مجله آلامتو

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مستند «ساکن صحرای سکوت»، «سید هادی منبتی» که این مستند را به همراهی «جمشید مشایخی» تهیه کرده است،در گفت‌و‌گویی در مورد اکران این مستند که در مورد زندگی و آثار زنده یاد خسرو شکیبایی ساخته شده است، اظهار داشت: مقدمات اکران مدتی است که آماده شده است، مراحل اداری نمایش این فیلم کاملا طی شده است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،پروانه نمایش آن را برای اکران در سالن‌های سینما و پردیس‌های سینمایی شهرداری صادر کرده است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد زمان اکران این فیلم، گفت: «ساکن صحرای سکوت» ابتدا قرار بود آبان ماه امسال اکران شود اما شرایط برای اکران آن در پاییز مناسب نبود.با توجه به اینکه پروانه نمایش این مستند همچنان اعتبار دارد،مشغول برنامه ریزی‌های جدید برای نمایش آن هستیم و به احتمال زیاد بهار سال آینده این فیلم در پردیس سینمایی ملت به نمایش در می‌آید.

مدیر عامل موسسه تصویر شهر در مورد تعداد سینماهای نمایش دهنده این مستند در زمان اکرانش، اظهار داشت: بررسی‌های ما نشان داده که آثاری که مانند این مستند به موضوعات خاصی می پردازد، در طول اکران بیش از عرض اکران جواب خواهد داد.اگر بتوانیم این مستند را برای مدتی طولانی در یک سالن نمایش دهیم و با تبلیغات مناسب مخاطبان را از نمایش آن آگاه کنیم،بهتر از یک اکران کوتاه در چند سالن در سطح شهر خواهد بود و بهره وری بالاتری دارد.

منبتی در مورد ساخت آثاری از این دست که هنرمندان و مفاخر ملی ایران را معرفی می کند و لزوم ساخت آن‌ها گفت: قطعا پرداختن به زندگی تمام بزرگانی که در هر عرصه‌ای برای کشورمان افتخار آفریدند، می‌تواند در جامعه اثر خوبی ایجاد کند و نقش ماندگاری هم در جامعه از این بزرگان به جا بگذارد. ضمن اینکه می تواند مشوق جوانان برای دنبال کردن راه این بزرگان باشد تا در آینده بتوانند افتخارات بیشتری در کشور ما بیافرینند.

وی در ادامه  تصریح کرد: من به شخصه به ساخت چنین آثاری علاقه‌مندم و «ساکن صحرای سکوت» هم با گروه خوبی ساخته شد. خانم «الهام قره‌خانی» قلم شیوا و ذهن خلاقی دارند به همراه «مهرتاش مهدوی» کارهای خوبی کارگردانی کرده‌اند و دیدن این کارها باعث شد در ساخت مستند زنده یاد خسرو شکیبایی با این گروه همکاری کنم و گروه هم با عشق و علاقه این مستند را ساخت. امیدوارم بتوانم شخصا یا در مقام مدیر عامل موسسه تصویر شهر باز در ساخت چنین آثاری همکاری کنم.

به گزارش روابط عمومی مستند«ساکن صحرای سکوت»در این مستند سینمایی هنرمندانی چون: جمشید مشایخی، آیدین آغداشلو، زنده یاد حمید سمندریان، داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، دکتر اکبر عالمی، ژاله علو، مرتضی احمدی، علیرضا خمسه، جلال الدین معیریان، کیومرث پوراحمد، بیژن بیرنگ، زنده یاد مسعود رسام، مهدی صباغ‌زاده، احمد رضا درویش، محمود پاک‌نیت، مهرانه مهین‌ترابی، مجید جعفری، مجید جوانمرد، حسین خانی بیک، صدر الدین حجازی، مهرداد صدیقیان و….به تحلیل شخصیت انسانی و هنری خسرو شکیبایی پرداخته‌اند.

همچنین در ارتباط با شخصیت خانوادگی این هنرمند، پروین کوشیار (همسر خسرو شکیبایی) و پوریا و پوپک (فرزندان شکیبایی)  نیز سخن گفته‌اند.

عوامل این مستند عبارتند از:

با حضور افتخاری علیرضا عصار، گویندگان:مهران مدیری،رامبد جوان ،نیکی کریمی،شهاب حسینی،رضا رشیدپور، سام مشایخی

و ژاله علو. تهیه‌کنندگان: جمشید مشایخی، سید هادی منبتی،کارگردان: الهام قره‌خانی، مهرتاش مهدوی، نویسنده: الهام قره خانی،مشاور کارگردان: دکتر اکبر عالمی،مدیر تولید: سام مشایخی،تدوین:امین عابدی، هیمن بهرامی،دستیار کارگردان: علی زارعی نمینی،امور رایانه: بهنام تاجیک، عکس: شراره ایرانی،روابط عمومی: علی ظهوری‌راد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید