نادیا مراد و لامیا آجی بشار مانند هزاران دختر و زن ایزدی که توسط داعش ربوده و مجبور به بردگی جنسی شدند ، یک کابوس طولانی را تجربه کرده اند.

نادیا مراد و لامیا آجی بشار ، دو زن ایزدی که موفق به فرار از چنگ تروریست های تکفیری داعش شدند پنجشنبه 27 اکتبر جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه را از پارلمان اروپایی دریافت کردند.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

این دو زن به نمادهای دفاع از جامعه ایزدی ها تبدیل شده اند. آنها مانند هزاران دختر و زن ایزدی توسط داعش ربوده و به برده جنسی تبدیل شده بودند. آنها کابوس زنده ای را به چشم دیدند.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

نادیا مراد پس از دریافت جایزه ساخاروف گفت: این پیام موثری علیه اقدامات ضد بشری داعش است. جامعه بشری با این جایزه در واقع افکار و کارهای جنایتکارانه و ضد انسانی اعضای داعش را محکوم کرده و از قربانیان آنها تقدیر به عمل آورده است.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

نادیا مراد در بیانیه ای افزود: این جایزه پیامی دلگرم کننده برای قوم ما بیش از 6700 زن، دختر و کودک ایزدی است که قربانی برده داری جنسی و فروش انسان توسط داعش شدند. این نسل کشی دیگر تکرار نخواهد شد.

جایزه ساخاروف به دو زن ایزدی اهدا شد

نام دو نامزد دیگر نیز در فهرست نهایی دریافت این جایزه که توسط پارلمان اروپایی اهدا می شود، دیده می شد: کان دوندار ، روزنامه نگار مخالف ترکیه و مصطفی جمیلف ، رهبر تاریخی تاتارهای کریمه.

هر سال اعضای پارلمان اروپایی این جایزه را که به یاد آندره ای ساخاروف دانشمند معترض شوروی نامگذاری شده و در سال 1989 درگذشته است ، به افرادی می دهد که در دفاع از حقوق بشر فعال بوده اند.

سال گذشته جایزه ساخاروف به رائف بداوی ، وبلاگ نویس سعودی که به اتهام توهین در زندان به سر می برد، اهدا شده بود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید