سفر به شمال همیشه دو لذت برای گردشگران در پی دارد. اول تماشای جنگل‌های زیبای شمال و دوم قدم زدم کنار ساحل است که وصف آن هیچ‌گاه در کلام نمی‌گنجد. از همین رو عده‌ای از افراد ترجیح می‌دهند تا کنار دریا به رزرو ویلا بپردازند. عده‌ای دیگر نیز تمایل به ماندن در کلبه‌های جنگلی در طول مسافرت خوددارند. از همین رو در مقاله پیش رو می‌خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که از منظر مسافران اقامت داشتن در ویلاهای رامسر در کنار دریا چه مزیت ها و چه معایبی را با خود به همراه دارد. اگر شما هم برای اجاره ویلا در رامسر کنار دریا تردید دارید با ما همراه باشید که تصمیم گیری بهتری برای این منظور داشته باشید. البته شهرهایی مانند ساری، بابلسر، چالوس، نور، رویان و سرخرود از بهترین شهرهای ساحلی شمال محسوب می‌شوند و شمابسته به علاقه مندیتان می‌توانید در هر شهری که تمایل داشتید به تفریح بپردازید.

رامسر یکی از بهترین شهرهای شمال برای اجاره ویلا لب دریا

رامسر یکی از شهرهای استان مازندران است که آب‌وهوای این شهر در فصل تابستان گرم و مرطوب و در فصل زمستان معتدل است. نزدیک بودن رامسر به جنگل و دریا سبب شده است تا زیبایی خاصی را برای این شهر به ارمغان آورد و درخواست گردشگران برای اجاره ویلا در رامسر کنار دریا افزایش پیدا کند. از همین رو در تمام فصل‌های سال توریست‌ها و گردشگران زیادی به این شهر جذب شوند. شهر رامسر که لقب عروس شهرهای ایران را دارد جزو غربی‌ترین شهر مازندران به‌حساب می‌آید و به‌عنوان قطب مهم گردشگری در ایران و جهان شهرت گرفته است.

مزیت‌های اجاره ویلا در کنار دریا

داشتن یک ویلا کنار دریا از منظر مسافران به این خطه سرسبز حسن‌های را در پی داشته است. از همین رو در ادامه به بررسی نظرات مسافران می‌پردازیم تا خود تصمیم نهایی را به‌قصد اجاره یا عدم اجاره کردن ویلا در کنار دریا بپردازید.

ریلکس کردن در تمام طول روز

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که قرا است به شمال سفر داشته باشیم. این است که بتوانیم قدری ریلکس کنیم و از مشغله‌های زندگی فاصله بگیریم. از همین رو با اجاره ویلا در رامسر کنار دریا این مهم در تمام طول روز با شنیدن صدای موج دریا برای شما تکرار می‌شود. اینکه قرار است شما هرروز صبح با صدای دل‌نواز موج دریا بیدار شوید و چشم‌انداز بی‌نظیری را در پیش روی خود شاهد باشید بدون شک قیمتی برای پرداخت ندارد و بی‌نهایت ارزش مادی دارد. بدون تردید لذت تماشای طلوع و غروب خورشید در کنار دریا آن‌هم از پشت پنجره اتاق‌خواب شما بی‌نهایت لذت خواهد داشت.

بهره گرفتن از امکانات تفریحی توریستی ساده‌تر

ازآنجایی‌که دریای شمال اصلی‌ترین مؤلفه برای سفر به این منطقه محسوب می‌شود. بسیاری از خدمات تفریحی گردشگری در آنجا قرار دارد. شما می‌توانید شب‌ها در کنار آلاچیق‌های که لب دریا برایتان تدارک دیده‌شده است مشغول تفریح کردن در کنار آتش‌های برپاشده باشید. یا اینکه می‌توانید از خدمات گردشگری نظیر قایق‌سواری، بنانا سواری، شاتل سواری، قایق‌های تندرو، جت اسکی و ده‌ها سرگرمی آبی دیگر بهره‌مند شوید. این‌که قرار باشد ویلای شما در سطح شهر یا در کلبه‌های جنگلی باشد قدری دسترسی به این تفریحات دریایی را در طول روز برای شما دشوار می‌کند و گاها شمارا از آن بازمی‌دارد.

 معایب اجاره ویلا در کنار دریا

برای اجاره ویلا در رامسر کنار دریا بعدازاینکه تصمیم گرفتید در کدام شهر ویلا اجاره کنید. بد نیست که قدری نظرات توریست‌ها درباره معایب این موضوع را هم بدانید.

 وضعیت آب‌وهوا را بررسی کنید

کسانی که قصد اجاره ویلا کنار دریا رادارند بدون شک لذت شنا کنار در آب دریا را به هر تفریحی در شمال ترجیح می‌دهند. از همین رو توصیه می‌شود آب‌وهوا را پیش از سفر در مقصد موردنظر بررسی کنید. چون گاها پیش می‌آید که جو نامناسب مانع از آن می‌شود که شما بتوانید حتی پایتان را به آب بزنید. موج‌های سنگین و خطرناک دیگر لذتی برای شما ندارند که هیچ سبب استرس و ناراحتی شما نیز در طول سفرتان می‌شوند.

بچه‌دارها ویلای لب دریا را فراموش کنند

دنیای بچه‌ها یکی از ناشناخته‌ترین دنیاها است. از همین رو ممکن است تا سر برگردانید متوجه حضور فرزند خود در جمع نباشید. این امر به دلیل حس کنجکاوی است که در وجود آن‌ها است و سبب می‌شود خود به دنبال جواب سؤال‌هایشان بروند. تماشای دریا شاید آن‌هم برای بار اول قدری برای آن‌ها عجیب باشد. گاها مشاهده شود که بچه‌های کوچک و خردسال بدون اجاره والدین تا نزدیکی آب هم پا گذاشته باشند و بعد خانواده متوجه غیبت او شده باشد. از همین رو توصیه می‌شود خانواده‌های که بچه کوچک دارند قید این تفریح در طول گردشگری به شمال را بزنند.

کلام آخر پیرامون اجاره ویلا در رامسر کنار دریا

همان‌طور که اشاره شد اجاره کردن ویلا در رامسر مزایا و معایبی را برای شما در پی دارد. از همین رو برای توصیه نهایی به شما خواهیم گفت سعی کنید ویلای خود را در کنار دریا و نزدیک به مرکز شهر برای خریدهای ضروری‌تان رزرو کنید. تا مسیر رفت‌وآمد برای شما ساده‌تر دنبال شود. اجاره ویلا لب دریا در شهرهای شلوغ گران‌تر نسبت به شهرهای ارزان‌قیمت است. ویلاهای لب دریا در شمال می‌توانند امکانات رفاهی متفاوتی نظیر استخر، سونا، جکوزی و سایر تفریحات آبی دیگر را نیز داشته باشند. البته به یاد داشته باشید که اجاره این ویلاها نسبت به سایر ویلاهای پیش روی شما در کنار ساحل گران‌تر است. پس بر اساس بودجه‌ای که در اختیاردارید می‌توانید دست به رزرو ویلا بزنید. با در نظر داشتن موارد فوق در زمان اقامت اجاره ویلا در رامسر کنار دریا برای شما باتجربه خوش‌تری برای شما دنبال شود.