به گزارش آلامتو به نقل از لاپلاس؛ روز سه‌شنبه (22 مهر) برای اولین بار در جهان، “باغ وحش میکروب‌های تعاملی” در آمستردام افتتاح شد. این موزه، نور درخشان تازه‌ای بر این موجودات کوچک که دو سوم از حیات تمام موجودات زنده را تشکیل می‌دهند و برای آینده سیاره ما حیاتی هستند را می‌تاباند.

موزه Micropia به ارزش 10 میلیون یورو (13 میلیون دلار) در کنار باغ وحش سلطنتی Artis در آمستردام قرار گرفته است، که مدیر آن 12 سال پیش، با ایده نمایش نظم میکروب‌های زنده در یک “باغ وحش کوچک” (micro-zoo) روی کار آمد. “هگ بیلین” (Haig Balian) به خبرگزاری فرانسه گفت “اصولا باغ وحش‌ها تمایل به نشان دادن تنها بخش کوچکی از طبیعت حاضر در جهان، یعنی حیوانات را دارند. اما امروز ما می‌خواهیم طبیعت کوچک را نمایش دهیم.”

باغ وحش میکروب‌ ها

باغ وحش میکروب‌ ها

باغ وحش میکروب‌ ها

باغ وحش میکروب‌ ها

باغ وحش میکروب‌ ها

باغ وحش میکروب‌ ها

او معتقد است که اهمیت میکروب‌ها در زندگی روزمره ما با مشاهده موجودات میکروسکوپی در قرن 17 دست کم گرفته شده است. بیلین می‌گوید میکروب‌ها اغلب از طریق ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و جلبک با بیماری‌ها مرتبط هستند، اما آن‌ها برای بقای ما نیز ضروری می‌باشند و به طور فزاینده نقش مهمی در بشریت و آینده سیاره ما بازی می‌کنند.

او متذکر شد “میکروب‌ها همه جا هستند. بنابراین شما نیاز به میکروبیولوژی دارید که بتواند در هر بخش کار کند: به عنوان مثال در بیمارستان‌ها، تولید مواد غذایی، صنعت نفت و دارویی.” آن‌ها در حال حاضر برای تولید سوخت‌های زیستی، توسعه نوع جدید از آنتی بیوتیک‌ها و بهبود عملکرد محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. آزمایش‌ها، پتانسیل آینده میکروب‌ها را برای پیشرفت در همه چیز، از تولید برق تا تقویت پایه ساختمان و درمان سرطان نشان داده است.

“ما می‌خواهیم به بازدید کنندگان نشان دهیم که چگونه همه چیز در طبیعت به هم پیوسته است و چگونه اساسا میکروب بخشی از این ارتباط مهم است.”

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید