macroاگر در این روزهایی که در حال نزدیک شدن به سال نو هستیم هوس تعویض یا خرید یکی از پراستفاده‌ترین لوازم منزل ـ مایکروویو ـ به سرتان زده، قبل از خرید این توصیه‌ها را بخوانید:

1 ـ ببینید مایکروویو با چه قدرتی نیاز دارید. قدرت مایکروویو با وات مشخص می شود. بیشترین قدرت بعضی مایکروویوها ۶۰۰ وات و در بعضی دیگر ۱۴۰۰ وات است. اگر برای پخت مواد غذایی در حجم بالا از مایکروویو استفاده می کنید به مایکروویو پرقدرت تری احتیاج دارید، اما اگر برای یکی دو نفر از مایکروویو استفاده می کنید دستگاه کم قدرت تری کار شما را راه می اندازد.

2 ـ به اندازه مایکروویوی که می خواهید بخرید توجه کنید؛ هم از نظر جایی که در آشپزخانه برای آن در نظر گرفته اید و هم این که مایکروویوهای بزرگ تر در هر بار پخت مقدار ماده غذایی بیشتری در خود جای می دهند.

3 ـ مایکروویو معمولی باید قادر باشد غذا بپزد، یخ زدایی کند و غذاهای یخچالی را دوباره گرم کند. مطمئن بشوید مایکروویوی که می خواهید بخرید بتواند همه این عملکردها را انجام بدهد.

4 ـ بیشتر مایکروویوهای تازه صفحه چرخانی دارند که ماده غذایی را می چرخاند و سبب پخت یکنواخت آن می شود. مدل های تازه تر المنتی دارند که سبب طلایی و ترد شدن روی غذای پخته شده می شوند. برای بعضی هم مهم است که مایکروویوشان حالت مخصوص پاپ کورن داشته باشد که تنها با فشار یک دکمه بتوانند پاپ کورن درست کنند؛ بنابراین به تناسب سلایق غذایی منزل اقدام به خرید مایکروویو کنید.

5 ـ گول ظاهر مایکروویوها را نخورید. خرید مایکروویو بزرگ تر نشانه پولدار بودن نیست! امکانات مایکروویو و اندازه آن همه منطق خاص خود را دارند، بنابراین در خرید این وسیله فقط به استفاده ای که در منزل می کنید و تعداد افراد خانواده توجه کنید نه پارامترهای حاشیه ای دیگر!

6 ـ مایکروویو وسیله ای چندمنظوره است. هنگامی که کاربرد و قدرت هر دکمه روی دستگاه تان را یاد گرفتید، می توانید انواع مختلف غذاها را با آن طبخ کنید. دستورالعمل های طبخ با مایکروویوی را که خریده اید به دقت مطالعه کنید و جزئیات کارهایی را که انجام می دهد، یاد بگیرید تا وقتی به تمامی عملکردهای دستگاه کاملا آشنا نشده اید، احتیاط را فراموش نکنید؛ چراکه امکان ترکیدگی، برق گرفتگی و سوختگی در استفاده از این وسیله زیاد است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید