keukenhof-gardens

اگر به دنبال شناسایی یک کشور ایده آل برای سفر و گردشگری هستید به شما هلند را پیشنهاد میکنیم. هلند مجموعه ای شگفت انگیز از جاذبه های توریستی است که باید حتماً دید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ شهرت این کشور به گل های رنگارنگ و تراکم جمعیتش است. گردشگری از صنایع مطرح این سرزمین محسوب می شود چرا که پتانسیل های جذب گردشگر در این کشور به وفور یافت می شود و سبقه تاریخی، پارک ها و چشم اندازهای این سرزمین آن را به مقصد بی شمار گردشگر در سراسر جهان تبدیل کرده است. با ما همراه باشید تا در ادامه در این مطلب اطلاعاتی از این کشور زیبا به شما ارائه داده و تعدادی از جاذبه های گردشگری آن را برای تان توصیف خواهیم کرد.

پارک ملی هوخه ویلوه (Hoge Veluwe National Park)

این پارک، بزرگترین پارک ملی هلند است که چشم اندازهای طبیعی فراوانی را پیش چشم گردشگران قرار می دهد. گوزن ها، گرازهای وحشی و جنگل های انبوه از دارایی های این پارک ملی هستند. این مکان هم جای آرام و زیبایی است و هم بهترین مکان برای مشاهده حیات وحش محسوب می شود. گردشگران می توانند با استفاده از دوچرخه رایگان کل منطقه را بگردند و از طبیعت زیبای آن بهره ببرند.

منطقه یوردان،آمستردام (Jordaan District, Amsterdam)

آمستردام، پایتخت هلند، به کافی شاپ هایش معروف است. برای آنکه زیبایی واقعی هلند را بیابید، به منطقه جوردان سفر کنید. این منطقه قبلاً به طبقه کارگر تعلق داشت اما در گذر زمان ترقی کرد و به یکی از خاص ترین مناطق شهر تبدیل شد. خیابان های تو در تو، کافی شاپ های فراوان، نگارخانه ها، فروشگاه ها و بوتیک هایی که جدیدترین محصولات برندها را می فروشند، در این منطقه به وفور دیده می شوند.

اوترخت (Utrecht)

اوترکت قدیمی ترین شهر هلند و یکی از جذاب ترین و مهمان نوازترین شهرهای این کشور محسوب می شود. محله های قرون وسطایی و عناصر گوتیک، جاذبه هنری شگفت انگیزی به اماکن توریستی آن داده اند. یادتان باشد حتماً از دومتورن (بلندترین کلیسای گوتیک شبه برج در هلند) و باغچه های اطراف آن نیز دیدن کنید.

utrecht_canals

باغ های کوکنهوف (Keukenhof Gardens)

مگر می شود با هلند سفر کنید و از لاله های زیبای این کشور دیدن نکنید. اگر در فصل بهار به هلند بروید می توانید بهترین زمان باغ های کوکنهوف را که در نزدیکی لیس قرار دارد، مشاهده کنید. این باغ ها، به این دلیل که بزرگترین باغ گل و قطعاً یکی از زیباترین مکان های هلند نیز می باشد “باغ اروپا” نیز نام گرفته اند. در این باغ ها ردیف های مواجی از گل های بنفش و زرد و لاله های قرمز زیادی را خواهید دید و می توانید بهترین عکس های عمرتان را در این باغ ها بگیرید.

لایدن (Leiden)

لیدن شهری کوچک و زیبا تقریبا در ۲۵ مایلی آمستردام است که به قدیمی ترین دانشگاه کشور معروف است و زادگاه رامبراند نیز می باشد. جمعیت فراوان دانشجو در این شهر، چهره جوانانه ای به آن داده است، ولی فضای آن بیشتر سنتی است. در این شهر شاهد آبراه ها و کانال های آرام، موزه های مهم و زیبایی با معماری چند قرن پیش خواهید بود.

کیدردیک (Kinderdijk)

کیندردیک که فقط ۱۶ کیلومتر از روتردام فاصله دارد، دهکده ای است که نوزده آسیاب بادی متعلق به قرون وسطی در آن قرار دارد. این دهکده مکانی مسحورکننده و یکی از مهمترین مکان های گردشگری هلند محسوب می شود. در سال ۱۹۹۷ یونسکو آن را به عنوان میراث جهانی ثبت کرد. سعی کنید زمان سفرتان به این کشور از دوم تا هفتم سپتامبر باشد تا از از رویداد محبوب و رایگان Mills in Floodlight هم بازدید کنید. در این رویداد، شب ها نورپردازی زیبایی روی آسیاب بادی ها انجام می شود.

kinderdijk

پارک ملی بیس بوسخ (Biesbosch national park)

پارک ملی بیسبوچ آخرین منطقه جزر و مد آب شیرین به جا مانده در اروپا می باشد. این منطقه نتیجه بهم رسیدن چندین رود و شکل گرفتن یک دلتای جالب است که حیوانات و گیاهان منحصر بفردی در آن زندگی می کنند. در این منطقه می توانید به فعالیتهای مختلفی چون دوچرخه سواری، پیاده روی، اسب سواری، قایق سواری و کارهای دیگر بپردازید.

دلفت (Delft)

این شهر کوچک و خوش منظره در کوهپایه های جنوبی هلند قرار گرفته و یکی از خوش منظره ترین و تاریخی ترین شهرهای این کشور به شمار می رود. می توانید با قدم زدن در خیابان های آرام آن و مشاهده کانال های زیبای آن، هلند قدیمی را احساس کنید. حتماً به کلیسای قدیمی آن هم سری بزنید. اگر هنر دوست هستید، مبادا کلکسیون هنرهای تزئینی موزه استدلیک را از دست بدهید.

جزایر فریزیان (Frisian Islands)

جزایر فریزیان که در سال ۲۰۰۹ توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد، درواقع زنجیره ای از جزایر است که از هلند تا دانمارک کشیده شده است. دهکده های تاریخی و جزایر کوچک آن بسیار باشکوه بوده از خصوصیات آنها می توان به سواحل شنی زیبا، پوشش گیاهی انبوه و رمه های گاو و گوسفند آن اشاره کرد. در این جزایر می توانید پیاده روی و دوچرخه سواری کنید یا گوشه ای لم بدهید و چشم اندازهای بکر را به تماشا بنشینید.

ایسومیر (Ijsselmeer)

این دریاچه در نتیجه ساخت یک سد به وجود آمده است و با وسعتی که دارد، بزرگ ترین دریاچه کشور محسوب می شود. زیبایی این دریاچه شگفت انگیز است و در روزهای سرد و مه آلود زیبایی اش دوچندان می شود. در این منطقه محافظت شده فعالیت های زیادی از جمله موج سواری، شنا و قایق سواری می توان انجام داد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید