نمی‌دانید چگونه از پیامک برای تجارت خود استفاده کنید؟

من می‌دانم پیامک موثر است، اما چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟

smartphone-sms-marketing

شما ممکن است با خود بگویید این کار فوق العاده است اما چگونه می‌توانم بازاریابی پیامکی را شروع کنم؟ ما سردرگمی شما را متوجه می‌شویم و در اینجا ۳ راهکار از چیزهایی که شما برای شروع یک کمپین بازاریابی پیامکی نیاز دارید که انجام دهید را ذکر می‌کنیم.

هدف اصلی خود را تعیین کنید.

هدف اصلی کسب و کار موفق ساختن روابط است نه فقط فروش به دلیل روابط پایدار بلند مدت و افزایش فراوانی خرید و در نهایت سود بیشتر. بنابراین بهتر است که ۱۰۰۰ مشترک کاملا فعال و واقعی داشته باشید تا اینکه ۱۰۰۰۰ نفر از جویندگان کوپن‌های تخفیف در دراز مدت را پیدا کنید.

یک کلمه کلیدی اختصاص دهید و آن را گسترش دهید.

هنگامی که شما تصمیم عاقلانه‌ای برای راه اندازی کمپین بازاریابی پیامکی می‌گیرید اولین چیزی که شما باید انجام دهید انتخاب کلمه کلیدی است. کلمه کلیدی مانند یک کلید برای مشتریان برای باز کردن یک دنیای جدید و دسترسی انحصاری به پیشنهادات شما عمل می‌کند. به غیر از جمع آوری مشتریان از طریق کلمه کلیدی، شما همچنین می‌توانید از فرم ثبت نام در وب سایت خود برای بدست آوردن اطلاعات مشتریان خود استفاده کنید. پس از تعیین کلمه کلیدی خود و استفاده مناسب در ساخت فرم ثبت نام در وب‌ سایت، شما نیاز به بالا زدن آستین‌های خود برای گسترش آن از طریق رسانه‌های اجتماعی، وب سایت، فروشگاه و غیره دارید.

همچنین بخوانید : اهمیت کلمه کلیدی در بازاریابی پیامکی

با استفاده از بهترین شیوه‌های بازاریابی پیامکی روابط قوی‌تری بسازید.

در واقع بازاریابی تلفن همراه در مورد گسترش دادن و عمیق‌تر کردن رابطه مشتری موجود خود است. به عنوان یک بازاریاب مهم نیست از چه تاکتیک‌های بازاریابی استفاده می‌کنید، شما همیشه باید هدف اصلی خود را به خاطر داشته باشید: بر مشتریان خود تمرکز کنید و روابط بلند مدت ایجاد کنید. درک نیازها و خواسته‌های مشتریان همیشه شما را در جهت استراتژی بازاریابی خود راهنمایی می‌کند.

به عنوان نکته ارتباط مستقیم، پیام‌های متنی شما برای تصمیم گیری و انتخاب مشتریان شما حیاتی است. این اصل که “مشتری مهم‌تر است” منعکس کننده تمام جنبه‌های قوانین و مقررات پیام متنی است:

ارتباط: پیام باید به مشتری بها و ارزش دهد. اگر متن پیام شما مربوط به دریافت کنندگان آن نباشد میزان انتخاب نشدن آن بالاتر خواهد بود، که شما به هر حال باید از آن اجتناب کنند. شما می‌توانید بر اساس بازخورد قبلی مشتریان و کمپین‌های موفق و پیشنهادات و در نتیجه پرورش اعتماد و وفاداری در بازگشت تصمیم بگیرید که چگونه پیام‌های ارسالی شما مرتبط باشند.

همچنین بخوانید : ایجاد تعامل با مشتری

طول: جمله “کمتر بیشتر است” برای بازاریابی پیامکی نیز کاربرد دارد. به خاطر داشته باشید که بهتر است متن به اندازه یک پیام باشد و سعی کنید که محتوای پیام را روشن و کوتاه نگه دارید. متن پیام باید بین ۱۰۵ تا ۱۴۵ کاراکتر باشد که خواندن آن راحت‌تر باشد. یکی دیگر از روش‌های مناسب برای تعامل با مشتریان خود استفاده از یک لینک در پیام است.

فراوانی: فراوانی بستگی به انواع مختلف کمپین‌های بازاریابی پیامکی و صنایع مختلف دارد. اما به عنوان یک قاعده کلی به طور متوسط یک پیام در هفته تمرین خوبی است. با این حال بر اساس صنعت خود ممکن است بخواهید که پیام‌های خصوصی بیشتری را به مشتریان خود ارسال کنید. به عنوان مثال اگر شما در صنایع غذایی یا سرگرمی هستید ممکن است برای تعامل دائمی با مشتریان خود ارسال پیام را دو برابر کنید. اما قوانین و مقررات ذکر شده در بالا را در نظر داشته باشید.

زمان‌بندی: یکی از قوانین مهم در مورد تحویل دادن پیام مناسب از طریق ابزار مناسب در زمان مناسب است. به همین دلیل است که امروزه ارتباط حوزه نزدیک (NFC) تا این اندازه محبوب شده است. بر اساس بازخورد مشتری‌های قبلی و رفتار مشتری، شما بهترین زمان شروع به کار کمپین‌های SMS خود را خواهید دانست. به طور کلی از ارسال پیام‌های متنی در اواخر شب یا صبح زود خودداری کنید تا برای مشتریان خود ایجاد مزاحمت نکنید.

در حال حاضر شما ممکن است به درک بهتری از چگونگی آغاز بازاریابی پیامکی خود رسیده باشید! بنابراین از اهرم پیام‌های متنی استفاده و شروع به شناساندن برند خود کنید، با مشتریان وفادار کنونی خود یک رابطه قوی را ایجاد کنید، مشتریان جدید پیدا کنید و در نهایت میزان بازگشت سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

1 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید