پارک ملی دریاچه پلتوایس کرواسی

پارک ملی دریاچه پلتوایس یکی از قدیمی ترین پارک های ملی در جنوب شرقی اروپا و بزرگترین پارک ملی در کرواسی است در سال 1979 به ثبت میراث جهانی یونسکو در آمده است.

این پارک در سال 1949 تاسیس شده است و در منطقه آهکی کوهستانی مرکزی کرواسی واقع شده است، در مرز بوسنی و هرزگوین قرار دارد و دارای منطقه محافظت شده‌ای با وسعت بیش از 296.85 کیلومتر مربع است که بیش از 90 درصد آن در شهرستان لیکاسنج قرار داد و ده درصد آن نیز مربوط به ایالت کارلوواک می باشد.

با این که مقررات سختگیرانه ای در این منطقه اعمال می شود هر سال بیش از 1.1 میلیون بازدید کننده از این مکان زیبا دیدن می کنند.

پارک ملی دریاچه پلتوایس یکی از شگفتی های طبیعی کشور کرواسی است که دارای دریاچه ، جنگل و آبشار های با شکوه می باشد .

یکی از زیبایی های این منطقه 16 آبشار زیبا است که در یک منطقه از بین صخره های زیبای پوشییده شده از خزه و جلبک به پایین سرازیر می شوند و دریاچه ای زیبا به رنگ فیروزه ای پدید می آورند این 16 آبشار به علت رنگ های متفاوتی که دارند بسیار مشهور هستند که شامل رنگ های لاجورد به سبز ، خاکستری یا آبی هستند.

پارک ملی پلیتوایس جنگل های انبوهی نیز دارد که در آن درختان راش و صنوبر بسیار دیده می شود اما به تدریج در حال کم شدن هستند .

به علت آب و هوای منطقه و همچنین بکر ماند منطقه گونه های جانوری بومی در این پارک حفاظت شده وجود دارد . آب شفاف دریاچه و رودخانه های این پارک زیبایی این مجموعه را دو چندان کرده است و دره های زیبا و با پوشش گیاهی فراوان آب و هوای این منطقه را بسیار متبوع و معتدل کرده است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید