خستگی دائمی به‌عنوان یک مشکل شایع، زندگی را برای بسیاری از افراد سخت کرده است. فرقی نمی‌کند نوجوان باشید یا بزرگ‌سال، خستگی شدید امور روزمره و زندگی شما را مختل می‌کند! تصور کنید صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شوید، انرژی کافی برای بلند شدن از تخت را ندارید یا در طول روز کسل و بی‌حوصله هستید که ریشه در خستگی دارد. برای رفع خستگی بدن، ابتدا باید ریشه این مشکل را پیدا کرده و سپس نسبت به درمان آن اقدام کنید. در پاسخ به سوال «برای رفع خستگی بدن چی بخوریم» عوامل بسیاری وجود دارد که در این مقاله قصد بررسی آن‌ها را داریم. همچنین قصد داریم از رازهایی ناگفته برای درمان خستگی دائمی مفرط پرده برداریم.

تغذیه مناسب؛ بهترین روش درمان خستگی مفرط

مصرف مواد مغذی و برخورداری از رژیم غذایی مقوی، به درمان خستگی شدید کمک شایانی می‌کند. تغذیه به‌نوعی سوخت بدن برای انجام فعالیت‌های روزانه است و اگر این سوخت تامین نشود، با خستگی مواجه خواهید شد. تغذیه فقط به‌معنای مصرف سه وعده غذایی در طول روز نیست؛ بلکه کیفیت آن‌ها، میان وعده‌ها و نوشیدنی‌هایی که در طول روز میل می‌کنید نیز مهم هستند.

علاوه‌بر این، مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین، فیبر، ویتامین‌های گروه B و ویتامین C برای کاهش خستگی شما مفید خواهند بود. برای پیدا کردن بهترین سبک تغذیه مناسب خود، پیشنهاد می‌کنیم با یک پزشک تغذیه مشورت کنید. پزشک با تجویز آزمایش‌ها و بررسی نتیجه‌ها، بهترین رژیم غذایی حاوی مواد بدنی مورد نیاز شما را توصیه خواهد کرد. همچنین در صورت نیاز، مصرف بهترین قرص تقویتی برای آقایان یا بانوان را تجویز می‌کند که برای هر شخصی متفاوت خواهد بود.

برای رفع خستگی بدن هیدراته بمانید!

اگر به بدن و سلامت خود اهمیت می‌دهید، آب بنوشید! 70 درصد بدن انسان‌ها از آب تشکیل شده که این امر نشان دهنده اهمیت آب برای بدن است. سردرد‌های گاه و بی‌گاه، خستگی، بدن درد و بی‌حالی، برخی از نشانه‌های کمبود آب در بدن هستند. در پاسخ به سوال «برای رفع خستگی بدن چی بخوریم» پزشکان نیز می‌گویند برای درمان خستگی بدن باید آب کافی بنوشید.

شما باید به‌صورت روزانه، 2 لیتر آب مصرف کنید؛ به‌نوعی دیگر هشت لیوان در طول مدت زمانی که بیدار هستید. مصرف آب در کنار تغذیه مناسب می‌‌تواند به درمان خستگی زیاد کمک کند و راه‌حلی ساده و بدون هزینه برای تجدید قوا باشد. علاوه‌بر این، مصرف قرص مکمل نیز تاثیر بسزایی روی کیفیت رفع خستگی بدن دارد. برای مثال یکی از ویتامین‌های اثر گذار روی کیفیت انرژی، کمبود آهن است که شما می‌توانید با مصرف بهترین قرص آهن ، فقر آهن را رفع کنید.

برنامه‌ریزی برای خواب کافی؛ رمز و راز درمان خستگی شدید

مهم‌ترین عامل تاثیر گذار روی کیفیت انرژی و حس و حال شما در طول یک روز، کیفیت خواب شب است. هرچه خواب بهتر و عمیق‌تری داشته باشید، قوا و توان بیشتری در طول روز خواهید داشت. باید حتما 8 ساعت در طول شبانه روز بخوابید و محیط خواب شما تاریک باشد. در زمان خواب با کاهش یا افزایش ناگهانی دما مواجه نباشید که باعث بیدار شدن شما از خواب شود.

ناگفته نماند برای تجربه خواب راحت در طول شب، باید ساعت بدن خود را تنظیم کنید. برای مثال به‌مدت یک ماه ساعت 10 شب خوابیده و 6 صبح بیدار شوید. به این ترتیب ساعت بدن شما تنظیم خواهد شد. خواب کافی بهترین راه‌حل برای درمان خستگی و کوفتگی بدن، درمان خستگی شدید یا حتی انرژی کم است. اگر به‌خاطر استرس یا سایر عوامل خواب راحتی در طول شب ندارید، باید با مشورت پزشک قرص‌های خواب آور بدون ضرر مصرف کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم با خرید بهترین قرص تقویتی بدن برای زنان یا مردان و تقویت بدن، انرژی بیشتر در صبح‌ها را تجربه کنید.

انجام ورزش‌های سبک؛ درمان خستگی و کوفتگی بدن همراه با افزایش انرژی

سندرم خستگی مزمن، نوعی عارضه است که فرد دائما با احساس خستگی زندگی می‌‌کند. برای درمان خستگی مفرط، فقط تغذیه و خواب مناسب کافی نیست؛ بلکه باید ورزش کنید تا مغز شما تحریک شود. با انجام ورزش‌های مناسب رفع خستگی بدن، مغز خود را به ترشح هورمون اندروفین وادار کنید. این هورمون علاوه‌بر این که درد را کاهش می‌دهد، باعث احساس سرخوشی و افزایش انرژی خواهد شد.

نیازی نیست حتما رشته خاصی از ورزش را انتخاب کنید یا تمرین‌های سخت انجام دهید؛ ابتدا قدم‌های کوچک بردارید. با نرمش‌های کششی در صبح‌ها شروع کنید و آهسته تایم ورزش را بیشتر کنید. حتما صبحانه مقوی میل کرده و در زمان ورزش نیز آب کافی بنوشید. به این ترتیب می‌توانید با انجام‌ ورزش‌های ساده در خانه، شاهد درمان خستگی شدید باشید.

برای رفع خستگی بدن چی بخوریم؟ ویتامین‌ها و مکمل‌های انرژ‌ی‌زا

در پاسخ به سوال «چه ویتامینی برای رفع خستگی خوب است» پزشکان می‌گویند برای داشتن انرژی کافی و سرحال بودن، باید از کلیه ویتامین‌ها به میزان کافی برخوردار شوید. هرکدام از ویتامین‌ها روی بخش خاصی از فعالیت‌های مغز اثر گذارند. به همین خاطر مصرف کلیه ویتامین‌ها برای درمان خستگی و کوفتگی بدن ضروری است.

به‌عنوان مثال، ویتامین B12، ویتامین D و آهن اثر مثبتی روی افزایش انرژی و کاهش خستگی دارند. حتی شما می‌توانید با مشورت پزشک، مکمل‌های انرژی‌زا مصرف کرده یا قرص تقویتی میل کنید. توجه داشته باشید مصرف مکمل انرژی‌زا و قرص‌های تقویتی یا مکمل‌های ورزشی، باید حتما زیر نظر پزشک یا مربی باشد؛ زیرا مصرف خودسرانه آن‌ها آسیب‌هایی را به همراه دارد.

بهترین مکمل‌های انرژی‌زا را از مکمل شاپ بخواهید

علاوه‌بر مصرف آب کافی، ورزش و داشتن تغذیه‌ای مناسب، باید مکمل‌های تقویتی مصرف کنید. این مکمل‌‌ها به تجدید قوای شما کمک می‌کنند و انرژی بیشتری برای انجام فعالیت‌ها در طول روز خواهید داشت. پس از مراجعه به پزشک و دریافت تجویز او، می‌توانید نسبت به تهیه و مصرف قرص‌های مکمل اقدام کنید. اگر قصد خرید مکمل‌های انرژی‌زا یا قرص‌های ویتامین برای درمان خستگی بدن را دارید، داروخانه آنلاین مکمل شاپ در خدمت شماست. مکمل شاپ انواع قرص‌های تقویتی با بهترین قیمت را به‌ فروش می‌رساند و برای راحتی حال شما عزیزان، امکان بازگشت وجه تا هفت روز را فراهم کرده است. برای مشاهده محصولات مکمل شاپ و خرید مکمل‌های مورد نیاز برای درمان خستگی مفرط، پیشنهاد می‌‌کنیم از آدرس mokamelshop.com دیدن کنید.