مجله آلامتو

چگونه یک پاریس گردی لذت بخش داشته باشیم؟

در پاریس، مثل پاریسی ها باشید!
(امتیازی ثبت نشده است)

دیدنی های پاریس آنقدر زیاد است که شاید در چند روز نتوانید آنها را به طور کامل ببینید پس سعی کنید از لحظات حضورتان در پاریس لذت ببرید و یک تجربه پاریس گردی عالی داشته باشید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ پاریس شهری است که هیچ وقت نمی خوابد. بازگشت به گذشته در آن معنایی ندارد چون در هر لحظه ی آینده، اتفاق های جدید و تجربه های فوق العاده ای در انتظار است. معروفترین موزه های دنیا، چند برند مشهور جهان، فروشگاه های شیک، برج ایفل معروف و صدها دیدنی دیگر در این شهر است. اگر اولین بار است که می خواهید به این شهر سفر کنید، این نوشته به شما کمک می کند که سفرتان تبدیل به سفری خاطره انگیز شود. با ما همراه باشید:

مانند پاریسی ها غذا بخورید

فرانسه بهشت غذا و شکم گردی است و این را غذاهای متنوع و خوشمزه ی آن تایید می کنند. غذا خوردن یکی از تفریحات فرانسوی ها و بخشی از فرهنگ آنهاست اما فقط غذا مهم نیست، شاید مهم تر از غذایی که خورده می شود فرهنگ و آداب آن باشد. بعد از صرف غذاهای خوشمزه ای مثل استیک پاریسی یا یک غذای سبکتر مثل ساندویچ باگت که با گوشت بره سوخاری شده سرو می شود، با ید سری به کافه ها بزنید و یک اسپرسوی پاریسی به سبک محلی ها سفارش دهید.

برای اینکه اینکار را درست انجام دهید کافی است مدتی را در انتظار یک قهوه ی تیره بگذرانید و در این مدت با روزنامه لوموند خودتان را سرگرم کنید.
پاریس، دسرهای خوشمزه و معروف زیادی هم دارد که یکی از بهترین انها ماکارون نام دارد. ماکارون ها را می توانید از Pierre Hermé یا Ladurée,که دو جای معروف برای خرید ماکارون در پاریس هستند، خریداری کنید.

با همه ی پیشخدمت ها مثل هم برخورد کنید

توقفی در یکی از کافه های شهر و صرف قهوه ای بعد از ناهار یا در عصر یکی از کارهای مرسوم در پاریس است. برای بعد از گرفتن یک صندلی و در حین سفارش این کار را با احترام کامل انجام دهید. پیشخدمت های پاریسی، افرادی حرفه ای هستند و انتظار دارند که با انها با احترام برخورد شود.

برای پول چانه نزنید

برای پاریسی ها پول اصلا مساله ای برای صحبت کردن نیست. هیچ وقت در رستوران یا کافه ها، درباره ی قیمت چانه نزنید. اگر قیمت چیزی را می بینید و به نظرتان گران می آید، کافی است آن را انتخاب نکنید… این کاری است که پارسی ها انجام می دهند.

قدم زدن را امتحان کنید

اگر حتی زیاد قدم زدن را دوست نداشته باشید، پاریس جایی است که این عادتتان را تغییر می دهد. مطممئن باشید عاشق قدم زدن در پاریس و پرسه در خیابان ها و کوچه های این شهر می شوید. اما بهتر است هوس قدم زدن در اطراف برج ایفل را نکنید چون طبق آمار نقشه ی گوگل، قدم زدن در اطراف برج ایفل چیزی حدود ۱ ساعت و نیم طول می کشد و واقعا نیازی نیست که شما هم در ساعات شلوغی به آنجا بروید و به جمعیت اضافه کنید! در عوض مثل خیلی از پاریسی ها، از قدم زدن در خیابان ها و گشت و گذار در مراکز خرید لذت ببرید. پاریس یکی از بهترین شهرهای دنیا برای اینکار است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید