مجله آلامتو

جاهای تاریخی و دیدنی پاریس

4 مورد از اماکن دیدنی پاریس؛
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

برای دیدن پاریس انتخاب های زیادی پیش روی شماست پس باید با توجه به سلایق خاص خود جاذبه های گردشگری را انتخاب کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ پاریس پایتخت فرانسه و پر جمعیت ترین شهر این کشور است. این شهر پرطرفداران ترین شهر برای گردشگران است و سالانه ۴۵ میلیون نفر از آن بازدید می کنند. اگر به پاریس سفر کنید با صدها جای دیدنی و تفریح گوناگون مواجه می شوید. می خواهیم چند نمونه از مهمترین و معروف ترین مکان های پاریس را به شما معرفی کنیم، این ها اولین جاذبه هایی است که معمولا گردشگران به محض ورود به این شهر از آن ها بازدید می کنند. با ما باشید تا امروز گشتی در این شهر دیدنی بزنیم:

مقاله مرتبط: بهترین جاهای دیدنی پاریس

کلیسای نوتردام

در اروپا هر شهر بزرگی یک کلیسا دارد و پاریس هم استثنا نیست. در کلیسای نوتردام جاذبه ها و زیبایی های زیادی وجود دارد که نباید بازدید از آن را از دست بدهید. حتی اگر از داخل این کلیسای زیبا هم بازدید نکردید حتما به دیدن نمای ساختمان زیبای آن بروید. نوتردام شاهکار معماری است. برای زیبایی این کلیسا صدها مجسمه چوبی و سنگی در داخل و بیرون آن قرار داده اند. این کلیسا که زمانی بزرگ ترین کلیسای اروپا بود، سر در بسیار زیبایی دارد و در بالای آن چندین مجسمه بزرگ نصب شده است. وقتی وارد کلیسا می شود زیبایی این بنا را بهتر حس می کنید و با سه پنجره شیشه ای رنگی مواجه می شوید که زیبایی باورنکردنی دارند. می توانید با طی ۳۸۰ پله به بالای برج این کلیسا بروید و چشم انداز زیبایی از شهر پاریس داشته باشید، از آن بالا موزه لوور، برج ایفل و ساختمان های زیادی معلوم است.

برج ایفل

اگر به پاریس می روید باید حتما از برج ایفل دیدن کنید اما نه فقط از فاصله دور. وقتی در کنار برج ایفل بایستید تازه متوجه می شوید که این برج بلند تر از آن چیزی است که تا امروز تصور می کردید. برج ایفل سنبل پاریس و مطمئنا یکی از نمادین ترین ساخنمان های جهان است. اگر می خواهید بازدید خاطره انگیزتری از این برج داشته باشید حتما با آسانسور به بالای برج بروید و بر روی سکوی سطح سوم این برج چشم انداز زیبایی از پاریس داشته باشید. اگر در شب به بازدید از این برج بروید متوجه خواهید شد که چرا به پاریس شهر نورها می گویند.

طاق پیروزی

طاق پیروزی هم از آن دسته از جاذبه هایی است که وقتی آن را می بینید، می ایستید، با دقت به آن نگاه می کنید، عکس می گیرید و به راه خود ادامه می دهید. برای ستایش این بنای یادبود که به افتخار قربانبان انقلاب فرانسه و جنگ های ناپئلونی ساخته شد، باید زمان بیشتری بگذارید و به بالای آن بروید. خیلی از شما نمی دانید که در زیر طاق پیروزی شعله هایی ابدی همیشه در حال سوختن هستند، این بنا در سال ۱۹۲۰ ساخته شد قبر سربازان گمنام فرانسه است ، هر روز عصر ساعت ۶:۳۰ سربازان قدیمی فرانسه حلقه های گل به رنگ پرچم فرانسه را دور این شعله ها می اندازند تا از فداکاری های این سربازان گمنام در جریان جنگ جهانی اول تجلیل کنند. این بنا ۵۰ متر است و برای رسیدن به بالای آن باید ۲۸۴ پله طی شود و در آن بالا چشم اندازی باشکوه را به نظاره می نشینید.

موزه لوور

اگر به پاریس بروید مدطمئنا به دنبال فرصتی هستید که حداقل یک بخش از این موزه را بازدید کنید. قبل از دیدن این موزه حتما مشخص کنید که می خواهید کدام بخش های آن را ببینید چون بازدید از همه جای آن با یکبار رفتن میسر نمی شود و بیش از ۳۵۰۰۰ اثر هنری در آن نگهداری می شود که از مهمترین و معروف ترین آثار جهان هستند نمونه آن مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچی است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید