ایندکس در گوگل

شاید شما هم جزء وبمسترانی باشید که تعداد صفحات ایندکس شده سایت در گوگل را یک معیار برای سنجش اعتبار آن سایت در نظر می‌گیرید؟ قبل از ادامه توضیحات بهتر است این موضوع را ذکر کنیم که برای مشاهده صفحات اینکس شده هر سایتی میتوانید دستور site:example.com را در گوگل وارد کنید تا موتور جستجوی گوگل تمام صفحات ایندکس شده آدرس example.com را به شما نمایش دهد.

اما سوال اصلی این است که آیا تعداد بیشتر صفحات ایندکس شده به منزله اعتبار بیشتر است؟ در جواب باید بگویم که قطعاً اینطور نیست ! و حتی ممکن است که موضوع برعکس باشد.

موتورهای جستجو با خزیدن (crawl) در صفحات یک سایت هر لینک جدیدی که اجازه ایندکس شدن داشته باشد را بدون در نظر گرفتن کیفیتش در دیتابیس خود ثبت می‌کنند اما هیچ تضمینی برای نمایش آن صفحات در نتایج جستجوی کاربران وجود ندارد. اینگونه مطالب و صفحات نه تنها برای اعتبار یک سایت مفید نیستند بلکه ممکن است موجود تخریب کلی آن سایت شود. پس سعی کنید از ایجاد صفحات بدون محتوا و کم ارزش در سایت خود جلوگیری کنید.

شاید بپرسید که اعتبار به چه دردی میخورد؟ در جواب شما باید بگویم منظور ما از اعتبار ، امتیازی است که موتورهای جستجو از آن در الگوریتم‌های خود استفاده می‌کنند و مطالب و صفحات شما را با توجه به امتیاز کلی سایت شما(اعتبار) در نتایج جستجو نمایش می‌دهند. البته این اعتبار می‌تواند به صورت مستقیم در پیج رنک گوگل شما هم موثر باشد.

هرچند داشتند صفحات با کیفیت پایین تاثیر منفی بر اعتبار کلی سایت شما خواهد گذاشت اما این مطلب نمیتواند در میزان بازدید سایت‌ها کاملاً صدق کند.


برای مثال فرض کنید

سایت A شامل ۱۰ مطلب اختصاصی و با کیفیت بالا است

سایت B شامل ۱۰۰۰۰ مطلب غیراختصاصی و با کیفیت پایین است

مسلماً مطالب سایت A در نتایج جستجو در جایگاه‌های بالاتری قرار خواهند گرفت و مطالب سایت B در نتایج جستجو در جایگاه پایین تری قرار خواهند گرفت.

حال اگر فرض کنیم :

سایت A برای هر مطلبش روزانه ۱۰۰ ورودی از گوگل داشته باشد

و سایت B برای هر مطلبش روزانه ۱ ورودی گوگل داشته باشد

در اینصورت سایت A روزانه ۱۰۰۰ ورودی گوگل خواهد داشت و سایت B که کیفیت پایین تری هم دارد روزانه ۱۰۰۰۰ ورودی گوگل خواهد داشت.

متاسفانه این یکی از نقص‌های موتورهای جستجو است و در حال حاضر افراد زیادی در حال کسب بازدید و درآمد از این نقص موتورهای جستجو (گوگل) هستند.


نتیجه گیری:

تعداد زیاد صفحات ایندکس شده یک سایت در موتورهای جستجو ممکن است باعث افزایش بازدید شما از موتورهای جستجو شود اما اگر روند افزایش صفحات بی کیفیت و بی ارزش خود را مدیریت نکنید ممکن است لطمه شدید و جبران ناپذیری به سایت شما وارد شود. پس سعی کنید به طور مداوم مطالب با کیفیت و اختصاصی منتشر کنید تا بتوانید در کنار کسب اعتبار بازدید مناسبی هم کسب کنید.

پس بار بعدی که قصد سنجش اعتبار یک سایت را داشتید در مورد تعداد صفحات ایندکس شده آن با دقت بیشتری فکر کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید