migraine Home treatment

همه ما سردردهای موقتی را تجربه کرده ایم و از میزان مشکلی که ایجاد میکند آگاهیم حال این مقدار ناراحتی را ده برابر هم کنید بازهم به پای سردردهای میگرنی نخواهد رسید سردردهایی که ممکن است چند ساعت طول بکشد و هر هفته چندبار رخ بدهد.

یک مطالعه جدید نشان می دهد نوشیدن آب آشامیدنی به طور منظم می تواند شدت سردرد و میگرن را کاهش دهد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، دانشمندان دانشگاه ماستریخت هلند، اظهاركردند: نوشیدن حدود هفت لیوان آب در روز برای كاهش درد و بهبود کیفیت زندگی بیمارانی که به طور منظم از سردرد رنج می‌برند کافی است.

محقق اصلی این تحقیق دکتر مارک Spigt و تیم او بر روی بیش از 100 بیمار که غالبا از سردرد شدید یا خفیف رنج می بردند بررسی‌هایی انجام دادند و سرانجام این تیم به آنها در مورد چگونگی کاهش احساس درد و ناراحتی خود توصیه‌هایی از جمله کاهش استرس، بهبود خواب و اجتناب از مصرف کافئین را توصیه كردند.

به نیمی از بیماران نیز گفته شد به مدت سه ماه، روزانه 1.5 لیتر آب بنوشند.

در پایان این مطالعه، بیماران مبتلا پرسشنامه‌ای به نام کیفیت خاص شاخص زندگی پر کردند که در واقع احساس آنها را بیان می کرد.

نتایج منتشر شده در مجله Family Practice نشان داد کسانی که آب آشامیدنی زیادی نوشیده‌اند به میزان قابل توجهی سردردشان تسکین یافته است.

محققان اعلام كردند: مطمئن نیستیم که برخی افراد مبتلا به سردرد با نوشیدن آب سردردشان تسكین یابد، اما به نظر معقول و منطقی می رسد که به آنها توصیه کنیم سعی کنند برای یک دوره کوتاه مدت آب بیشتری بنوشند تا نتیجه كار را مشاهده كنند.

دكتر احمد فیاض گفت: مزایای آب آشامیدنی با توجه به اثر دارونمای آن است. با این حال، نوشیدن منظم آب و به اندازه کافی رطوبت رسانی، سلامتی است و بسیاری از مردم با نوشیدن آب احساس بهتری دارند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید