lung-cancerاختصاصی آلامتو ؛ یک داروی آزمایشی جدید که نتیجه های امیدبخشی را برای درمان ملانوما داشته است، ممکن است بیمارانی را که مبتلا به متداول ترین نوع سرطان هستند را هم درمان کند. این دارو در آزمایش های اولیه پتانسیل این را نشان داده که یک درمان موثر برای سرطان سلول های میکروسکوپیک ریه باشد، اصلی ترین سرطانی که به صورت جهانی باعث مرگ زنان و مردان می شود.

دکتر ادوارد گارون، رئیس بخش سرطان شناسی در دانشگاه لس آنجلس، نتایج اولیه از مطالعه این داروی جدید را که به نام MK-3475 شناخته می شود را ارائه داده است. این اطلاعات اولیه پر از جزئیات مختلف در مورد سلامت و فعالیت یک گروه 38 نفره از بیماران مبتلا به این نوع از سرطان ریه است که قبلا بدون هیچ نتیجۀ مثبتی درمان شده بودند. برای این تحقیق، بیماران هر سه هفته یکبار MK-3475 را دریافت می کردند.

در میان بیماران، 24 درصد از آنها به این دارو واکنش نشان دادند، که تومور هایشان کوچکتر شد، و میانگین کلی زنده ماندن 51 هفته بود. برای آنهایی که بدنشان به این درمان پاسخ داد، دوره واکنش متوسط – میانگین زمانی که تومور های آنها کوچک مانده بود – تا زمان این تحلیل هنوز مشخص نشده بود، پس حداقل 62 هفته بوده است. بر اساس این اطلاعات، مرحله دوم از این آزمایش سه مرحله ای، مقایسه مقدار های متفاوت از MK-3475 نسبت به شیمی درمانی استاندارد برای سرطان ریه است که ثبت نام بیماران برای آن شروع شده است.

بعضی از سلول های سرطانی می توانند از شناسایی شدن توسط سیستم دفاعی بدن با رها کردن یک پروتئین به نام PD-L1 دوری کنند، که با پروتئینی به نام PD-1 واکنش می دهد که از شناسایی سرطان به عنوان یک مهاجم توسط سیستم دفاعی جلوگیری می کند.MK-3475، یک داروی ضد PD-1، اجازه می دهد که سیستم دفاعی به درستی سرطان را شناسایی کند و سلول های T – همان هایی که به نام “سربازان پیادۀ” سیستم دفاعی شناخته می شوند – به سلول های سرطانی حمله کرده و آنها را نابود کنند.

گزارش شده که عوارض جانبی این دارو چندان جدی نبوده اند. گارون در مورد این آزمایشات اینطور گفته “هرچند اینها نتایج آزمایش های اولیۀ است، با اینحال ما با توجه به آنچه تاکنون دیدیم به این دارو امیدواریم.”

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

1 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید