مجله آلامتو

hafez

همزمان با یکصد و چهلمین سال تاسیس پست در جهان، از تمبر طلا و نقره منقش به تصویر شاعر ایرانی – حافظ شیرازی- در ایران رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم روز جهانی پست با ۲ روز تاخیر، امروز یکشنبه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی برگزار شد.

در این مراسم از تمبر طلا و نقره منقش به لسان الغیب حافظ شیرازی رونمایی شد. پیش از این نیز، شرکت پست از تمبر طلا و نقره منقش به تمثال حضرت امام خمینی (ره) رونمایی کرده بود.

تمبرهای طلا و نقره با سفارش قبلی و به تعداد محدود تولید می‌شوند و ارزش کلکسیونری دارند.

همچنین در مراسم روز جهانی پست، از ۲۱ پروژه و سرویس پستی با اعتبار بالغ بر ۲ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال بهره برداری شد.

۹ سرویس جدید پستی شامل تجارت الکترونیک بدون مرز، پست مستقیم الکترونیکی، پست ترکیبی، خدمات ویژه شهروندی (تماس با ۱۹۳)، رونمایی از تمبر فاخر طلا و نقره حافظ، پست لجستیک، پست پخش، پست رسانه و سامانه خرید و فروش اینترنتی من و پست است.

همچنین ۶ پروژه توسعه زیرساختهای پستی شامل پروژه دیتاسنتر پستی، سامانه تایید مختصات جغرافیایی، ۲ هزار صندوق پستی هوشمند و هاب پستی شمال‌غرب، مرکز مبادله پستی بین‌الملل در فرودگاه امام و تجهیزات بخش نامه‌رسانی به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم ۶ پروژه عمرانی شامل تجهیز و احداث اداره تجزیه و مبادلات کردستان، احداث اداره پست لرستان، احداث اداره پست دورود و گیلاوند و افتتاح ۲ دفتر نمونه پستی با تجهیزات و امکانات مدرن نیز افتتاح شد.

این مراسم با حضور وزیر ارتباطات، معاونان وزیر و مدیران شرکت پست برگزار شد.


همچنین برای آشنایی بیشتر با حافظ میتوانید به صفحات دیوان اشعار حافظ ، غزلیات و فال حافظ مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید