهترین پنل اس ام اس، عدم دریافت هزینه برای تمدید قرارداد سالیانه است
 13. بهترین پنل پیامک امکانات لازم برای شروع به کار را به صورت رایگان در اختیار شما می‌گذارد
 14. بهترین پنل پیامک برای شما، آن سامانه ای است که به نیاز کسب و کار شما پاسخ دهد
 15. بهترین پنل اس ام اس، بیشترین و بهترین قابلیت ها را به مشتریان ارائه می‌دهد
 16. یک پنل پیامکی حرفه ای از امنیت و کیفیت بالایی برخوردار است
 17. بهترین پنل SMS دارای نسخه های حرفه ای وب و اپلیکیشن است
 18. سیستم گزارش دهی قوی ازویژگی‌های بهترین پنل پیامکی است
 19. یک پنل پیام کوتاه حرفه ای باید مکان ثبت شده شرکت داشته باشد

چرا مدیانا بهترین پنل پیامکی است؟

ما می‌دانیم که انتخاب بهترین پنل اس ام اس برای شما سخت است و با تعداد زیادی از بهترین سامانه های پیامک مواجه هستید. ما با این ۱9دلیل سعی کرده ایم تمام ابهامات موجود در این مسیر را برای شما شفاف کرده و کمک کنیم بهترین انتخاب را داشته باشید. متن بالا برگرفته از مجموعه مقالات آموزشی سامانه پیامکی مدیانا است. در صورت تمایل، می توانید برای مطالعه نسخه ی کامل آن به آدرس پلتفرم مدیانا (Mediana.ir) مراجعه کنید.