سلاح فوق محرمانه ارتش آمریکا روز گذشته (دوشنبه) پس از پرتاب از یک فرودگاه پرواز آزمایشی در آلاسکا و با کشف مشکلی در سیستم توسط کنترلگرهای زمینی، تخریب شد.

این گزارش به بخشی از مشخصات فناورانه سلاح فوق می پردازد.

سلاح پیشرفته فراصوت، بخشی از طرح ارتش آمریکا برای تولید موشکی است که گفته شده هر نوع هدفی را در هر نقطه از جهان طی چند ساعت از بین می برد؛ این سلاح با سرعتی بالغ بر 5600 کیلومتر بر ساعت – پنج ماخ – پرواز می کند.

این ماموریت که در ساعت چهار صبح به وقت محلی در مجموعه پرتاب کودیاک آلاسکا انجام شده بود، به منظور جلوگیری از آسیب به ایمنی عمومی لغو شد و هیچ کس در این حادثه آسیب ندید. این سلاح در زمان برخاستن منفجر شد و دوباره در مجموعه فرود آمد که آسیب زیادی را به تاسیسات پرتابی وارد کرد.

به گفته مقامات، این سیستم در زمان آزمایش با خود کلاهک نداشت و موشک حامل سلاح پیشرفته فراصوت کمی پس از پرتاب در نزدیکی یک سکوی پرتاب در مجموعه پرتابی کودیاک افتاد.

این موشک که به عنوان تقویت کننده سلاح پیشرفته فراصوت کاربرد داشت، در حقیقت یک خودرو «glide» بود که برای دستیابی سریع به هدف طراحی شده است.

این طراحی یکی از چندین طرحی است که توسط ارتش آمریکا و تحت برنامه حمله جهانی سریع و معمولی آزمایش شده است.

اولین پرواز آزمایشی این سلاح در 17 نوامبر 2011 انجام شد که در آن، از هاوایی به جزیره مرجانی «کواجالین» در اقیانوس آرام جنوبی پرواز کرد.

آزمایش روز دوشنبه برای ارتقاء آزمایشات، مدلسازی و شبیه سازی های زمینی قبلی طراحی شده بود.

سلاح فوق سری آمریکا

این گلایدر با قدرت سفر در سرعت فراصوت به مقصد کواجالین پرتاب شد و قرار بود مسیر 5600 کیلومتر را در کمتر از یک ساعت طی کند.

سلاح فوق سری آمریکا

این یک شکست برای برنامه آمریکا محسوب می شود که برخی تحلیلگران آن را بخشی از یک رقابت تسلیحاتی با چین خوانده اند که در ماه ژانویه یک سیستم فراصوت را آزمایش کرده بود.

سلاح فوق سری آمریکا

ریکی الیسون، بنیانگذار شرکت غیر انتفاعی اتحاد حمایتی دفاع موشکی گفت: تصور نمی کند شکست روز دوشنبه به پایان یافتن این برنامه منجر شود چرا که این ماموریت بسیار مهم بوده و فناوری نویدبخشی دارد.

سلاح فوق سری آمریکا

سلاح پیشرفته فراصوت توسط آزمایشگاه ملی «ساندیا» و ارتش آمریکا ساخته شده است و شامل یک بدنه «glide» (بدون موتور) بر روی یک سیستم تقویت کننده سه مرحله ای با سوخت جامد موسوم به «STARS» (سیستم هدف استراتژیک) نصب شده بود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

3 دیدگاه

    • شتر در خواب بیندپنبه دانه گهی لپ لپ کند گه دانه دانه پسر ایران رو با آمریکا مقایسه نکن ولی من بازیم با ایران افتخار میکنم ولی ما هنوز خیلی مونده با ابر قدرتی مثل آمریکا مقابله کنیم

    • مینا محبی در

      حرف حق ب خیلیا برمیخوره حرف حق زدی آمریکا اگه عددی بود تاحالا مارو زده بود عراقوزد افغانستانو زد پاکستانو باحرف گرفت عربستانو باسیاست گرفت لیبی رو زد وووماکه بیشتر سرراهش هستیم چرانمیزنه راحت بشه ماکه بزرگتریت مانع نفوذ بین دولتهاشیم واق واق نکنین بگین چرا نمیزنه چراسربازای آمریکارو گرفتیم نزد

نظر خود را بیان کنید