بیایید اعتراف کنیم که هرکسی در طول رژیم کاهش وزن، حداقل یک‌بار به روش‌های میان‌بر برای رسیدن به هدف فکر کرده استاز استفاده از قرص لاغری تا جراحی‌های کاهش چربی روش‌هایی هستند که می‌توانند در زمان کوتاه‌تری شما را به وزن و اندام ایده‌آلتان برسانند؛ اما این روش‌ها چقدر قابل اعتماد هستند و از کجا می‌توان قرص فت برنر مطمئن و استاندارد تهیه کرد؟ برای پیدا کردن جواب این سوال با ما در ادامه همراه باشید.

از کجا قرص لاغری بخرم؟

قرص‌های لاغری را بهتر بشناسیم

حتما در جستجو در داروخانه آنلاین به انواع بسته‌بندی و برندهای تجاری مختلف تحت عنوان قرص لاغری برخورد کرده‌ایداما واقعا قرص فت برنر چیست؟

قرص لاغری یا فت برنر به مکمل‌های خوراکی گفته می‌شود که با سازوکارهای متفاوتی به افراد کمک می‌کنند تا کاهش وزن سریع‌تری داشته باشنداین قرص‌ها معمولا حاوی طیف وسیعی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر، کافئین و مواد گیاهی هستند.

سازندگان این مکمل‌های چربی‌سوز ادعا می‌کنند که تولیداتشان جذب چربی یا کربوهیدرات را مسدور می‌کنند، اشتهای افراد را کاهش می‌دهند یا متابولیسم را بالا می‌برندالبته هنوز برای اثبات ادعای تولیدکنندگان قرص‌های لاغری مطالعات وسیعی انجام نشده است.

البته در تئوری، قرص لاغری می‌تواند فواید اثربخشی داشته باشد؛ اما دقت کنید که اثربخشی این قرص‌ها با ترکیبات آن‌ها ارتباط مستقیمی دارد.

درمقابل، بخشی از محققان معتقد هستند که قرص چربی سوز می‌تواند واکنش هورمونی بدن را تحریک کند و این تحریک سرآغازی بر تجزیه پربی و استفاده از آن به‌عنوان منبع سوخت باشداین فرآیند در نتیجه به چربی‌سوزی منجر خواهد شد.

ترکیبات عمده قرص لاغری چیست؟

معمولا از یک یا چند مورد از موارد زیر در تولید قرص لاغری استفاده شده است:

کافئین

کافئین رایج‌ترین عنصر به‌کار رفته در قرص لاغری محسوب می‌شوداین ماده موثره می‌تواند سیستم عصبی شما را تحریک کند و به‌صورت غیرمستقیم منجر به کالری‌سوزی شودمعمولا میزان کافئین قرص فت برنر بسیار بیشتر از میزان کالری یک فنجان قهوه، چای یا شکلات است.

عصاره چای سبز

از عصاره چای سبز به‌صورت گسترده در ترکیب اولیه قرص لاغری استفاده می‌شودچای سبز هم می‌تواند باعث کاهش جذب چربی شود و روند چاقی را معکوس کند.

کارنیتین

کارنیتین موجب افزایش متابولیسم می‌شودمی‌توان این ماده در گوشت و محصولات لبنی پیدا کردکارنیتین توسط کبد و کلیه ساخته می‌شود و در بدن وجود داردالبته مزایای لاغری کارنیتین برای محققان مورد تردید است.

یوهیمبه

یوهیمبه ماده‌ای گیاهی است که از پوسته نوعی درخت همیشه سبز به دست می‌آیداستفاده از این ماده در ترکیب قرص فت برنر بسیار رایج است؛ اما باید بدانید که این ماده می‌تواند عوارض جانبی متعددی روی بدن داشته باشدسردرد، اضطراب، تحریک عصبی، افزایش فشار خون، مشکلات قلبی و کلیوی از رایج‌ترین عوارض جانبی یوهیمبه هستند.

فیبر محلول

استفاده از فیبرهای محلول در قرص فت برنر به اندازه موارد قبلی رایج نیست؛ اما می‌توانید با سر زدن به داروخانه آنلاین و چک کردن ترکیبات اولیه بعضی از قرص‌های لاغری، این ترکیب را پیدا کنید.

فیبر به کنترل اشتها کمک می‌کند و باعث جلوگیری از جذب غذا توسط بدن خواهد شد.

آیا واقعا قرص‌های چربی سوز شما را لاغر می‌کنند؟

برای پاسخ به این سوال، باید نکته مهمی را مدنظر داشته باشید؛ هیچ قرص لاغری نمی‌تواند روی وزن و میزان چربی شما تاثیر معجزه‌آسایی داشته باشددر نهایت همه چیز در کاهش وزن به شما بستگی دارد و هر مکمل لاغری یا فت برنر، به شرط اعتبار و کارایی، صرفا می‌تواند نقش تسهیل‌گر را بازی کند.

بسیاری از افرادی که به امید از دست دادن حجم چربی بدن خود مبالغ کلانی برای قرص‌های لاغری پرداخت می‌کنند، به این نکته توجه ندارند که قرص چربی سوز نمی‌تواند رژیم غذایی معیوب را اصلاح کنددر واقع حتی اگر این قرص‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای در افزایش سوخت و ساز، کنترل جذب چربی و کربوهیدرات یا چربی‌سوزی داشته باشند، بدون داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل، نمی‌توانند کاری برای شما انجام دهند.

توصیه‌هایی مهم دررابطه با مصرف قرص لاغری

  • اهداف منطقی تعیین کنید

می‌توان روند چربی‌سوزی را با مکمل‌ها افزایش داد؛ اما یادتان باشد که نباید انتظار داشته باشید با مصرف مکمل لاغری کیلو در هفته وزن کم کنیدبه خاطر داشته باشید که این قرص‌ها نقش تسهیل‌گر کاهش وزن را بازی می‌کنند و عامل اصلی آن نیستند.

  • رژیم غذایی متعادل داشته باشید

قرص لاغری نمی‌تواند به تنهایی باعث کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده‌آل شود؛ فراموش نکنید که برای چربی‌سوزی باید چرخه استحصال چربی را بشکنیدداشتن رژیم غذایی متعادل کالری منفی در کنار ورزش منظم می‌تواند بهترین فرمول برای لاغری و کاهش وزن باشد.

  • هرازگاهی مصرف قرص را قطع کنید

هر چند هفته یک‌بار مصرف قرص را قطع کنید تا بدنتان به ترکیبات دارو عادت نکندمی‌توانید چند هفته بعد از قطع مصرف با دوز کمتر نسبت به گذشته، مصرف دوباره آن را از سر بگیرید تا نتیجه بهتری را شاهد باشید.

  • با مصرف دوز کم شروع کنید

قرص فت برنر و لاغری به‌صورتی طراحی شده است تا دوزهای مناسبی از مواد مختلف را برای حمایت از کاهش چربی در اختیار بدنتان قرار دهداین مسئله به این معنا نیست که هرچقدر بیشتر مصرف کنید، نتیجه بهتری خواهید دید.

معمولا تولیدکنندگان قرص لاغری دستورالعمل مصرف را به شما ارائه می‌دهند تا روشی مناسب برای اندازه‌گیری بهینه دوز مصرفی داشته باشیدبه دستورالعمل مصرف توجه کنید.

  • از داروخانه‌های معتبر تهیه کنید

از آنجایی که قرص لاغری و مصرف آن ایده تجاری جذابی به‌نظر می‌رسد، بسیاری از فروشگاه‌ها به عرضه غیرمجاز این قرص‌ها اقدام می‌کننداز آنجایی که در این شرایط احتمال اینکه قرص خریداری شده، غیرمعتبر باشد و عوارض جدی برای سلامتی شما ایجاد کند زیاد است، حتما به این نکته توجه داشته باشید که قرص‌ لاغری را از داروخانه تهیه کنیدبرای سهولت در خرید، می‌توانید محصول موردنظرتان را از داروخانه آنلاین سفارش دهید.

و در آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا با شما از قرص لاغری و کارکرد آن صحبت کنیمبه یاد داشته باشید که میزان اثرگذاری این محصول به عوامل متعددی از ژنتیک تا نوع رژیم غذایی و سابقه پزشکی بستگی داردبه همین دلیل ممکن است محصولی که روی یک نفر جواب داده است، لزوما برای شما همان کارایی را نداشته باشد.

و در آخر لازم است دوباره تاکید کنیم که حتما قبل از خرید، از اعتبار فروشگاه مطمئن شوید و ترجیحا از قرص فت برنر را از داروخانه آنلاین یا داروخانه‌های سطح شهر تهیه کنید تا مطمئن شوید که محصول خریداری شده، معتبر است.