مجله آلامتو

آقای “یو” یکی میلیاردر کره ای است که 11 سال است در بحرین زندگی می کند. این مرد با همه ثروتی که دارد عادت خاصی دارد که شاید برای بسیاری عجیب باشد.

این مرد 11 سال است که بدون توجه به ثروتش هر روز صبح از خواب بیدار می شود و جارو به دست خیابان های شهر را تمیز می کند. او در مقابل سوال خبرنگاران که چرا اینکار را انجام می دهد تنها می گوید:”دوست دارم خیابان ها را تمیز کنم”.

این مرد لقب ” سلطان تمیزکاری” را بدست آورده است و حالا بسیاری از مامورین شهرداری نیز او را می شناسند. این مرد دوست دارد که زباله ها از شهر پاک شوند تا کسی بیمار نشود. شاهدان می گویند او حتی از تمیز کردن یک ته سیگار هم نمی گذرد و باید همه چیز  را از روی زمین جمع کند.

millionaire-garbage-man

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

۱ دیدگاه

 1. نکات مثبت این شخص رو نادیده نمیگیرم، ولی انسان اگر وقت داشته باشه، اگر بیکار باشه احیانا! میتونه به خیلی از برنامه هایی که ریخته و دوست داره انجامش بده، برسه. اینطوره نیست؟ که هست.
  من هم اگر میلیاردر باشم، بایستی بروم دنبال کاری که بهش علاقه دارم. شاید اون علاقه نسبت به صنایع هوافضا باشه و برم کره ماه! یا بشینم کلکسیونر عجیب و غریبها باشم، یا مثل ایشون، خیلی مثبت اندیشانه، خیابانها رو جارو بکشم که کاریست البته پسندیده.
  ولی بعضی از ماها مجبوریم کاری رو انجام بدهیم که مجبوریم! البته انسان اختیار داره کارش رو خودش انتخاب بکنه و یا رشته تحصیلیشو و… ولی شرایط و منابع مالی، طوری با انسان رفتار میکنه که میبینیم که میبینیم این وضعیت رو.
  ولی شکر خدا کنیم که میتونیم همین مشغولیت یا کار رو داشته باشیم، الان من راحت توی رختخوابم دراز کشیدم و دارم این مطلب رو تایپ میکنم، این خودش یعنی واقعا غرق نعمت الهی هستم.
  این رو فراموش نکینم آقایون و خانما.
  درسته الان شاید بعضی از شماها بگه بابا، اینم شد نعمت؟ د بعله! پس چی فکر کردین. اگر آماری از فقر در جهان رو توی وب سرچ کنیم میبینیم که بعضی از چند صد میلیون مردم روی کره زمین، روزی یک وعده غذای کامل هم نمیخورند! حدود هشتصد میلیون نفر، خیلی ناقابل! باورتون میشه؟ چند صد میلیون انسان علاوه بر اون گرسنه های قبلی، حتی چیزی به نام یخچال ندارند که توش، غذاشون رو نگه دارند، و همینطور پول تو جیبی و…. تا میرسه به همین اینترنتی که من و شما داریم ازش به راحتی استفاده میکنیم.
  شاکر باشیم که از غفلت دور شویم.
  به قول امام علی علیه السلام که میفرمایند: ای وای بر غافلی که عمرش دلیلی بر ضد اوست!
  یا علی.

نظر خود را بیان کنید