جاهای دیدنی ژوهانسبورگ

جاذبه هایی متفاوت که ژوهانسبورگ را بر سر زبان ها انداخته است

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ کلمه ژوهانسبورگ به معنای “شهر طلا است. ژوهانسبورگ بزرگترین شهر آفریقای جنوبی و یکی از ۵۰ منطقه ی شهری بزگ دنیاست. این شهر را می توان کلانشهر صنعتی و مالی کشور آفریقای جنوبی دانست که بر روی تاریخ غنی ای از معدن طلا ساخته شده است که با دارا بودن تعداد زیادی رستوران و کافه، گالری های هنر خاص و موزه ی دوران آپارتاید حالا به یکی از برترین شهرهای توریستی دنیا تبدیل شده است. تنها کمی آن طرف تر مرز شهر، هیجان زیادی منتظر ماست. گردشگران می توانند حیات وحش بکر منطقه را ببینند و در باغ ها و پارک های زیبای پرتوریا که پایتخت حکومتی این کشور هم محسوب می شود پرسه بزنند. با ما همراه باشید تا با تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر بزرگ آشنا شوید:

۱. موزه ی آپارتاید

موزه ی آپارتاید، پرتره هایی از گذشته ی آپارتاید را در غالب عکس و بریده های روزنامه بصورت گرافیکی به نمایش گذاشته است. صداها و عکس های دوران آپارتاید که در این موزه به نمایش گذاشته شده است، گذشته ی سیاه دوران آپارتاید را یادآوری می کند و افرادی که در موزه قدم می زنند را واقعا احساسی می کند. برای دیدن کامل این موزه تقریبا باید دو ساعت زمان بگذارید تا بتوانید همه جای آن را خوب بگردید.
آدرس موزه: Cnr Northern Parkway & Gold Reef Road, Ormonde, Johannesburg

۲. گالری هنر ژوهانسبورگ

موزه ی هنر ژوهانسبورگ با ۹۰۰۰ اثر هنری، یکی از بزرگترین کالکشن های هنر در آفریقا است که در پارک ژوهانسبورگ قرار گرفته است. متاسفانه این گالری علیرغم ارزشمند بودنش در گذشته روزهای بهتری به خود دیده است تا الان، اما هنر دوستان سعی کرده اند تا همچنان آن را سرپا نگه دارند و وسعت ارزش آن را به همه نشان دهند. بیشترین تمرکز این گالری روی اثرهای هنرمندان آفریقای جنوبی و اروپایی تبار هاست. این نمایش ها شامل محصولات دستی، نقاشی ها، پارچه ها، نقاشی هایی از قرن هفدهم تا به امروز از مشاهیری مثل پیکاسو، مونت، رودین و هنری مور است. مجسمه های هنری این نمایشگاه، در حیاط گالری نگه داری می شوند. قبل از رفتن بهتر است تاکسی مورد اعتماد و شناخته شده ای را به مقصد گالری بگیرید چون این گالری در محله ی خیلی امنی نیست.

آدرس: Cnr Klein and King George Streets, Joubert Park, Johannesburg

۳. شهر گلدریف (Gold Reef)

شهر گلدریف، ۸ کیلومتر آنطرف تر از مرکز شهر ژوهانسبورگ قرار گرفته است. در این شهر توریست ها با دیدن موزه های تاریخی و تعدادی پارک موضوعی به روزهای طلایی این شهر سفر کوتاهی می کنند. این جاذبه ی گردشگری یک مکان تفریحی خیلی خوب برای خانواده هاست و میزبان خانه ها، مغازه ها، تئاتر سلطنتی، هتل، دفتر مجله روزنامه و اولین بازار بورس ژوهانسبورگ است. همچنین توریست ها می توانند از این شهر، تور چند ساعته ای را به معدن Crown که یکی از غنی ترین معادن طلای دنیاست داشته باشند تا یک تصور روشن از کار کارگران معادن طلا بدست بیاورند.

آدرس: Shaft 14, Northern Parkway, Johannesburg

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید