مجله آلامتو

در تازه‌ترین خبرها از هواپیمای مالزیایی آخرین جملات خلبان هواپیمای گمشده خطوط هوایی مالزی بعد از آن که وسایل ارتباطی آن از کار افتاده بود، فاش شده است. همچنین فیلم‌های منتشر شده خلبانان هواپیما را در حال عبور از گیت امنیتی برای آخرین بار قبل از بلند شدن هواپیما نشان می‌دهد.

دوربین‌های مدار بسته کاپیتان زهاری احمد شاه، خلبان بوئینگ 777، را  در حالی که به هنگام عبور از گیت امنیتی فرودگاه بین المللی کوالالامپور مورد تفتیش و بازرسی قرار می گیرد  گرفته‌اند.

پس از آن کمک خلبان فاروق حمید، که او نیز قبل از رفتن به هواپیما مرد بازرسی قرار گرفت، به او ملحق می‌شود.
با وجود آن که یکی از سیستم‌های ارتباطی هواپیما از کار افتاده بود، آخرین جملات خلبان  نشان نمی‌دهد که مشکلی وجود داشته است، در نتیجه این سوء ظن  تشدید شده که کسی که کنترل هواپیما را در دست داشته در ناپدید شدن آن نیز دست داشته است.
همچنین مقامات امروز گفتند ممکن است این هواپیما فرود آمده باشد و از زمین سیگنال های ماهواره ای بفرستد.
گفته می‌شود احمد شاه، که پدر سه فرزند است، یکی از حامیان “متعصب” انور ابراهیم رهبر مخالفان این کشور است که به دلیل همجنس‌گرایی تنها چند ساعت قبل از ناپدید شدن جت زندانی شده بود.
همچنین فاش شده است که همسر خلبان و سه فرزند او روز قبل از ناپدید شد هواپیما از خانه خود به جای دیگری نقل مکان کرده‌اند.
برخی از مقامات ارشد ایالات متحده بر این باورند که ممکن است هواپیما به عنوان بخشی از یک “اجرای خشک ” ( آزمایش) برای یک حمله تروریستی در آینده،سرقت شده باشد – تا دریابند که آیا یک هواپیما می تواند از رادار و ماهواره ها پنهان بماند.
به گزارش وال استریت ژورنال، زمانی  که بازرسان خانه های احمد شاه و حمید را بازرسی کردند، پلیس مالزی فاش کرد  که دو خلبان درخواستی برای پرواز با هم  نداشتند. این در حالی است که محققان FBI می گویند ناپدید شدن هواپیمایMH370 ممکن است “یک دزدی” باشد و احتمال این که صدها نفر از مسافران این هواپیما در مکانی نامعلوم نگه داشته شده باشند منتفی نیست.
اگر هواپیما سالم و دست نخورده بود و به اندازه کافی برق داشت، می توانست بر روی  رادار صدایی( “ping ” )ارسال کند.
نیم ساعت بعد از گم شدن هواپیما، یک نفر در کابین خلبان با برای آخرین بار کنترل پرواز صحبت کرده و گفته : “بسیارخب. شب بخیر”.
اما کسی که صحبت می کرده از هیچ مشکلی در پرواز حرفی نزده است، که نشان می‌دهد تلاش داشته کنترل زمینی را  گمراه کند.
حدود 14 دقیقه بعد ریسپوندر( یا دستگاه گیرنده مخابره) – که سیگنال شناسایی می‌فرستد – خاموش شد و مدت کوتاهی پس از آن هواپیما به سرعت به عقب شبه جزیره مالزی برمی‌گردد.
همانطور که مقامات شبیه ساز پروازی را که از خانه یکی از خلبانان ضبط شده و سوابق همه 239 سرنشین و خدمه  زمینی  که هواپیما راسرویس کرده بودند ، مورد بررسی قرار دادند. آنها نیزبه بزرگی و گستردگی جستجو های پیش روی خود پی برده،  و هشدار دادند برای شکار هواپیما به اطلاعات بیشتری نیاز دارند.
بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی در حدود ساعت  بامداد12:40 روز 8 مارس، از کوالالامپور به  مقصد پکن به پرواز در آمد . روز شنبه، دولت مالزی تایید کرد که این هواپیما به عمد از مسیر خود منحرف شده و ممکن است به سمت شمال و آسیای میانه، و یا به طرف جنوب و اقیانوس هند پرواز کرده باشد.
مقامات گفته اند که یک نفر در کابین این هواپیما  ابتدا یکی از سیستم های ارتباطی آن  را در ساعت  1:07 بامداد از کار انداخته است.
این واقعیت که آنها در سکوت حرکت کرده اند خود مدرکی قوی است که ناپدید شدن هواپیما عمدی بوده است.
امروز ، هشام الدین حسین، وزیر دفاع مالزی در یک کنفرانس خبری گفت که آخرین  کلمات   کابین خلبان  ” خوب، شب بخیر”- که به کنترل پرواز گفته شده بعد از از کار افتادن سیستم  ارتباطی بوده است .
هر کسی که صحبت  کرده  به هیچ گونه مشکل در هواپیما اشاره نمی کند.
افندب بوانگ ،یک ژنرال کنترل پرواز به خبرنگاران گفت نتوانسته تشخیص بدهد که کسی که با کادر کنترل صحبت کرده خلبان بوده یا کمک خلبان.
با توجه به گستردگی گستره آبی و خاکی پیدا کردن لاشه هواپیما ممکن است ماه ها – و حتی بیشتر- طول بکشد و یا شاید هرگز پیدا نشود.
هشام الدین گفت اکنون منطقه مورد جستجو شامل 11 کشوری  است که ممکن است هواپیما به آنها پرواز کرده باشد وی افزود تعداد کشورهای دخیل در عملیات جستجو از 14 کشور به 25 کشور افزایش یافته است.
وزیر دفاع مالزی گفت او از دولت ها خواسته اطلاعات راداری و ماهواره ای حساس و مهم را تحویل مالزی بدهند تا به یافتن آخرین حرکات هواپیما کمک شود.
امروز ادعا شد  این جت گمشده پس از آن که از مسیر عادی خود منحرف شده برای جلوگیری از ردگیری رادارهای تجاری (سطح پرواز آن) به عمد به ارتفاع 5000 پاییی کاهش یافته است.
محققان به روزنامه نیو استریت تایمز مالزی گفته اند که ممکن است بوئینگ 777  برای گریز از  رادارهای تعدادی از کشورها  در ارتفاع پست بر روی خلیج بنگال به پرواز درآمده باشد.
محققان به این روزنامه گفتند،  در رادار نظامی، این هواپیما فقط به صورت تصویری بر روی صفحه رادار ثبت می شود. اما پرواز این هواپیمای 200تنی در آن ارتفاع بسیار خطرناک است.
محققان گفتند هر کسی که کنترل هواپیما را در دست داشته هواپیما را در نزدیکی زمین  یا بر فراز آن هدایت می کرده و از چشم انداز اطراف و یا آنچه که « پوشش زمین ”  نامیده می شود برای پنهان کردن آن از رادار استفاده می کرده است.
این روش توسط خلبانان هواپیماهای نظامی برای پرواز به اهداف خود بدون این که ردیابی شوند استفاده می شود – اما این کارخطرناک است و در تاریکی این امر می تواند بسیار دشوار باشد ، که نیازمند مهارت بسیاری است.
مانور یک هواپیمای بزرگ مانند 777 با این روش شاهکار و تقریبا غیر ممکن است ، اما محققان می گویند مطمئن هستند که این هواپیما به  ارتفاع5000 فوتی یا احتمالا پایین تر آورده شده، تا از ردیابی توسط رادارهای تجاری جلوگیری شود .
به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید