مجله آلامتو

دکتر علیرضا محمدی، متخصص روان شناسی بالینی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  اگر شب خواب خوبی نداشته باشید بدانید که روز بعد اشتهای شما برای خوردن غذای ناسالم بیشتر می شود.

خواب,غذای ناسالم

وی در ادامه مطلب خود افزود: تحقیقات نشان می دهد افرادی که خواب مناسبی  ندارند بیشتر از دیگران از خوردن غذاهای ناسالم مانند شیرینی ها و فست فود ها لذت می برند.

این متخصص روان شناسی بالینی در ادامه اظهار داشت: بعد از نداشتن خواب کافی قسمت هایی از مغز که مشمول پردازش لذت و گرفتن پاداش است با خوردن غذاهای ناسالم فعالیت بیشتری پیدا می کند و حس خوشایندی را در انسان به وجود می آورد.

محمدی در ادامه گفت: به همین دلیل است در روز هایی که ما احساس خواب آلودگی می کنیم تمایل بیش تری به خوردن غذاهای چاق کننده در بدنمان به وجود می آید.

همچنین بخوانید: سلامت خواب

این متخصص روان شناسی بالینی اظهار داشت: اما بعد از گذشتن یک خواب کافی و مناسب بدن دیگر مانند گذشته برای مصرف غذاهای ناسالم اشتیاق نشان نمی دهد.

محمدی خاطر نشان کرد: در گذشته انسان ها مجبور بودند در طول تابستان کمتر از حد معمول بخوابند و غذای بیشتری بخورند و به این ترتیب آنها وزن بیشتری پیدا می کردند و می توانستند خود را برای فصل زمستان آماده کنند، به همین دلیل بی خوابی و لذت از خوردن غذاهای چرب در ذهن انسان ها ارتباط نزدیکی پیدا کرده است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید