جوان ماندن و يا حتي حفظ كردن احساس جواني در چهره و ظاهر، يكي از اولويت هاي تمام مردم در جوامع مختلف است و به همين دليل اين روزها استفاده از لوازم آرايشي ضدپيري و مكمل هايي كه بتوانند پروسه پيري را به تاخير بيندازند، بازار داغي پيدا كرده است.

 

با اين حال بسياري از ما اغلب غافل هستيم كه برخي از عادات بد و مضر در زندگي باعث مي شوند كه فرآيند پيري و سالخوردگي در بدنمان زودتر آغاز شده و سريع تر پيشرفت كند. بنابراين شناخت اين عادات مضر تا پيش از اينكه غيرقابل كنترل شوند و ايجاد تغيير در آنها مي تواند زمان فرارسيدن سال هاي پيري را به ميزان قابل توجهي به تاخير بيندازد.

در ادامه به بررسی برخی از عادات بد می پردازیم که می توانند شما را زودتر از ان چه که باید پیر کند و اگر ای مشکلات در شما نیز وجود دارد بهتر است که هرچه سریع تر آن ها را رفع کنید.

اكثر مردم تصور مي كنند براي جوان ماندن بايد احساس جواني كرد كه يكي از علامت هاي اين احساس داشتن استرس و هيجان زيادي است. درحالي كه اين يك باور اشتباه است واسترس و هيجان زيادي چه مثبت و چه منفي مي تواند عوارض جدي و خطرناكي براي كارايي ذهني انسان داشته باشد و موجب بروز ناتواني هاي ذهني و ادراكي شود.

بنابراين درهر سني كه هستند بسيار مهم است كه فاكتورهاي استرس را در زندگي خود را شناسايي كرده و با كمك تكنيك هاي مختلف مثل يوگا و مراقبه، آنها را برطرف كنيد به اين ترتيب ذهني سالم تر و جوان تر خواهيد داشت.

عادت بد ديگر نامنظم بودن ساعات خواب بويژه در سنين پايين تر است. خواب كافي و منظم توان بدني شما را بهبود مي بخشد و بافت هاي آسيب ديده را ترميم مي كند به اين ترتيب سال هاي بيشتري طعم شيرين جواني و شادابي را تجربه خواهيد كرد.

سيگار نيز عادت بسيار مضر ديگري است كه به تخريب و پيري سريع تر اعضاي مختلف بدن كمك مي كند. بعلاوه سيگار با آزادسازي آنزيم هاي خاص و مضر در بدن ميزان كشساني پوست را كاهش داده و چين و چروك هاي عميق و زشتي را در پوست صورت پديدار مي كند.

هرچند لاغر ماندن روياي بسياري از مردم است اما دنبال كردن رژيم هاي سخت و خشن تغذيه اي اصلا ايده خوبي نيست. اين رژيم ها بدن را از ريز مغذي ها و املاح حياتي محروم مي كنند و مي توانند تهديدي جدي براي سلامت كل بدن باشند. بعلاوه كاهش ناگهاني و زياد وزن، چروك هاي پوستي را افزايش مي دهد. هرچند كاهش وزن همزمان با بالا رفتن سن ضروري است. اما توصيه مي شود كه اين اقدام تدريجي و به آرامي صورت گيرد.

آخرين و البته يكي از مهم ترين عادات بد زندگي انسان مدرن كه پيري را جلو مي اندازد بي تحركي و نشستن زياد است درحالي كه يك زندگي فعال و متعادل و شاد باعث مي شود كه در بيشتر سال هاي عمر خود احساس جواني كرده و جوان بمانيد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید