فال ماه تولد فال عشق با اسم حروف ابجد فال تناسب اندام
فال شخصیت شناسی فال گروه خونی فال چای فال شمع
فال عدد شانس فال رنگ شانس فال قهوه فال رنگ چشم
فال سفر فال شغل آینده فال ورق فال شب یلدا

«عاشقانه‌ها را پایانی نیست…». این شعار همیشگی مازیار فلاحی، خواننده بااحساس كشورمان است كه تابستان امسال با برگزاری 10سانس كنسرت، به پركارترین خواننده كشورمان در سال‌های اخیر تبدیل شده است. مازیار كه با آلبوم «قلب یخی» وارد بازار رسمی موسیقی كشورمان شد، در اغلب كنسرت‌هایش روی استیج اشك می‌ریزد و اجرای لطیف و بااحساسی از خود به نمایش می‌گذارد.

 

شاید برایتان جالب باشد بدانید خواننده‌ای كه این‌چنین از بااحساس بودن او برایتان تعریف كردیم، علاقه شدیدی به ورزش‌های رزمی دارد و از قضا تمرینات سنگینی را هم در همین زمینه انجام می‌دهد! این شاید سورپرایز ویژه‌ای برای هواداران بی‌شمار آقای احساس موسیقی ایران باشد. اگر احساس مازیار، شما را هم تکان می‌دهد، حتما دیدن او برای اولین بار در لباس رزمی و با دستكش بوكس برایتان تماشایی است. حوالی ساعت 10شب بود كه به محل تمرین مازیار فلاحی در كرج رفتیم تا علاوه بر دیدن تمرین‌هایش، ساعتی را هم با او به گفت‌وگو بپردازیم. فکر می‌کنید در حالیکه مازیار، دستکش بوکس در دست دارد، می‌توان سراغ گفت‌وگوی چالشی رفت؟!

از کی سراغ ورزش‌های رزمی رفتید؟

حدودا سال اول دبیرستان بودم كه به ورزش‌های رزمی علاقه‌مند شدم و برای شروع به سراغ رشته تكواندو رفتم. تكواندو را حدود 4سال ادامه دادم و تا سال چهارم دبیرستان به همراه یكی از همكلاسی‌هایم در این رشته فعالیت می‌كردیم و در كنار هم تمرینات را پشت سر می‌گذاشتیم. در كنار تكواندو، علاقه زیادی هم به رشته فول كنتاكت (فول كنتاكت كانادایی) داشتم، اما متاسفانه این رشته تا سال 71 وارد ایران نشده بود. سال 71 این ورزش توسط برادران «دردار» در ایران پایه‌گذاری شد. آن روزها من وارد دانشگاه شده بودم و وقتی شنیدم این رشته وارد كشورمان شده، به سراغ استاد ستار علیپور رفتم و سه سال متوالی خدمت ایشان فول كنتاكت كار كردم و در نهایت توانستم كمربند مشكی این رشته را به طور رسمی از فدراسیون دریافت كنم.

بعد از اینکه به صورت حرفه‌ای وارد عرصه خوانندگی شدید، باز هم ورزش‌های رزمی را پیگیری كردید؟

بله. البته من فقط کیک‌بوکس کار نمی‌کنم. اصل طراحی ورزشی من در قالب یک آموزش خصوصی، کاردیوباکسینگ و آموزش‌های دفاع شخصی و بالطبع بدنسازی و آمادگی جسمانی  است، اما بهترین و لذتبخش‌ترین در میان ورزش‌های رزمی، دفاع شخصی است.

فیلم یكی از تمرین‌هایتان را كه دیدم متوجه شدم تمرینات فشرده‌ای را پشت سر می‌گذارید. نمی‌ترسید مصدوم و برای اجرا دچار مشكل شوید؟

یکی از دلایل من برای انتخاب آقای محمد اسماعیلی به عنوان مربی همین مطلبی است كه اشاره كردید. ایشان در كنار اینكه به صورت تجربی ورزش‌های رزمی را دنبال كرده‌اند، تحصیلکرده رشته تربیت‌بدنی نیز هستند. ایشان با در نظر گرفتن شرایط خاص من برنامه‌ریزی دقیقی در مورد تمرینات رزمی و همچنین آموزش‌های دفاع شخصی دارند. تمرینات ما با شرایط خاصی پیش می‌رود تا درصد مصدومیت كاهش یابد و كمترین آسیب به من برسد، اما این نكته را هم نباید فراموش كرد كه مصدومیت جزو لاینفك ورزش است، حتی ورزش مفرحی مثل تنیس هم گاهی می‌تواند منجر به آسیب‌دیدگی شدید شود.

با مربی‌تان چطور آشنا شدید؟

ایشان یكی از  شناخته‌شده‌ترین مربی‌های رزمی در كشورمان هستند و همانطور كه اشاره كردم  فارغ‌التحصیل رشته تربیت‌بدنی هستند. آقای اسماعیلی در حوزه ورزش‌های رزمی، قهرمانی‌های متعددی در سطح کشور كسب كرده‌اند. جالب است بدانید ایشان حتی در رشته‌های غیررزمی مثل دوچرخه‌سواری، تنیس روی میز، بسکتبال و دو و میدانی هم فعالیت داشته‌اند و در مسابقات كشوری مقام‌های بسیار خوبی کسب کرده‌اند. انتخاب ایشان به عنوان مربی، جدا از سوابق درخشان ورزشی و تحصیلات، یك دلیل مهم دیگر هم داشت آن هم شخصیت و همچنین اخلاق ایشان بود كه واقعا مثال‌زدنی است.

 

در هتل‌ها ورزش می‌کنم

وقتی برای اجرای كنسرت به شهرستان یا کشورهای خارجی می‌روید تمرین هم می‌كنید؟

بله؛ معمولا سعی می‌كنم تمریناتم را به طور مرتب پیگیری كنم. حتی وقتی در سفر هستم  وقتم را به گونه‌ای تنظیم می‌كنم كه بتوانم ساعتی را به تمرین بپردازم، به همین دلیل چه در خارج از ایران باشم و چه در شهرستان‌های كشور خودمان حضور داشته باشم، هرگز دست از تمرینات خود برنمی‌دارم و بادقت تمریناتم را ادامه می‌دهم. ضمن اینکه مربی‌ام همیشه نوع تمرینات را به بنده یادآوری می‌كند و به طور مستمر پیگیر نحوه انجام تمریناتم هست. در کشورهای خارجی در اکثر هتل‌ها، باشگاه‌های بسیار مجهزی برای ورزش کردن موجود است و زمانی كه به دلیلی در سفرهای خارجی حضور دارم، از این فضاهای ورزشی برای انجام تمریناتم استفاده می‌كنم. به نظرم موسیقی و ورزش نقاط اشتراك زیادی دارند و در خیلی از موارد به هم شبیه هستند. از طرف دیگر فكر می‌كنم یک نوازنده یا یک خواننده با یک ورزشکار حرفه‌ای در موارد زیادی مثل استمرار در تمرین، حس احترام بین شاگرد و استاد، همیشه در اوج بودن، تمرکز بسیار بالا و… اشتراك دارند.
پس می‌توان گفت ورزش هم نوعی هنر است…

بله؛ من همه اینها را هنر می‌دانم. همانطور که یک فوتبالیست به فكر آمادگی جسمانی و فیزیك بانشاط است، یک موزیسین خوب هم باید فیزیک آماده‌ای داشته باشد و تلاش كند تا از لحاظ جسمانی در شرایط خوبی به سر ببرد. بهداشت در موسیقی، شاخه‌ای از موسیقی است که خلاء آن در کشور ما به وضوح دیده می‌شود.

این بهداشت در موسیقی یعنی چی؟

بهداشت در موسیقی شامل ورزش‌ها، نرمش‌ها و تغذیه‌ای است که برای کمک به سلامت نوازنده یا خواننده طراحی شده است. خواننده یا نوازنده‌ای که ساعت‌های متمادی پشت ساز می‌نشیند و در معرض خطر آسیب‌های جدی در ناحیه گردن،  مچ دست و کمر، حنجره یا نقاط دیگر است، به این مسائل نیاز دارد تا بتواند به طور مداوم به كار خود ادامه دهد و دچار مشكل جسمانی نشود

حضور در لیگ سپک‌تاکرا؟!

باتوجه به تمرینات خوبی كه دارید، به حضور حرفه‌ای در این رشته هم فكر می‌كنید؟

خیلی دوست دارم كه حضور در مسابقات را هم تجربه كنم، اما الان به دلیل شرایط كاری و مشغله‌ای كه دارم، ترجیح می‌دهم وارد این حوزه نشوم و این ورزش را به صورت تمرینی دنبال كنم. مطمئن باشید اگر الان خواننده نبودم حتما این کار را می‌كردم و به صورت حرفه‌ای وارد مسابقات می‌شدم.

مدتی است به ورزش سپک‌تاکرا هم می‌پردازید. عجیب نیست که مازیار فلاحی پیگیر چنین ورزش‌های سختی است؟

چرا اینكه پیگیر كارهای سخت باشم باید عجیب باشد؟ همواری‌های زندگی بدون سختی‌ها برایم لذتی ندارد. به قول فروغ، سفر حجمی در خط زمان و به حجمی خط زمان را آبستن کردن. مسیر زندگی مانند یک نوارقلب است. مادامی که بالا و پایین می‌رود شما زنده هستید!

گویا قرار است در لیگ سپک‌تاکرا هم حضور داشته باشید. کمی درباره‌اش توضیح می‌دهید.

آقای محمد اسماعیلی، مربی بدنساز تیم سپک‌تاکرا نیز هست و مربی تیم آقای هومن گودرزی است و باید بگویم رفتن به این تیم به همین منظور (حضور در مسابقات) بوده است. انشاءالله در مسابقات شرکت می‌کنیم و امیدوارم موفقیت‌های زیادی نیز کسب کنیم. اصولا زندگی یک بٌعدی برای من زیاد شیرین نیست و دوست دارم موقعیت‌های مختلف را تجربه كنم.

خیلی از هنرمندان می‌گویند برای ورزش کردن وقت ندارند. چطور شما وقت دارید؟

این خیلی ادعای بزرگی است كه بگویم وقت ندارم. هركسی در هر موقعیت شغلی، همیشه وقت خالی برای ورزش كردن دارد. بهتر است ورزش کنیم و به قسمت‌های دیگر زندگی بگوییم وقت ندارم!

موسیقی، بازیگری و چند کار دیگر

از آلبوم جدید چه خبر؟

در میان این همه کار و مشغله، مراحل آلبوم جدید را در کنار دوست قدیمی‌ام، امیر توسلی پیگیری می‌كنم و در کنار ورزش و کنسرت‌ها تلاش می‌كنم آلبوم جدیدم را هم با كیفیت خوبی روانه بازار كنم.

زمزمه‌هایی هم مبنی‌بر حضور شما در مجموعه جدید «قلب یخی» به عنوان بازیگر شنیده می‌شود. در این مورد توضیح می‌دهید؟

پیشنهاد حضور من به عنوان بازیگر و خواننده از سوی دست‌اندرکاران خوب این مجموعه به صورت جدی وجود دارد، اما هنوز تصمیم قطعی در این مورد نگرفته‌ام و معلوم نیست در خدمت این مجموعه باشم یا خیر.

امسال کنسرت‌های زیادی برگزار كردید و این روزها به عنوان یکی از موفق‌ترین خواننده‌های پاپ داخلی مطرح هستید. این موضوع چقدر به مسئولیت‌تان در قبال هواداران اضافه کرده است؟

هر اتفاق مثبتی که در زندگی می‌افتد، شیرین است، اما همیشه مسئولیت انسان را سنگین‌تر می‌کند. هیچ‌وقت خودم را فراموش نمی‌کنم و سعی می‌کنم صادق باشم و صادق بمانم.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید