مجله آلامتو

زن 32 ساله جوانی را با درد قفسه سینه به اورژانس آوردند. علائم بیمار با فعالیت بدتر می‌شد و با كمی استراحت بهبود می‌یافت.

حملات بیمار به طور مكرر بروز كرده و باعث شده بود كه وی برای بررسی بیشتر نیمه‌های شب به اورژانس مراجعه كند. نوار‌های قلبی طبیعی بود.

آزمایش برای بررسی آنزیم قلب او ارسال شد كه منفی بود. با درخواست پزشك متخصص اورژانس در بخش مراقبت‌های ویژه قلبی بستری شد.

علایم بیمار با دعوا خانوادگی و طی ملاقات با همسرش در ساعات ملاقات بروز می‌كرد. سه روز بعد، پس از ساعت ملاقات بازهم دچار درد قفسه سینه شد.

این بار نوارهای قلبی كاملا غیرطبیعی شده و بیمار دچار انفاركتوس قلبی شد. تمام اقدامات لازم انجام شد، اما متاسفانه بیمار به دلیل وسعت سكته قلبی درگذشت.

یكی از مواردی كه باعث سردرگمی در تشخیص و تعیین تكلیف بیماران قلبی می‌شود، هم‌خوان نبودن مابین علائم و نشانه‌های بیمار با آنچه در نوار قلب یا آنژیوگرافی یا دیگر آزمایشات است.

همچنین بخوانید: دلایل اصلی درد شديد در قفسه سينه

درد قفسه سینه، تنگی نفس، تعریق سرد و سرگیجه از نشانه‌های كمبود خون‌رسانی به قلب است. وقتی این علایم با فعالیت شروع شده و با استراحت یا داروهای قلبی مانند قرص‎های زیرزبانی بهبود می‌یابد، تشخیص بیماری قلبی را تداعی می‌كند.

مشكل زمانی است كه بیمار برای بررسی بیشتر به متخصص قلب برای تست ورزش یا آنژیوگرافی ارجاع می‌شود و نتیجه تست‌های وی منفی است.

بسیاری از بیماران قلبی دچار تنگی گذرا در عروق قلب می‌شود كه می‌تواند ناشی از استرس و هیجان، فعالیت و علل دیگر باشد، اما به محض رفع عامل مولد، رگ قلبی به حال طبیعی برگشته و تمامی علایم بیمار رفع می‌شود. این بیماران گاهی دارای نوار قلبی كاملا طبیعی هستند.

گاهی بیمار دارای آنژیوگرافی است كه نتیجه آن هم طبیعی است، اما ناگهانی دچار لخته آنی و بزرگی در رگ‌های قلبی می‌شود. این بیماران ممكن است دچار مرگ ناگهانی شوند؛ اتفاقی كه در بسیاری از افراد بدون مشكل قلبی رخ می‌دهد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید