مجله آلامتو
news
مرد تبهکار که پس از آشنایی با دختران و زنان جوان با فریب آنها، از طعمه های خود برای سرقت در طلافروشی ها استفاده می کرد دستگیر شد.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، 17 اسفند سال گذشته صاحب یکی از طلافروشی های خیابان 15 خرداد در تماس با  مرکز فوریت های پلیسی 110 خبر از سرقت 5 عدد سکه تمام بهار آزادی از سوی یک زن و شوهر جوان داد .

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که زن جوانی از سوی صاحب مغازه طلافروشی و همکارانش به عنوان همسر سارق متواری دستگیر و این در حالیست که این زن مدعی بود که فرد متواری هیچ نسبت خانوادگی با او نداشته است .

با انتقال زن جوان به کلانتری ، وی در اظهارات خود به مأموران گفت : فردی به نام رضا – که از محل طلافروشی متواری شد –  قصد تهیه یک وام برای مرا داشت . در بین رفتن به مسیر محل دریافت وام ، این شخص مدعی خرید تعدادی سکه طلا  شد و از من درخواست کرد تا برای خرید سکه و به همراه وی به طلافروشی مراجعه کنم . در داخل مغازه ، وی پس از گرفتن سکه ها و به بهانه دیدن طلاهای پشت ویترین مغازه به همراه سکه ها و در حالیکه من در داخل طلافروشی حضور داشتم از مغازه خارج و ناپدید شد .

صاحب مغازه طلافروشی نیز در اظهارات به مأموران گفت : فردی که اقدام به سرقت سکه ها کرد ، در زمان حضور در داخل طلافروشی این زن را همسرش معرفی و ایشان نیز هیچ اعتراضی به این مطلب نکرد . همین موضوع باعث شد تا من نیز به آنها اعتماد کرده و تعداد 5 سکه طلا را تحویل آنها دهم .

دستگیری متهم سابقه دار

مأمورین تیم تجسس ویژه کلانتری با توجه به این شیوه و شگرد سرقت و بررسی دوربین های مداربسته طلافروشی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت شدند که بارها به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت از طلافروشی کرده بود . با شناسایی این متهم به نام محمدرضا 38 ساله و شناسایی مخفیگاه وی در خیابان پیروزی ، خیابان پرستار ، وی از سوی مأموران تیم تجسس ویژه کلانتری 113 بازار دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با انتقال متهم به پایگاه هفتم آگاهی و بررسی سوابق ، وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و با بیش از هفت فقره سرقت بدین شیوه و شگرد مورد شناسایی قرار گرفت . به همین خاطر هماهنگی های لازم انجام و متهم با توجه به تعدد سوابق خود در پایگاه یکم آگاهی و برای ادامه  تحقیقات در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

بررسی سوابق متهم حکایت از آن داشت که “محمدرضا”  پس از آخرین دستگیری ، با تأمین قرار وثیقه 200 میلیون تومانی ، در بهمن ماه سال گذشته از زندان آزاد و دوباره سرقت های خود را از طریق طرح آشنایی با دختران و زنان جوان برای استفاده از آنها در سرقت ها را آغاز کرده است .

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت های مشابه و برای شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی  که در همین مدت چند ماهه از زمان آزادی متهم ، از سوی متهم مورد سرقت ، فریب و یا کلاهبرداری قرار گرفته اند دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهران صادر شده است. به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگان  دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نیاوران – سه راه یاسر مراجعه کنند .

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید