مجله آلامتو

دو روان‌شناس تجربی با تحلیل رایانه‌ای تصاویر هزاران زن در سراسر زمین توانسته‌اند چهره معمول زنان ۳۸ کشور را استخراج کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرآنلاین ؛ لیزا دی‌بروین و بن جونز، دو روان‌شناس تجربی هستند که آزمایشگاه تحقیقات چهره را در موسسه علوم اعصاب و روانشناسی دانشگاه گلاسکو، اسکاتلند اداره می‌کنند.
تصاویری که در این گزارش تصویری ملاحظه می‌کنید، حاصل پردازش نرم‌افزاری هزاران تصویر از زنان ۳۸ ملیت جهان است. دی‌بروین و جونز با نوشتن نرم‌افزاری خاص توانسته‌اند چهره متوسط زنان این ۳۸ کشور را با مقایسه تصاویر مختلف استخراج کرده و در ده گروه اروپای مرکزی، اروپای غربی، اروپای شرقی، مدیترانه، آمریکای جنوبی، آفریقا، خاورمیانه، جنوب آسیا، شرق آسیا و اقیانوسیه تقسیم بندی کنند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، حاصل کار با واقعیت اختلاف زیادی ندارد.

مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان 73786_256 مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان مقایسه چهره زنان در 38 کشور جهان

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

2 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید