مجله آلامتو

فایننشیال تایمز در گزارشی نوشت كه ممكن است بزرگترین خودروساز فرانسه به سرنوشتی شبیه بزرگترین خودروساز آمریكا كه چند سال پیش ورشسكت شد، دچار شود.

 

در سال ۲۰۰۹ میلادی شركت خودروسازی جنرال موتورز آمریكا در پی وخیم شدن اوضاع مالی خود رسما اعلام ورشكستگی كرد و دولت آمریكا سهامدار اصلی این شركت شد.

حال كه بزرگترین خودروساز آمریكا روند بازسازی و اصلاح ساختار خود را به سرعت طی می كند، بزرگترین خودروساز فرانسه، پژوسیتروئن با بدترین وضعیت اقتصادی و مالی طی تاریخ حیاتش روبرو شده است.

این در حالی است كه سایر خودروسازان اروپایی مانند فیات، رنو و حتی واحد اروپایی جنرال موتورز نیز با مشكلات مالی دست و پنجه نرم می كنند.

امانوئل بوله، تحلیل گر موسسه اعتباری فیچ می گوید: ما به طور واضحی تشابه زیادی بین وضعیت فعلی خودروسازان اروپایی با وضعیت چند سال پیش بزرگترین خودروساز آمریكا مشاهده می كنیم.

فایننشیال تایمز همچنین نوشته كه آیا ما باید منتظر تكرار تاریخ باشیم؟ جنرال موتورز از سال ۲۰۰۸ كم كم به سمت ورشكستگی حركت كرد و گویا پژو نیز قصد دارد كارخانه های بیشتری را تعطیل كرده و كارگران بیشتری را اخراج كند. آیا پژو نیز به سرنوشت جنرال موتورز دچار شده و ورشكست می شود؟

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید