استرس کاری stress-in-office

ممکن است خیلی از ما فکر کنیم، بازدهی‌مان در صبح بیشتر است و تمام طول صبح را به سختی کار می‌کنیم و تنها وقت ناهار کمی استراحت می‌کنیم. قبلا مطالعات زیادی نشان داده بودند که یک چرت کوتاه در محل کار یا کمی استراحت بیشتر بعد از ناهار، به بهبود راندمان فرد کمک می‌کند. اما تحقیقی جدید ادعا می‌کند که یک استراحت کوتاه در صبح، موجب بازیافت انرژی‌تان شده، تمرکز را بالا برده و به شما انگیزه کارِ بیشتر می‌دهد.

این مطالعه همچنین نشان داد استراحت‌های کوتاه و مکرر، بهتراز استراحت‌های طولانی‌تر بوده و افرادی که بهتر استراحت می‌کنند، سالم‌تر بوده و رضایت شغلی بیشتری نیز دارند. به گفته پژوهشگران، بعد از سپری شدن ساعات بیشتری بعد از شروع شیفت کاری، اندوخته انرژی کمترر و علائم بیشتری از ضعف سلامت مشاهده شد.

بنابراین، استراحت در ساعات دیرتری از روز، ظاهرا تاثیر کمتری دارد. در این تحقیق، امیلی هانتر و سیدنی وو، دانشیار مدیریت در دانشگاه بِی لور تگزاس، 95 کارمند 22 تا 67 سال را طی یک هفته کاری پنج روزه، مورد بررسی قرار داده و از هرکدام خواسته شد هر استراحتی را که در این زمان دارند، مستند نمایند. استراحت‌ها این‌گونه تعریف شدند: هر زمانی، رسمی یا غیر رسمی، هر زمانی از روز کاری که کاری لازم نباشد انجام دهم، استراحتی که شامل زمان ناهار هم می‌شود اما محدود نیست، زمان نوشیدن قهوه، بررسی ایمیل‌های شخصی یا معاشرت با همکاران، به‌جززمان دستشویی رفتن.

محققان شواهدی برای اثبات این موضوع پیدا نکردند که فعالیت‌های غیر مرتبط با کار، مانند رفتن به دنبال یک فنجان قهوه یا کمی قدم زدن، فواید بیشتری دارد. انجام کاری که در زمان استراحت ترجیحش می‌دهید، یعنی کاری که شما را مجبور و ملزم به انجامش نکرده باشند، فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند زمان استراحت‌تان را آرامش‌بخش‌تر کرده، انرژی بیشتری به شما داده و به شما کمک کنند، با نیروی بیشتری به کارتان برگردید. کارمندان شرکت کننده در این تحقیق نشان دادند بازیابی منابعی چون انرژی، تمرکز و انگیزه بعد از یک استراحت خوب و با کیفیت، منجر می‌شود کارمندان بیماری‌های جسمی کمتری را تجربه کنند، مانند سردرد، خستگی چشم و درد کمر.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید