فال ماه تولد فال عشق با اسم حروف ابجد فال تناسب اندام
فال شخصیت شناسی فال گروه خونی فال چای فال شمع
فال عدد شانس فال رنگ شانس فال قهوه فال رنگ چشم
فال سفر فال شغل آینده فال ورق فال شب یلدا

حتما با الماس های کوه نور و دریای نور آشنا هستید اما الماس های بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که ارزش زیادی دارند. در ادامه به برخی از این الماس های بسیار ارزشمند اشاره می کنیم.

“الماس امید”

الماس

سال ها پیش یک مسافر فرانسوی الماس آبی رنگی را به یک رهگذر فروخت بدون این که بداند این الماس چه ارزشی دارد. این الماس آبی رنگ به قرن 17 برمی گردد و به عنوان بزرگترین الماس آبی رنگ دنیا شناخته می شود. این الماس که اصلیتی هندی دارد این روزها در موزه ای در واشگنتن نگهداری می شود.

“ستاره هند”

الماس

این الماس که به عنوان بزرگترین و همچنین مشهورترین الماس ستاره ای دنیا شناخته می شود بیش از 300 سال پیش در سریلانکا استخراج شد و بعدا به ستاره هند مشهور شد. وزن این الماس 563.35 قیراط است. این الماس از موزه آمریکا به سرقت رفت و بعدها در یک ایستگاه اتوبوس پیدا شد.

“ستاره آفریقا”

الماس

این الماس که به نام کولیان 1 نیز شناخته می شود دومین الماس تراش خورده بزرگ دنیا است. این الماس که وزنی به اندازه 530 قیراط دارد این روزها در اختیار دولت انگلستان است و در میان جواهرات سلطنتی قرار دارد.

“الماس زرد”

الماس

یکی از انواع نادر الماس گونه های زرد رنگ آن هستند. این الماس ها که بسیار نادرند ارزش بسیار زیادی دارند. یکی از این الماس ها در سال 1878 در یکی از معادن آفریقای جنوبی کشف شد و به عنوان بزرگترین الماس زرد دنیا شناخته می شود.

همچنین بخوانید: بزرگترین شرکت های الماس جهان

“روح گریسوگونو”

الماس

این الماس به عنوان بزرگترین الماس سیاه دنیا که از جمله الماس های بسیار نادر است شناخته می شود. این الماس پنچمین الماس بزرگ دنیا است و در سال های بسیار دور در غرب افریقا کشف شد اما بعدها به سویس رفت تا تراش بخورد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

1 دیدگاه

  1. این الماس که به عنوان بزرگترین و همچنین مشهورترین الماس ستاره ای دنیا شناخته می شود بیش از ۳۰۰ سال پیش در سریلانکا استخراج شد …
    الماس امید در هند استخارج کشف شده است

نظر خود را بیان کنید