مجله آلامتو

گرفتن گلوله شلیک شده از اسلحه، رویایی قدیمی است که همواره ذهن بشر را به خود مشغول کرده است، اما آیا تبدیل این رویا به حقیقت امکان‌پذیر است؟ بد نیست بدانید، این کار شدنی است، البته منظور ما تبدیل این رویا به حقیقت در فیلم‌های تخیلی مانند ماتریکس نیست.

TheMatrix-Bullet-catch

بهتر است بگوییم حداقل از نظر تئوریک، این کار شدنی است. اگر قصد داشته باشیم این موضوع را از جنبه فیزیکی بررسی کنیم، بدنیست باهم اظهار نظر Randall Munroe و روش خاص وی را مرور کنیم. وی مدعی است با استفاده از این روش می‌توان گلوله شلیک شده از اسلحه را در دست گرفت :

bullet

” گلوله شلیک شده از یک اسلحه، نهایتا به ارتفاعی خاص می‌رسد. اگرچه این گلوله به طور کامل متوقف نمی‌شود اما به طور حتم با کاهش سرعت، تنها چند متر در ثانیه را طی خواهد کرد. با این سرعت، اگر شما در مکان صحیح و زمان صحیح قرار داشته باشید، می‌توانید این گلوله را در هوا در دست بگیرید.”

can-you-safely-catch-a-bullet-fired-by-a-gun

وی پیشنهاد می‌کند با استفاده از یک بالن مجهز به هوای گرم، می‌توانید ارتفاع مورد نظر را داشته باشید و هیچ تاثیری هم بر روی هوایی که گلوله از آن عبور می‌کند نداشته باشید، البته این ارتفاع بسته به عملکرد اسلحه و گلوله و نوع آن متفاوت خواهد بود اما یک اسلحه AK-47 به ارتفاع ۲۰۹۲٫۱۵ متری نیاز دارد. در این ارتفاع و در لحظه نهایی عمود، چرخش ایجاد شده توسط خان لوله همچنان ادامه خواهد داشت و اگر آن را در دستان خود بگیرید، این چرخش را هنوز حس خواهید کرد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید