مجله آلامتو

اطلاعات پشتیبانی که بر روی سایت مایکروسافت در فرانسه و رومانی قرار گرفته، خبر از نزدیک شدن اتفاقات خوش مایکروسافتی برای دارندگان آیفون و آیپد می دهد. عبارات ارجاعی یافت شده بر روی این وبسایت عبات هستند از: Office Mobile برای آیفون، Excel برای آیپد و نیز PowerPoint باز هم برای آیپد.

اطلاعات بیشتری از این سایت به دست نیامده اما شایعاتی که پیش تر پیچیده بود، مبنی بر عرضه نسخه موبایل مجموعه آفیس برای پلتفرم iOS، خبر از عرضه این مجموعه در اوایل سال 2013 می داد. گفته می شود که آفیس برای آیفون و آیپد، مرور اسناد را به رایگان ممکن می کند در حالی که برای ویرایش آنها باید نسخه غیر رایگان را خریداری کرد.

همچنین اسکرین شات های بالا منتسب به آفیس برای iOS هستند. پیش تر نیز برخی از مدیران مایکروسافت وجود چنین پروژه ای را تأیید کرده بودند ولی شاید تا پایان سال 1391 مجبور به صبر کردن برای این مجموعه نرم افزاری غنی باشید.

خبرهای خوب به کاربران iOS محدود نمی شود. کاربران سایر پلتفرم ها نیز متظر باشند چرا که مایکروسافت رسماً تأیید کرده که مجموعه آفیس علاوه بر iOS برای اندروید و ویندوز فون نیز عرضه خواهد شد ولی همچنان زمان عرضه نهایی، و اینکه آیا برای هر سه پلتفرم در یک مقطع خواهد بود یا خیر، به تأیید نرسیده.

آفیس به کنار، اپلیکیشن وب Outlook نیز برای iOS در راه است که گفته می شود مانند مجموعه آفیس برای پلتفرم های مختلف، از رابط مترو برخوردار خواهد بود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید