Loving-family

تحقیقات نشان می‌دهد، در خانه‌هایی که خشونت والدین وجود دارد، روابط قوی با سایر اعضای خانواده می‌تواند موجب افزایش اعتمادبنفس و کاهش اضطراب در بچه‌ها شود. کاترین ناتون از دانشگاه لیمریک در ایرلند می‌گوید:” با توجه به پنهان سازی که درمورد خشونت وجود دارد، مهم است که والدین، خانواده بزرگ‌تر و ارئه دهندگان خدمات، تاثیرات حمایت‌گرانه روابط خانوادگی مستحکم را درک کنند. بدین ترتیب، می‌توانند جوانان را تشویق به تاثیرپذیری ازحس فطری تعلق به خانواده کرده وآن را حفظ نمایند تا در نهایت مورد حمایت مثبت روانی قرار گیرند.

در این مطالعه، 465 جوان بین 17 تا 25 ساله شرکت داشتند و در یک بررسی آن‌لاین از آنها درمورد تجربیات‌شان از خشونت والدین، همبستگی خانوادگی و سلامت روانی پرس و جو شد. تحلیل‌ها نشان داد در مقایسه با آنهایی که در خانه‌های بدون خشونت بزرگ شده بودند، در معرض خشونت والدین بودن، با کاهش اعتمادبنفس، افزایش اضطراب، و همبستگی ضعیف خانوادگی در جوانان ارتباط دارد.

وجود روابط محکم و درست خانوادگی نقش حائل و ضربه‌گیر را دارد، برخلاف آنهایی که در خانواده‌های خشن رشد می‌کنند، بعضی از جوانانی که رابطه خوب با اعضای خانواده دارند، اعتمادبنفس‌شان بیشتر و اضطراب‌شان کمتر است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید