رهبران و سران ارشد هر کشوری نشان دهنده فرهنگ و تمدن آن کشور و اعتقادات آنها،نمایانگر رفتارهای غالب افراد جامعه شان است.این امر زمانی بیشتر خودش را نشان می دهد که این فرد توسط مردم انتخاب شده باشد و در واقع نماینده مردم کشورش باشد.در واقع مثال قدیمی ایرانی “مشت نمونه خروار است” هم در این باره کاملا مصداق دارد.

 

آلمان،یکی از کشورهائیست که با نظر متفق مردم برای خودشان صدر اعظمی انتخاب کرده و در واقع او را نماینده خودشان قرار می دهند.

از طرفی دیگر، بحران اقتصادی اروپا و به طور کلی غرب، معظلی است که نمی توان چشم بر روی آن پوشانید و از کنار ان به سادگی گذشت.بیکاری و فقر و … در برخی کشورهای اروپایی بیداد کرده و مردم دسته دسته برای تظاهرات به خیابانها می ریزند.المان یکی از خوش شانس ترین کشورهای اروپایی بود که در طی 2 سال گذشته که بحران شروع شده بود، همچنان قدرت مالی اش را حفظ کرده و ارزش های سهامی آن در بورس بین الملل با تغییرات ناچیزی رو به رو بود.

اما از آنجائیکه این بحران خانمان سوز منزل به منزل در اروپا در حال سوزاندن بود، قرعه اینبار به نام کشور المان افتاده و آن نیز همانند سایر کشورها باافت ناگهانی شاخص بورس و بحران شدید مالی رو به رو شده و همگان را غافلگیر کرد.

مرکل، صدر اعظم کشوری وسیع همانند آلمان که این روزها احوالات کشورش چندان مناسب نیست، اما همچنان مراسم های پر ریخت و پاش و میهمانی پر هزینه خود را برگزار کرده و از سذان ممالک دیگر نیز برای شرکت در این میهمانی ها دعوت می کند، که این اعمال بر خشم مردم این کشور افزوده و مردم خواستار لغو این گونه مراسم های پر هزینه در بحران اقتصادی هستند.

روز گذشته نیز خانم مرکل بی توجه به اعتراضات مردم، در نمایشگاه  Abensberg در جنوب آلمان حضور یافته و از برخی سران کشورهای دیگر نیز برای بازدید از این نمایشگاه و همچنین حضور در جشن برگزاری نمایشگاه دعوت به عمل آمده بود.

اما آنچه نظر رسانه ها را به شدت به سمت خود معطوف کرد،عمل زشت نوشیدن جامی بزرگ از شراب در مقابل دید همگان خانم مرکل، صدر اعظم آلمان بود که باعث شد تا انتقاد صریحی به ان شود.

به گفته خبرگزاری NBC بانوی اول المان در برخورد با سران دیگر جامی بزرگ از شراب را پر کرده و یک نفس تا ته نوشید.سپس به میان جمع رفته و حرکاتی ناشایست از خود نشان داد تا به همه بفهماند که مشکلی در کشورش نیست و انها از بحران اقتصادی رنج نمی برند.

البته این اولین باری نبود که یک فرد ارشد کشوری در مقابل دید همگان به مگساری بپردازد.پیشتر نیز اوباما، رئیس جمهور امریکا فیلمی از مراحل تهیه شراب خانگی را در اشپزخانه منزلش تهیه و اقدام به انتشار آن کرده بود.

گفته می شود که منتقدین مسائل سیاسی ،عمل نوشیدن شراب در مقابل دید همگان به شدت نفی کرده و از رفتار صدراعظم المان نیز شوکه شدند.

 

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید