اب مورد نیاز برای تولید هر تلفن هوشمند

در مطالعات بعمل آمده از سوی این انجمن که متشکل از شبکه سازمان های محیط زیستی در 74 کشور جهان است، اعلام شد که تولیدات صنعتی از قبیل کفش، تلفن همراه هوشمند و لباس تاثیر بسزایی در محیط زیست دارند.

بر اساس این گزارش برای ساخت باتری، شارژر، ال ای دی و مدار برای تولید یک تلفن همراه هوشمند 13 تن آب و 18 متر مربع خاک (شامل مواد معدنی) مصرف می شود که تاثیر زیادی بر محیط زیست دارد.

این انجمن اعلام کرد که بازار جهانی مواد کمیاب تحت سلطه چین است، محلی که تاثیرات محیط زیستی برای استخراج این مواد بسیار بالا است و زباله هایی تولید می شوند که شامل درصد بالایی از آرسنیک، باریم، کادمیوم، سرب، سولفات و فلوریدها است.

این انجمن از صنایع تولیدی خواست که توجه بیشتری به تاثیرات منفی انیدرید کربن ناشی از تولیداتشان بر محیط زیست و همچنین سایر شاخص های مهم مانند مصرف منابع آبی و خاک کنند.

انجمن دوستان زمین افزود: برای تولید یک جفت چکمه چرمی نیز 14 و نیم تن آب و 50 متر مربع خاک مصرف می شود در حالی که برای تولید یک تی شرت 4 تن آب و چهار متر مربع خاک و برای تولید یک شکلات کاکائویی نیاز به یک و نیم تن آب و 2 و نیم متر خاک نیاز است.

به عقیده این انجمن ، تفاوت در مصرف منابع طبیعی به نوع بسته بندی و انتخاب مواد آن نیز بستگی دارد. برای مثال حدود 20 درصد از آب و خاک مصرفی در بخش تولید لباس، بخاطر مواد استفاده شده در بسته بندی آن است در حالی که 84 درصد از خاک مصرف شده برای تولید اسباب بازی به بسته بندی آن مربوط است.

این انجمن در مطالعات خود راه حل هایی را نیز برای استفاده از مواد معدنی جهت ساخت تلفن های هوشمند ارایه داد و پیشنهاد کرد تا برای کاهش تاثیر منفی بر محیط زیست ، از گذاشتن لوازم جانبی مانند شارژر گوشی در بسته بندی ها پرهیز شود. همچنین ضمن تشویق به افزایش بازیابی قطعات، از مصرف کنندگان نیز خواست تا رفتاری مسوولانه تر اتخاذ کنند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید