CoorDown سازمانی است که از خانواده‌هایی که فرزندان مبتلا به سندرم دان دارند، حمایت می‌کند. این سازمان با همکاری آژانس تبلیغاتی Saatchi & Saatchi در ایتالیا تیزر زیبایی را ساخته است. این تیزر در پاسخ به نامه مادر نگرانی ساخته شده که در تاریخ 9 فوریه 2014 به سازمان ایمیل زده بود. این مادر در ایمیل خود نوشته بود که به زودی صاحب پسری خواهد شد ولی پزشکان تشخیص داده‌اند که فرزندش مبتلا به سندرم دان است. او نوشته است: “من ترسیده‌ام: فرزندم چگونه زندگی خواهد داشت؟”

down

به گزارش آلامتو به نقل از کانون ایران نوین ؛ این ایمیل الهام بخش تیزری دلنشین برای روز جهانی سندرم دان شده است که در آن 15 فردِ مبتلا در سراسر اروپا، به زبان خود، به این مادر دل‌نگران و مادران دیگری همانند او، در مورد زندگی آینده کودکش می‌گویند تا بتواند درک کند که با تولد کودکش باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشد، چه خوشی‌ها و چه چالش‌هایی.

آنان می‌گویند: “مادر آینده عزیز، نترس. کودک تو خواهد توانست خیلی از کارا را انجام دهد. او می‌تواند تو را در آغوش بگیرد. می‌تواند به سوی تو بدود. می‌تواند حرف بزند و به تو بگوید که عاشقت است. می‌تواند به مدرسه برود، مثل همه. می‌تواند یاد بگیرد که بنویسد و می‌تواند برای تو بنویسد. شاید روزی در دوردست‌ها باشد زیرا البته که او هم می‌تواند سفر کند. می‌تواند ه پدرش کمک کند دوچرخه‌اش را تعمیر کند. می‌تواند کار کند و درآمد خودش را داشت باشد و با این پول تو را به شام دعوت کند یا آپارتمانی اجاره کند و تنها زندگی کند. برخی اوقات (زندگی) سخت خواهد شد، خیلی سخت، تقریباً غیرممکن. ولی مگر برای همه مادرها اینگونه نیست؟ مادر آینده عزیز، کودکت می‌تواند خوشبخت باشد. درست همانطور که من هستم. و تو همخوشبخت خواهی بود و مگه نه مامان؟”

این سال سومیست که CoorDown با آژانس Saatchi&Saatchi همکاری می‌کند. دو کمپین قبلی آنها برنده 11 شیر از جشنواره کن شد. امسال تِمِ انتخابی آنان برای روز جهانی سندرم دان در واقع، حق خوشبختی و تندرستی برای افرادیست که مبتلا به این سندرمند. هدف آنان تبلیغ تنوع فرهنگی در جامعه است.

شعار کمپین که در تیزر دیده می‌شود نیز بر همین اساس است: “همه حق خوشبختی دارند”.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید