news
سه سارق نقابدار که شبانه به مطب پزشکی دستبرد زده بودند، با ردیابی خودروی سرکرده باند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، 25 آبان سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 ، یک فقره زورگیری از مطب پزشکی واقع در خیابان شریعتی – بالاتر از خیابان میرداماد به کلانتری 103 گاندی اعلام شد .

با حضور مأموران و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که دو سارق نقابدار ساعت 21 و 30 دقیقه وارد مطب یک پزشکی شده و با تهدید سلاح سرد و بستن دست و پای دکتر و منشی وی ، اقدام به سرقت وجوه نقد داخل مطب کرده اند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و به دستور قاضی نصرتی ، بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان با بررسی شیوه و شگرد سرقت و همچنین زمان مراجعه سارقین به مطب پزشکی اطمینان پیدا کردند که سارقین با اطلاع دقیق از محل سرقت و شناسایی زمان خلوتی مطب اقدام به این سرقت کرده اند .
در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان  با مراجعه به مراکز تجاری و مالی محدوده سرقت به بررسی دوربین های مداربسته این مراکز پرداخته و موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ می شوند که در زمان سرقت در نزدیکی مطب توقف کرده و دو نفر جوان مطابق با مشخصات ارائه شده از سوی مالباخته ( دکتر ) و خانم منشی در خصوص نوع و رنگ لباس هایشان – از آن پیاده و وارد ساختمان محل سرقت شده بودند .

با به دست آمدن مشخصات خودرو پراید سفید رنگ ، آخرین مالک آن به نام “مهدی . ن”32 ساله شناسایی و در بررسی سوابق بیماران محل سرقت مشخص شد که “مهدی . ن” دارای پرونده پزشکی در مطب پزشکی بوده و حدود دو ماه پیش به این محل مراجعه داشته است .

با شناسایی “مهدی . ن” به عنوان یکی از اعضای احتمالی باند سارقین ، محل سکونت وی در خیابان مولوی شناسایی و دوم اردیبهشت دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

“مهدی . ن” پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی ، در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرقت شده اما پس از انجام اقدامات پلیسی و ارائه دلایل و مدارک از سوی کارآگاهان به ناچار لب اعتراف گشوده و با معرفی دو همدست خود به نام “سهیل” و “حسام” خود را به عنوان پیشنهاد دهنده و همچنین طراح سرقت معرفی کرد .

مهدی . ن در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : حدود دو ماه پیش به همراه همسرم و برای انجام اقدامات پزشکی به مطب دکتر … رفتیم . در آنجا با دیدن شلوغی داخل مطب و اطمینان از مراجعه روزانه تعداد زیادی از افراد به مطب ، اطمینان پیدا کردم که در پایان هر روز مقدار زیادی پول در این محل وجود دارد . لذا از همان زمان طرح و نقشه سرقت از مطب پزشکی را طراحی و پس از طرح موضوع با دو نفر از دوستانم تصمیم به سرقت گرفتیم .

مهدی در خصوص نحوه ارتکاب سرقت نیز به کارآگاهان گفت : شب حادثه به همراه دو نفر از دوستانم به نام های سهیل . الف ( 22 ساله ) و حسام . س ( 21 ساله و همچنین از بستگان همسر مهدی ) با یک دستگاه خودرو سواری پراید به محل سرقت مراجعه کردیم . من همراه حسام ، پس از پوشاندن صورتهای خود وارد ساختمان شده و سهیل نیز به عنوان راننده در ماشین ماند و … ” .

با توجه به اعتراف مهدی . ن و شناسایی دو عضو دیگر گروه سارقین ، کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه حسام و سهیل در خیابان دماوند و محدوده میدان سپاه کرده و در دو عملیات همزمان ، هر دو نفر آنها را دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل کردند .
سهیل و حسام پس از دستگیری و مواجه حضوری با مهدی اطلاع از اعترافات صریح وی ، به ناچار لب به اعترف گشوده و با تأیید تمامی اظهارات مهدی ، به مشارکت در سرقت اعتراف کردند .

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی ، معاون مبارز با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح هر سه متهم به سرقت بعنف و همچنین سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مختلف ، قرار بازداشت قانونی از سوی مقام قضایی صادر و هر سه متهم جهت شناسایی دیگر جرایم بویژه سرقت های مشابه در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند .

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید