مجله آلامتو

دو شیاد به بهانه این كه نیكوكار هستند و قصد دارند بسته های پوشاك را به نیازمندان هدیه دهند و پس از فریب زنان سالخورده طلاهای آنها را سرقت می كردند، در مشهد دستگیرشدند.

چندی پیش زنی سالخورده با حضور در پلیس آگاهی خراسان رضوی علیه دو مرد به اتهام سرقت طلاهایش شكایت كرد.

شاكی گفت: هنگام بازگشت به خانه بودم كه دو سرنشین یك خودروی پژو در حالی كه به زبان عربی با هم گفت وگو می كردند، به من نزدیك شدند. یكی از آن دو به زبان فارسی با من حرف زد و گفت ساكن یكی از كشورهای عربی است و قصد دارد بسته های پوشاك را به نیازمندان هدیه دهد.

 

وی اضافه كرد: در ادامه گفت وگو این فرد ادعا كرد قصد دارد برای همسرش طلا هدیه بخرد. بنابراین طلاهایم را گرفت و پس از نگاه كردن، آن را درون نایلون پوشاك اهدایی قرار داد. چند قدمی كه دور شدم نایلون را بررسی كردم و متوجه شدم گوشه ای از آن سوراخ بوده و دو مرد غریبه آن را سرقت كردند.

با اطلاعات به دست آمده از شاكی، چهره نگاری رایانه ای از متهمان انجام شد و آنها تحت تعقیب قرار گرفتند.

در حالی كه تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، زنان سالخورده دیگری هم با حضور در مركز پلیس شكایت مشابهی را ارائه كردند.

ردپای چهار مرد در سرقت های سریالی

در مرحله بعدی تحقیقات معلوم شد شیوه های سرقت مشابه بوده اما تصاویر رایانه ای با هم مطابقت ندارد و مربوط به چهار مرد سارق است كه به بهانه نیكوكاری طلای خانم های سالخورده را سرقت می كنند.

با فرضیه باندی بودن سرقت ها، تصاویر رایانه ای به دست آمده از متهمان فراری در اختیار گشت های انتظامی قرار گرفت تا سارقان دستگیر شوند.

جستجو در این ارتباط ادامه داشت تا این كه دو روز پیش ماموران هنگام گشت زنی در شهر به یك خودروی پژو ظنین شدند و آن را متوقف كردندو دو سرنشین آن به پلیس آگاهی انتقال یافتند.

اعتراف دزدها

سرهنگ بیدمشكی، رییس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی روز گذشته در ارتباط با این پرونده به خبرنگار ما گفت: در تحقیق از این متهمان معلوم شد آنها با تشكیل باندی، به سرقت طلای زنان سالخورده اقدام می كردند. پلیس در ادامه متوجه شد متهمان با سد كردن راه زنان سالخورده خود را از جهانگردان و زائران عرب زبان معرفی می كردند و با ادعای این كه نذری داشته و حاجتشان برآورده شده است، نایلونی از پوشاك را به آنها می دادند تا به افراد نیازمند هدیه كنند.

وی افزود: در همان موقع متهمان طلاهای این افراد را نگاه كرده و دوباره با گرفتن نایلون پوشاكی كه گوشه ای از آن را سوراخ كرده بودند، طلاها را به درون آن می انداختند و به این شیوه از زنان سالخورده سرقت می كردند.

بیدمشكی یادآور شد: در پی اعتراف این متهمان، مخفیگاه دو همدست دیگرشان كه در یك زائرسرا بود، شناسایی و آنها نیز دستگیر شدند و در بازرسی از این محل بخشی از طلاهای سرقتی شاكیان كشف و ضبط شد.

بنابراین گزارش، درپی اعتراف هر چهار متهم، آنها با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تكمیلی از متهمان ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید