مجله آلامتو

۱- جوش های خارش دار

جوش های خارش دار در اثر روغن های گیاهی ، عطر یا عرق سوز شدن به وجود می آیند. برای رفع آن می توانید آنتی هیستامین مصرف کنید. البته آب های معدنی چشمه های طبیعی نیز در کاهش درد این کهیر و جوش ها موثر هستند. املاح داخل این آب ها باعث از بین رفتن سوزش و خارش می شوند.

دردهایی که درمان خانگی دارند

۲- آکنه

برای جوش های پایدار ابتدا خیلی نرم صورت خود را با سنگ نمک یا نمک های درشت و زبر مالش دهید تا ضدعفونی شود. ماسکس از ماست را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید. اسید لاکتیک موجود در ماست ، فافیت بیشتر پوست ، از بین رفتن آکنه و کمرنگ شدن لکه ها می شود.

۳- گزش پشه

هنگامی که مورد گزش پشه قرار گرفتید. خارش و سوزش آن را با خمیر آسپرین کاهش دهید. برای این منظور، یک آسپرین ضعیف را له کنید و یک قطره آب به آن اضافه تا خمیر شود. این خو باد حاصل از نیش پشه ، موهای زیر پوستی و جوش را کاهش می دهد زیرا آسپرین حاوی اسید سالیسیلیک ( ماده ای که در داروهای ضدجوش استفاده می شود) است.

۴- اگزما و سوریاس

برای کاهش درد و سوزش اگزما و سوریاس پوستی ،کمی روغن زیتون در محل تحریک شده بریزید. برای هر سه سانتی متر، یک قاشق چای خوری روغن لازم قه از خشک شدن پوست جلوگیری می کند. روغن زیتون پایه بسیاری از محصولات مرطوب کننده است اما استفاده از نوع خالص آن این مزیت را دارد که مواد شیمیایی کرم ها را در خود ندارد.

۵- حساسیت فصلی

برای فرار از نشانه های حساسیت فصلی همچون سوزش چشم ، آبریزش بینی و عطسه از قرص های گیاهی استفاده کنید. محققان سوئیسی ثابت کرده اند مصرف قرص های یاهی سه بار در روز بهتر از آنتی هیستامین های صنعتی است که خواب آلودگی می آورند.

۶- دندان درد

برای کاهش درد دندان از میخک استفاده کنید. از قدیم این درمان را برای درد دندان انجام می دادند. بسیار هم موثر است . البته این روزها میخک در هر خانه ای پیدا نمی شود به همین دلیل می توانید از اوژنول موجود در داروخانه ها کمک بگیرید. پنبه را در اوژنول خیس کنید و دقیقا روی دندانی که درد می کند، قرار دهید. این باعث کاهش درد تا زمانی می شودکه به پزشک مراجعه کنید.

۷- دردهای دهان

برای درد دهان ،به ویژه در کودکان از محصولات نعناعی کمک بگیرید. به طور مثال ، آدامس نعناعی ، شیرینی ، چای یا هر خوراکی نعنایی دیگر. این گیاه تاثیر بسیاری روی هر چیزی دارد که با آن تماس پیدا می کند و می تواند باعث کاهش درد گلو، سوزش دهان یا سوزش تبخال یا تاول دهان شود.

۸- درد ناشی از ورزش سنگین

پس از ورزش های سنگین ، یک لیوان آب آلبالوی ترش بنوشید. این آب میوه سرشار از آنتی اکسیدان و ضد التهاب است و درد ماهیچه ها را کاهش می دهد. پس از ورزش بافت های شما از بی آبی رنج می برند و آب آلبالوی ترش که سرشار از آنتی اکسیدان است بسیار بهتر از آلبالوی شیرینو دیگر میوه ها  و سبزیجات به ترمیم این آسیب کمک می کند.

۹- سوختگی خفیف

اگر زیر نور آفتاب یا در اثر چسبیدن اتو مو به صورت خود دچار سوختگی خفیف شدید، می توانید با کمپرس آب سرد و چای سبز یا سیاه آن را درمان کنید. برای این منظور حوله نازکی را درون چای سرد خیس کنید و روی محل سوختگی قرار دهید. ماده گیاهی موجود در چای باعث کاهش سوزش و تاول نزدن می شود.

۱۰- جای زخم

برخلاف اعتقاد عموم مردم ، کندن پوست زخم به هیچ عنوان خوب و مفید نیست . به همین دلیل ، این قسمت را با پارافین مایع مرطوب نگه دارید و به مدت ۳ تا۵ روز باند پیچی کنید. در طول شب ، نوار سلفونی دور پارافین بپیچید این باعث می شود تا محیط زخم مرطوب تر بماند و دوره درمان را تسریع می بخشد.

۱۱- حالت تهوع

اگر محتویات قرص های ضد تهوع را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید مملو از شکر است . به همین دلیل ، برای برطرف کردن این حالت خود می توانید شربت شیرین میوه بنوشید. برای تهوع های ناشی از حرکت ، استفراغ های صبحگاهی یا دل به هم خوردگی معده آخرین چیزی که لازم دارید ، غذای زیاد است . همین شربت های شیرین و سودا به شما کمک می کند تا بهتر شوید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید