مجله آلامتو

دیدن نیمه پر لیوان و نگرش مثبت در زندگی

نگرش مثبت داشتن
(1 رای, امتیاز میانگین: 3٫00 از 5)

نگرش مثبت داشتن

یک خبر خوب برای کسانی که نیمه پُر لیوان را می‌بینند : واکنش مثبت به مسائل و اوضاع استرس برانگیز می‌تواند به نفع سلامت بلند مدت‌تان باشد. محققان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند آنهایی که نگرش روشن و خوش بینانه در مواجهه با استرس‌های روزمره ندارند ، در مقایسه با کسانی که سرزنده و خوش بین هستند ، التهاب و برافروختگی بیشتری را نیز تجربه می‌کنند.

پیش زمینه

واکنش‌های التهابی زمانی رخ می‌دهد که بدن آغاز به جنگیدن با پاتوژن‌ها ، آسیب‌ها و استرس می‌کند. این واکنش برای سیستم ایمنی بدن حیاتی است اما در معرض التهابات شدید بودن در طولانی مدت ، می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی در بر داشته باشد. التهاب مزمن و دائمی هم منجر به دیابت ، بیماری قلبی و حتی سرطان می‌شود.

جزئیات تحقیق

در این مطالعه ، بیشتر از 800 فرد بزرگسال به مدت 8 روز متوالی براساس عوامل استرس زای روزانه‌شان و واکنش‌هایی که نشان می‌دهند مورد بررسی قرار گرفتند.

پژوهشگران واکنش‌های افراد را در روزهایی که با استرس مواجه بودند با واکنش‌شان در روزهایی که آرام‌تر بودند ، مورد مقایسه قرار دادند و برای اندازه گیری نشان‌های التهابی در بدن ، از آنها نمونه خون‌های قرینه گرفته شد.

یافته‌ها

نتایج این پژوهش که در journal Health Psychology منتشر شده ، نشان داد آنهایی که واکنش منفی تری به عوامل استرس برانگیز روزمره نشان داده بودند ، التهابات بیشتری هم در بدن‌شان داشتند. زنان ، به‌ویژه ، در معرض التهابات شدید تری بودند. به گفته محققان ، چگونگی واکنش این افراد به استرس و اضطراب ، بزرگ‌ترین شاخص افزایش التهاب بوده است.

نانسی سین ، سرپرست این مطالعات می‌گوید : ” تعداد دفعات مضطرب شدن فرد چندان ارتباطی با التهابات بدن‌شان ندارد بلکه این واکنش افراد به استرس است که در بروز این التهابات نقش دارد. یعنی چگونه عکس العمل نشان دادن فرد ، مهم و تعیین کننده است. “

نتیجه گیری

پس معلوم شد که نگرش خوش بینانه و مثبت ، به نفع سلامتی و تندرستی ماست. نتایج این تحقیقات ثابت کرد وقتی پای سلامت بدنی در میان است ، داشتن منش و طبعی شاد و روشن ، مهم و تاثیرگزار است.

مطالعات پیشین اثبات کرده بودند که خوش بین بودن می‌تواند بهبود و بازیابی وضعیت بیمار را سرعت ببخشد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید